Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kimi sadece kısa kollu body giydirir, kimi iki kat giydirir. Tercih meselesi demek ki canım :)
Şaka bir yana cidden bilmiyorum etrafımdaki herkes uzun body ve zıbın al diyor
Yok Dedigin cok dogru bu gercekten bi secim meselesi. Ben aksamlari bilerek terlediginde bile ustunu degistirmezdim su gibi olmadikca alismasin diye.
Arkadasim 18 kat giydirir en ufak terde degistirirdi.cocuklarin hasta olmasi acisindan aralarinda cok bi fark gormedik.
ikimzde kendi yaptigimizi dogru bulduk😂😂😂

Yok Dedigin cok dogru bu gercekten bi secim meselesi. Ben aksamlari bilerek terlediginde bile ustunu degistirmezdim su gibi olmadikca alismasin diye.
Arkadasim 18 kat giydirir en ufak terde degistirirdi.cocuklarin hasta olmasi acisindan aralarinda cok bi fark gormedik.
ikimzde kendi yaptigimizi dogru bulduk😂😂😂
Buradan çıkaracağımı sonuç bebeğin üzerine düşmek anneyi yoruyor 😂😂 en iyisi ben 0-3 ay kısa kollu alıyım gerisini sonra düşünürüm 😂😂
Organik iplik bodyler bile bir sürü para olmuş on defa düşündüm almadan

Canim bende olmadim insallah bisey olmaz benim doktorum istemedi
inşallah olmaz ya bi doktor arkadaşım var günümüzde tetanoz falan çok azaldı o aşı eskiden kalma bir alışkanlık diyordu. Tabii azalma sebebi de herkesin aşılarını olması böylece mikrobun azalması. Örneğin herkes korona aşısı olmadı ama çoğu kişi olduğu için hastalık gitti ve bu durum aşı olmayanlara da yaradı. Evdeki paslı ürünlerde bile tetanoz bulunmuyor çoğunlukla. Çünkü hastalık çok azalmış. Yine de dikkatli olmakta fayda var. Bebeklere aşılarını yaptırırız inşallah ama bu aşı benim içinse gerek yok bence

Canım ben gittim hatta bi saate erken gittim neredeyse çünkü çok stres yapmıştım istemsizce ilk dediler ki sizinle konuşurken hat kesilmiş numara alamamışlar arayamadık doktor bey tatilde ben baya şok oldum dedim hayır karsılıklı olarak numaramda teyitleştik çok üzgünüz falan derlerken ağladım sinirimden o sıra eşimde uygun tarih bakıyodu bende başka yer yok sanki boşver dedim çıktık ama meğersem yokmuş 😂😂😂 kimi arasam haftaya haftaiçi diyo en erken bende işten izin almak istemiyorum derken eşim tekrar aradı tekrar özürler vs haftaya cumartesi yer açıldı yeniden bide 500 tl indiririm yaptılar kendilerince
Ozel mi burasi cok iyi olmus nasil tatilde olurki ramdevu verdiyse

Ben miyom ameliyati oldum sezeryan asi filan olmamistim ayni tehlike ozamanda gecerli degilmiymis kafam.karisti
o zamanla gebe olduğumuz zaman arasında risk farkı yok evet. Madem aşı bizim için o zaman niye gebelikte tutturuyolar aşı diye anlamadım. Yani yine tedbir amaçlı vurulabilir ama aşı olmayın diyen doktorlara da kızmamak lazım. Madem şart o zaman burun ameliyatından önce de yapsınlar. Bebişler karnımızdayken mi yapmak lazım illa 🥲 olsam da olmasam da takıntı yapacağım ama hepimiz bu süreci bebişlerimizle beraber sağlıkla atlatırız inşallah

Tupper ya da cam şişeye de geçebilirsin onu doldurup yanında tutmak iyi oluyo ben o şekilde baya içiyorum
Onu da denedim sürekli doldurmak temiz tutmak gerekiyor ya yine istediğim tüketim olmadı. Kendimi bildim bileki suyla aram hiç yoktu hamilelikte en azından böyle bir yol bulabildim. Sonrasında yine normale döneceğim umarım su içme alışkanlığı edinmişimdir 😢

Onu da denedim sürekli doldurmak temiz tutmak gerekiyor ya yine istediğim tüketim olmadı. Kendimi bildim bileki suyla aram hiç yoktu hamilelikte en azından böyle bir yol bulabildim. Sonrasında yine normale döneceğim umarım su içme alışkanlığı edinmişimdir 😢
Birazcık limon sık istersen suyuna. Belki biraz tad almak içmeni artırır. Mideni de yatıştırır limon

Biz akşamdan beri kıyafetlerin etiketlerini kesmeye uğraşıyoruz eşimle şimdi bitti şükür 🥲 Bebek kıyafetlerine bu kadar çok etiket koymak zorundalar mı yaa çok yorucu oldu. Bazıları ne güzel koymamış baskı ile belirtmiş 3-6 ay filan diye. Ama çoğu marka çarşaf çarşaf etiket koymuş epey uğraştık kesicez diye. Bayağı da kıyafetimiz varmış eş dost sağ olsun, yorucu oldu çok 🥲 Sakın tek başınıza yapmayın şu etiket kesme işini iki kişi bile yorulduk

Ayyy bende ocak ayinda hamile kaldim o ay arkadasimin dogum gunu vardi kahverengi kanama gelmisti ay adet olacagim diye arkadasimin dogum gununde yemedigim kalamar kalmadi ve icmedigim icki normalde ben alkol almam o gun aldim 3 gun sonra hamile oldugumu ogrendim megersem gelen nisanmis sok olmustum hamile oldugumu ogrenince ve o ay sacimi boyatmistim rengi tutmamisti soka girmistim kuafore attim rengi neden tutmadi iste hersey isaretmis ben 7 yil sonunda hamile kalinca kendiliginden inanamadim baya Allah ima sukurler olsub gosterdi bana bugunleri
Ben daha dü kalamar yedim baya 🤭 gebelikte zararlimi ki doktorum yasak vs dememisti sadece midyeyi onermiyoruz dedi

Yaaa benim yakin arkadasimda sigara icti ben acigim ama normalde alkol ve sigara kullanan biri degilim onun zorlanmasi hic olmuyor suku benide bitiren tatli seyler yiyorum her gun
Ben de cok asiri alkol kullanmam hamilelikte de canim 1 2 kere istedi esim vs icerken ama tabikide bebisimi riske atmam asla 🌺 ben de bayramda 2bucuk kilo almisim moralim bozuk biraz dikkat etmem gerek

Ben daha dü kalamar yedim baya 🤭 gebelikte zararlimi ki doktorum yasak vs dememisti sadece midyeyi onermiyoruz dedi
Ben midye de yiyorum abartı olmadan 15 20 tane. Normalde 70 80 rahat yerim doktorum iyi pissin ye bişi olmaz dedi kokoreç de yedim, şimdi canım aşırı bira istiyor ki ben nefret ederim kokusundan ama nasıl istiyorum anlatamam gittim eşimden aldım 2 yudum 😂

Ben midye de yiyorum abartı olmadan 15 20 tane. Normalde 70 80 rahat yerim doktorum iyi pissin ye bişi olmaz dedi kokoreç de yedim, şimdi canım aşırı bira istiyor ki ben nefret ederim kokusundan ama nasıl istiyorum anlatamam gittim eşimden aldım 2 yudum 😂
Ben midye karides kalamar hep yedim valla. Sadece midye ve sushi yemedim 🤭🤭 nefsini köreltmek için iyi yapmissin kuzum o kadardan bisey olmaz. Annem bana hamileyken sutun icine bal cig yumurta koyup icermis ikizdim ben prematüre. Kilo alalim diye hamilelikte cig yumurtali balli sut icmis ki suan cig yumurta yasak mesela

Ben midye karides kalamar hep yedim valla. Sadece midye ve sushi yemedim 🤭🤭 nefsini köreltmek için iyi yapmissin kuzum o kadardan bisey olmaz. Annem bana hamileyken sutun icine bal cig yumurta koyup icermis ikizdim ben prematüre. Kilo alalim diye hamilelikte cig yumurtali balli sut icmis ki suan cig yumurta yasak mesela
Aaa ikiz miydin 😍 evet çiğ yumurta olayını duymuştum annem den hatırlıyorum. Ama bende bunu anlamıyorum şimdi az pişmiş yumyrta bile sorun oluyor yani ben hamile iken çiğ balık yiyeni duydum kadın dio geçim kaynağımız bunlar falan belgeselde.

X