Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bende kv karşı öyle olacakmışım gibi bir his var 😁 35 haftalık olduk daha bir kere sormadı ne yaptınız ne ettiniz bir şey lazım mı diye formaliteden bile 😒hamileliğim boyunca sıfır ilgi alaka ile torun sahibi olacak ve çocuğuma mıç mıç yapışacakmış gibi geliyor umarım öyle bir şey olmaz 😂
Kız yalandan da mı arayıp sormadı. Eğer öyleyse eşine ne dedin bu konuda 😂

Kız yalandan da mı arayıp sormadı. Eğer öyleyse eşine ne dedin bu konuda 😂
Alakasız bir şekilde arıyor ama asla sormuyor 😁 napiyosun nasılsın boş muhabbet yapıp kapatıyor 😂 esime neler demiyorum ki sinirlenince ahh annesinin şeyini o çekiyor bazen üzülüyorum 🤣 bu mesafesini doğduktan sonrada korur umarım onun hayrına olur çünkü bende gergin olacakmışım gibi bir his var. Hele bu ara hiçbir şey yapamıyorum evde yuvarlanıp duruyorum resmen doğumdan sonrada annem kalacak zaten ondan da bir şey istemek istemiyorum şimdiden. Zaten kvden bir şey de talep etmem de korkuyor herhalde es kaza bir şey isterim diye ne bileyim 😂

Ayyy al benden de o kadar. Biri elliycek die aklım cıkıyo şimdiden. Eşimi de sürekli bilinçaltı veriyorum. Hastaneden cıkarken ikimizide tutabilirmisin diorum oda saolsun cocugum u kimseye vermmem tabi ben tasıcam dio😂 hergun doguma giriş provası yapıyorum benden once bebegim gelirse sakın kimseye verme die beni bekle
Aynı şey bnde de var şimdiden kuruyorum kafamda
Eşimi her fırsatta işliyorum sen bana odaklan baktın ki geriliyorum hemen olaya el at diyorum. Yoksa çok fena kalp kırabilirim 🤦‍♀️

Bende kv karşı öyle olacakmışım gibi bir his var 😁 35 haftalık olduk daha bir kere sormadı ne yaptınız ne ettiniz bir şey lazım mı diye formaliteden bile 😒hamileliğim boyunca sıfır ilgi alaka ile torun sahibi olacak ve çocuğuma mıç mıç yapışacakmış gibi geliyor umarım öyle bir şey olmaz 😂
Ya sağolsun aradı sordu ilgilendi de ben kendisinin huylarından pek hoşlanmadığım için en çok ona gerilcekmişim gibi geliyo öpüşmeye falan bayılır şap şup öpcek diye aklım gidiyor

Hastaneye yedek pijama olarak bunu almıştım bugün geldi çok güzelmiş kızlar çok beğendim fiyatı da çok uygun almak isteyen olursa 379 TL ye aldım üstte duruşu da çok hoşuma gitti lohusa takımı da aldım ama o da gelmedi kargo Eki Görüntüle 3460075
Bayıldıııımmmm 🥰 güzel günlerde giy inşallah🥰 link atar mısın rica etsem 🤭

Al birini vur ötekine 😂 Benimki yine akıllıymış, koz yapıyor kendine. Eşimle telefonda konuşurken eşime soruyorlar nasıl iyi mi gelin ve torun diye 😂 Bana da anca Instagram'dan salak saçma videolar atsın 😂😂 Görümcelerim desen bi kere telefon açıp "abla iyi misin, sağlığın yerinde mi, bi ihtiyacın isteğin var mı" diye sormadılar hiç sağ olsunlar 😂 Tabi doğumdan sonra bunlar yol su elektrik olarak geri dönecek de haberleri yok henüz 😂😂😂

Al birini vur ötekine 😂 Benimki yine akıllıymış, koz yapıyor kendine. Eşimle telefonda konuşurken eşime soruyorlar nasıl iyi mi gelin ve torun diye 😂 Bana da anca Instagram'dan salak saçma videolar atsın 😂😂 Görümcelerim desen bi kere telefon açıp "abla iyi misin, sağlığın yerinde mi, bi ihtiyacın isteğin var mı" diye sormadılar hiç sağ olsunlar 😂 Tabi doğumdan sonra bunlar yol su elektrik olarak geri dönecek de haberleri yok henüz 😂😂😂
Kesinlikle hamilelikte yaşanılanlar unutulmaz diyolar 😂 dün ne yediğimi unuturum ama bunları unutmam gibi 🤣

Ya sağolsun aradı sordu ilgilendi de ben kendisinin huylarından pek hoşlanmadığım için en çok ona gerilcekmişim gibi geliyo öpüşmeye falan bayılır şap şup öpcek diye aklım gidiyor
Arkadaşım o yüzden önlem amaçlı olarak bebeğimizi onların yanında assssla kucağımızdan indirmiyoruz mümkün olduğunca.😂 Benim kv öpmez ilk etapta biliyorum çünkü küçük görümcem yenidoğanken bi tanıdıkları öpmüş de çocuk yoğun bakımlık olmuş. Çok ciddi tedavi görmüş falan. Ki bunu anlattıklarında hususi dedim ben de öptürmem diye. Yüzünden öpmez de yüzüne üflerse (dua ederken surata surata üfleme gibi bi huyu var), veya dayanamaz da bebeğin elini falan öperse diye çok tedirginim ben. Hepsini geçtim bunlar ayda en az 1 sefer garanti, ev ahalisi olarak aşırı ağır hasta olup duruyorlar. Hasta olanı karantinaya almayı da beceremiyorlar hiç. Sırayla hepsi birbirine bulaştırıp hasta oluyor ve iyileşmeleri de uzun sürüyor o yüzden iyi görünmelerine güvenip de riske atmak da istemiyorum. O sebeple doğumdan sonra da oğluşumla özellikle onlar varken bitişik yaşamayı planlıyorum inşallah 😂😂

Kesinlikle hamilelikte yaşanılanlar unutulmaz diyolar 😂 dün ne yediğimi unuturum ama bunları unutmam gibi 🤣
Yok kız unutulacak gibi değil. 😂 Herkesin iyi-kötü yaptığı her şey mıh gibi aklıma çakıldı benim. Kv'min ve görümcelerimin hamile halimle bana yaptığı saygısızlıklar, soktuğu laflar, göstermedikleri ilgi alaka, Kp'in sanki herşeyi biliyormuş gibi herşeye burnunu sokmaya çalışması, hepimizi kontrol etmeye çalışması, karnım burnumdayken köye getirtip zoraki o kötü şartlarda kalmamıza sebep olması -köyde pireler ısırmıştı hatırlayan vardır- ben bunların hiçbirini unutmadım, unutmicam. Kendileri düşünsün. Hele bi sağlıcakla yavruma kavuşayım hepsinin karşılığını alacaklar er ya da geç ☺️

Arkadaşım o yüzden önlem amaçlı olarak bebeğimizi onların yanında assssla kucağımızdan indirmiyoruz mümkün olduğunca.😂 Benim kv öpmez ilk etapta biliyorum çünkü küçük görümcem yenidoğanken bi tanıdıkları öpmüş de çocuk yoğun bakımlık olmuş. Çok ciddi tedavi görmüş falan. Ki bunu anlattıklarında hususi dedim ben de öptürmem diye. Yüzünden öpmez de yüzüne üflerse (dua ederken surata surata üfleme gibi bi huyu var), veya dayanamaz da bebeğin elini falan öperse diye çok tedirginim ben. Hepsini geçtim bunlar ayda en az 1 sefer garanti, ev ahalisi olarak aşırı ağır hasta olup duruyorlar. Hasta olanı karantinaya almayı da beceremiyorlar hiç. Sırayla hepsi birbirine bulaştırıp hasta oluyor ve iyileşmeleri de uzun sürüyor o yüzden iyi görünmelerine güvenip de riske atmak da istemiyorum. O sebeple doğumdan sonra da oğluşumla özellikle onlar varken bitişik yaşamayı planlıyorum inşallah 😂😂
Ay işimiz zor valla ya yüzünden öpmese elinden öper mutlaka şap şup öper bi de asla laftan anlamaz heeer şeyin en iyisini o bilir çünkü🤦‍♀️ galiba en baştan kuralları koymamız lazım yoksa önünü alamayız. Sadece senin mi çocuğun oldu diyen olabilir ama banane yani ben taşıdım doğurdum kime ne.

Kızlar göğüs bölgem aşırı kaşınıyor ya neden olur ki bukadar

Ay işimiz zor valla ya yüzünden öpmese elinden öper mutlaka şap şup öper bi de asla laftan anlamaz heeer şeyin en iyisini o bilir çünkü🤦‍♀️ galiba en baştan kuralları koymamız lazım yoksa önünü alamayız. Sadece senin mi çocuğun oldu diyen olabilir ama banane yani ben taşıdım doğurdum kime ne.
Öyle diyenlere dicez ki, "bu çocuğu sadece ben doğurdum evet" yani baştan kural koymak evet karşındaki mantıklı bir insansa işe yarar. Ama benim başıma şu da geldi, 6 haftalık hamileyim o zamanlar, pazar günü ailelere hamilelik haberini verdik ve hususi dedik ki "kesinlikle kimseye söylemeyin, nazar değsin falan istemiyoruz hem bebek çok küçük, biraz daha büyüsün riskli zamanı atlatsın ondan sonra biz kendimiz söylicez", tamam dediler. Ertesi günün gecesi kanamam oldu. Salı günü hastaneye yattım. Eşimin zoruyla kayınvalidem geldi yanıma refakatçi. Hastaneden itibaren bi başladı, inanır mısınız telefonda ne kadar konusu komşusu varsa hepsine söylemeye başladı "bizim gelin hamile, düşük tehlikesi var, onun yanına geldim" diye, sanki kutlama yapmaya geldi de müjde veriyor insanlara.. 3-4 gün boyunca ısrarla devam etti, ben kibarca şakayla karışık uyardım "kankalarım onlar benim tabi söylicem" falan dedi. Eşime uyarmasını söyledim, eşim uyardı ama onu da kaale almadı, duyurulara devam etti. Sağolsun pazar günü uyardık salı gününe kadar anca dayandı söylemeden. O yüzden erken uyarılar bizde işe yarar mı yaramaz mı hiç bir fikrim yok 😂😂

Kızlar göğüs bölgem aşırı kaşınıyor ya neden olur ki bukadar
Kan akışı hızlanmıştır canım, süt kanalları geliştikçe meme büyüdükçe olur böyle çok normal. Tabi şişlik kızarıklık ateş yanma falan olursa ayrı ama tek başına kaşıntı çok normal endişelenme

Öyle diyenlere dicez ki, "bu çocuğu sadece ben doğurdum evet" yani baştan kural koymak evet karşındaki mantıklı bir insansa işe yarar. Ama benim başıma şu da geldi, 6 haftalık hamileyim o zamanlar, pazar günü ailelere hamilelik haberini verdik ve hususi dedik ki "kesinlikle kimseye söylemeyin, nazar değsin falan istemiyoruz hem bebek çok küçük, biraz daha büyüsün riskli zamanı atlatsın ondan sonra biz kendimiz söylicez", tamam dediler. Ertesi günün gecesi kanamam oldu. Salı günü hastaneye yattım. Eşimin zoruyla kayınvalidem geldi yanıma refakatçi. Hastaneden itibaren bi başladı, inanır mısınız telefonda ne kadar konusu komşusu varsa hepsine söylemeye başladı "bizim gelin hamile, düşük tehlikesi var, onun yanına geldim" diye, sanki kutlama yapmaya geldi de müjde veriyor insanlara.. 3-4 gün boyunca ısrarla devam etti, ben kibarca şakayla karışık uyardım "kankalarım onlar benim tabi söylicem" falan dedi. Eşime uyarmasını söyledim, eşim uyardı ama onu da kaale almadı, duyurulara devam etti. Sağolsun pazar günü uyardık salı gününe kadar anca dayandı söylemeden. O yüzden erken uyarılar bizde işe yarar mı yaramaz mı hiç bir fikrim yok 😂😂
Ay hatırlıyorum sanki bu olayı yazmış mıydın😅 senin işin de zor valla ya akıl sağlığımız için önlem almak zorundayız gerekirse sert olcaz galiba benziyo bizimkiler birbirine😅😅

Ay hatırlıyorum sanki bu olayı yazmış mıydın😅 senin işin de zor valla ya akıl sağlığımız için önlem almak zorundayız gerekirse sert olcaz galiba benziyo bizimkiler birbirine😅😅
Burada yazdım mı bilmiyorum ama BAT ı beklediğimiz önceki forumda yazmıştım. Belki orada görmüşsündür 😁 Velhasıl garip bir aile içine düşmüşüz 😂 Allah yardımcımız olsun 😂 Ben çocuk konusu başta olmak üzere sert olma kararı aldım açıkçası. Yoksa çok yüz buluyor haddini aşıyor. Küsersede küssün, ağlayarak günlüğüne yazabilir. Allah korusun çocuğum hasta olup ben ağlicama o ağlasın :21:

Memelerim zaten büyüktü şimdi şimdi cumhuriyetini ilan ettiler. Sonrasını düşünemiyorum 😐 ucunda hassasiyet ve hafif acıma başladı. Ama süt gelişi vs. Yok. Bakalım yeter ki sütümüz gelsin doğduklarında da 🙏🏽
Ayy benimkiler de öyle 🙁 uçları çok hassas, boyutu kocaman, teyzeler gibi mememin yanlarını sıvazlayıp duruyorum ağrıdıkları için 😅 Hamilelikten önce 85 D veya 90 C giyiyordum. Şimdi 100 D - 105 D oldu... Süt inince sütyen yerine paraşüt takıcam herhalde 😂😂 illa ki sütümüz gelecek kuzum bu arada bunu kafaya takma. Stres anında vücut kortizon salgılar ve kortizon doğumu da süt üretimini de frenler. Akışına bırakıcaz, nasılsa aç kalmicak bebeklerimiz Allah'ın izniyle inşallah 🥰🙏🏼

X