Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Şimdi okuyunca farkettim acayip yanlış yazmışım kayınvalidem geldiğinde 37+2 oluyorum. anladı beni zaten o eminim yani ama ben ne yapabilirim diyor kayınvalidem kırılmadan halletme ihtimali yok bence anca Fatma istemiyor gelme derse anlar
Annesine bebek doğunca gelsen daha çok işime gelir yardımcı olursun da diyebilir. Ama sen ister misin bunu? Erken gelen erken dönmek zorunda kalır bebeğinle sana çok müdahalesi olmaz. Geç gelse doğumdan sonra daha uzun kalır belki de o zaman daha çok bunalırsın

Ah ben de ayni şehirde ve semtteyim ama gelince 4 gün en az kalmayi planlıyor hatta bebegi birkaç kez banyo yaptirmadan gitmek istemiyor
Benimki de aynı şekilde şimdi bile gelince kalmadan gitmek bilmiyor. Ama ben banyo yaptırmasına izin vermeyeceğim kendi anneme de izin vermem. Zaten göbek bağı düşmeden banyo falan yaptırmayacağım ılık bezle silerim bebüşlerimi. Göbek bağları düşünce de hiiç ses çıkarmadan banyoyu babasıyla yaptıracağız. Bu ilk tecrübeleri kimseyle paylaşmak istemiyorum

Bu kızın tekmeleri beni korkutmaya başladı yerimden zıplıyorum o nasıl güç öyle bide bağırıyorum tabi ani tepkiyle yanımdakilerde korkuyor 😂😂

kimseye kulak asma canım ya herkesin bi fikri var ama süt senden geliyor sonuçta. bak ne güzel artmış 😍 daha da artacak o. hafifçe masaj da yap bu arada bayağı etkili oluyor çözülmesinde. doktorum bana ebebekte satılan promaltların da çok etkili olduğunu söyledi. denemek istersin belki sen de. hayırlı güzel haberlere inşallah ❤️
Sağol canım inşallah sana birşey daha soracağım sen günde kaç kere sağıyorsun şimdi sabah sağdım ben yarım poşet çıktı buzluğa koyduk akşam da bi posta sağayım iki poşet eşim götürsün diyorum yani sürekli sağmasam olmaz mı sen nasıl yapıyorsun ? Bide pompa da belli bi yerden sonra canımı yakmaya başlıyor bıraktıktan sonra acıyor göğüslerim

Benimki de aynı şekilde şimdi bile gelince kalmadan gitmek bilmiyor. Ama ben banyo yaptırmasına izin vermeyeceğim kendi anneme de izin vermem. Zaten göbek bağı düşmeden banyo falan yaptırmayacağım ılık bezle silerim bebüşlerimi. Göbek bağları düşünce de hiiç ses çıkarmadan banyoyu babasıyla yaptıracağız. Bu ilk tecrübeleri kimseyle paylaşmak istemiyorum
Benim ilk kızımı kayınvalidem yıkadı. Zaten sezeryanlı olunca mecbur birinin yıkaması gerekiyordu ben yıkayamazdım çünkü😅 normalde nasıl olur bilmem 😂 çocuk doktoru yıkayın demişti bize, göbek bağının olduğu yeri gazlı bezle güzelce kurulamıştık

Sağol canım inşallah sana birşey daha soracağım sen günde kaç kere sağıyorsun şimdi sabah sağdım ben yarım poşet çıktı buzluğa koyduk akşam da bi posta sağayım iki poşet eşim götürsün diyorum yani sürekli sağmasam olmaz mı sen nasıl yapıyorsun ? Bide pompa da belli bi yerden sonra canımı yakmaya başlıyor bıraktıktan sonra acıyor göğüslerim
2 saatte bir telefonuna alarm kur ve sağım yap sütün hem bollaşır hemde bebek ihtiyacı kadar sütün depolanmış olur..

Kızlar bebek arabası alacağım karar veremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Yer kaplamasın hafif olsun istiyorum. Kabin boy almayı düşünüyorum.
Chicco Goddy XPlus - Chicco One4ever - Cybex Eezy S Twist 2 arasındayım. Mağazadan bakmaya gittiğimde satıcıların farklı önerileri oluyor baya kafam karıştı. Sürümü kolay bebeğin rahat edeceği araba istiyorum. Tavsiyeniz var mı ? Farklı modellere açığım 🙄 zam gelmeden almak istiyorum

Canım pompayı en yüksek ayarda uzun süre kullanmamaya çalış düzenli lansinohun kremini sürmeye çalış. Ve gece gündüz iki saatte bir muhakkak sağım yap. Bunu emzirme danışmanı anlattı bana göğüsler terbiye olana kadar böyle devam etmek gerekiyor maalesef

Benim ilk kızımı kayınvalidem yıkadı. Zaten sezeryanlı olunca mecbur birinin yıkaması gerekiyordu ben yıkayamazdım çünkü😅 normalde nasıl olur bilmem 😂 çocuk doktoru yıkayın demişti bize, göbek bağının olduğu yeri gazlı bezle güzelce kurulamıştık
Bana ebe de doktor da yıkanmayacak diye tembihledi ben de zaten başkasına yıkatmak istemiyorum o zamana kadar iyileşirim ben de inşallah kendim yıkarım

Kızlar bebek arabası alacağım karar veremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz? Yer kaplamasın hafif olsun istiyorum. Kabin boy almayı düşünüyorum.
Chicco Goddy XPlus - Chicco One4ever - Cybex Eezy S Twist 2 arasındayım. Mağazadan bakmaya gittiğimde satıcıların farklı önerileri oluyor baya kafam karıştı. Sürümü kolay bebeğin rahat edeceği araba istiyorum. Tavsiyeniz var mı ? Farklı modellere açığım 🙄 zam gelmeden almak istiyorum
Ben prego covi plus aldım kabin travel olarak geçiyor. Ben arabanın bagajında kullanacağım arabayı evimin çevresi hep yokuş çok kullanışlı olmayacak benim için

Ben one4ever aldım. Kabin boy değil (sanırım) ama benzerlerinin en hafif ve kullanışlısı o olduğu için tercih ettim. Malzeme kalitesi falan çok güzel. Çok küçük ve hafif arabalarda bebek konforundan ödün vermek zorunda kalıyoruz o yüzden kabin boy tercih etmedim. Bebek içinde rahat etmezse bize her türlü eziyet olacak

2 saatte bir telefonuna alarm kur ve sağım yap sütün hem bollaşır hemde bebek ihtiyacı kadar sütün depolanmış olur..
Ya çok sağdığın zaman da çok gelir ve bebek zaten çok ufak azcık bi süt bile yetiyor iki saatte bir yaparsam da memelerim çok şişecek çoğalınca mastit ve ateş yapmasın diyorum

Benim koca da tam tersi kendi annesi gelmesin diye uğraşıyor 😂😂 benim annem kalıyor yanımizda şuan doğum olursa diye çünkü 2 saat mesafedeyiz yetişemez hemen. Aman daha iyi diyor annen kalsın diyor. 😂
Benimki kendi ameliyat olduğunda annesi gelmişti ben iyileştim sen erken dön evine diye yollamıştı annesini kasa aynı kasa anladığım kadarıyla 🤣

Biz 2023 şubat anneleri olarak bunu yaptık ve haftalarca banlandık sitede. Birisi şikayet etti hepimizi 😂. Kücük harflerle konusalım
Şikayet etmesen de özel mesajları dahi okuyor site yönetimi sağ olsun. Bizim de 2022 Kasım anneleri vardı özelden mesajla istenmişti hiç grupta açıkça yazılmadan anında görüp banlamışlardı bizi 🤷🏻‍♀️

Şimdi okuyunca farkettim acayip yanlış yazmışım kayınvalidem geldiğinde 37+2 oluyorum. anladı beni zaten o eminim yani ama ben ne yapabilirim diyor kayınvalidem kırılmadan halletme ihtimali yok bence anca Fatma istemiyor gelme derse anlar
Şimdi iyi kötü idare ediyoruz anne asıl doğum sonrası lazım bize yardım sen kendini doğum sonrasına hazırla deyip aradan çıkın. Kendine vakit ayırmak istemeni o kadar iyi anlıyorum ki 😣 ben evdeki bebeyle erken doğum riski nedeniyle baş edemiyorum diye annemi mecbur çağırdım yoksa ikinci çocuktan sonra hiçbir şeye vakit bulamam diye en ama en basitinden akşam oturup izleme listemi bitirmek istiyorum ama annemin film zevkine uymuyor diye açıp izleyemiyorum 😑 kendi annemle rahat edemiyorum değil ki kv kişisi ☹️

Ben one4ever aldım. Kabin boy değil (sanırım) ama benzerlerinin en hafif ve kullanışlısı o olduğu için tercih ettim. Malzeme kalitesi falan çok güzel. Çok küçük ve hafif arabalarda bebek konforundan ödün vermek zorunda kalıyoruz o yüzden kabin boy tercih etmedim. Bebek içinde rahat etmezse bize her türlü eziyet olacak
Tek elle kapanıyor mu ? One4ever güzel ve hafif. Arka minderi bütün değil bebek yatarken rahat eder mi bilemedim ?
Pusette aldınız mı ? Puset almadan minder koyup yeni doğandan itibaren kullanabilirsiniz dedi satıcı. Bana hiç güven vermedi 😀😀 bebeğin vücut ergonomisini bozmaz mı ya

X