Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Kızlar biberonlara ilgili sorum olacak özellikle tecrübeli annelere ve bilgisi olanlara. Şimdi ben mamajoo aldım iki tane, 0+. Biri silver biri gece gündüz diye geçiyor. Plastik bunlar. Bir de kaşık biberon aldım. Ama cam biberon önerisi görmüştüm Philips avent, onu da aldım. Yalnız bu 1+ yani yenidoğan değil bir aylıktan itibaren kullanılıyor. Bunlar yeterli mi? 0+ cam biberon da almalı mıyım?

Kızlar daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bebeğin içine giydirmek için body alacağım. 5 uzun 5 kısa kollu alıyım diyorum. Kaç aylık almalıyım ? Tecrübeli anneler cevap verirse çok sevinirim 💕

Kızlar biberonlara ilgili sorum olacak özellikle tecrübeli annelere ve bilgisi olanlara. Şimdi ben mamajoo aldım iki tane, 0+. Biri silver biri gece gündüz diye geçiyor. Plastik bunlar. Bir de kaşık biberon aldım. Ama cam biberon önerisi görmüştüm Philips avent, onu da aldım. Yalnız bu 1+ yani yenidoğan değil bir aylıktan itibaren kullanılıyor. Bunlar yeterli mi? 0+ cam biberon da almalı mıyım?
IStersen simdi hic alma zaten almisisn.olurda sagma yada mama cok vericek olursan hemen alirsin zaten.😇 aylardan ziyade delik sayisi onemli muhtemelen 0 ay da 1 ay da tek deliklidir. Ama tabi yine bi kontrol et😊

Kızlar daha önce soruldu mu bilmiyorum ama bebeğin içine giydirmek için body alacağım. 5 uzun 5 kısa kollu alıyım diyorum. Kaç aylık almalıyım ? Tecrübeli anneler cevap verirse çok sevinirim 💕
OGlumu eylulde dogurdum ekime kadar kisa kollu zibinla durdu uzerine muslin ortuyodum sicakti. Eger icine giydirmek icinse evinizin sicakligina gore al derim. Disrda kar da yagsa evin icin 24 25 derece oluyo sonucta. Ben icine giydirmeye genelde kolsuz almistim . Aksamlarida odasinda kalorfier yanmadigi icin uygun bi uyku tulumu almistim tog degeri yuksek. Simdi yine oyle yaparim die dusunuyrorum

Canim ilk doğduğunda cam almana gerek yok ben hep philips avent kullandım ama ilk 3 Ay cam ağır olduğundan zor oluyor bebek zaten minik biberon ağır zorlanıyor insan. Benim görüşüm bu yönde 🌸

Yok ben mayıs ortasından itibaren pantolon giyemeyen bi insanım 😄 hep elbise aldım ama hamile değil, normalde 40 giyiyorum 42 beden bol elbiseler aldım genelde lcw. Pijama da normal bol pijamalarım var ama hastane için diyorsan ona mecbur alacağım, ağustos ayına bıraktım. Tayt olarak sadece elbise içine giyiyorum kısa tayt, bacaklarım değiyor pişik oluyorum diye. Onu da suwen’den modal tayt aldım yine bir beden büyük olacak şekilde. Bir de artış’tan aldım ama o gelmedi henüz. Uzun tayt pantolon giyecek olsam lcw, H&M ve oysho’ya bakardım bi bak
Defactoda guzel bn oradan buldum

Ayyy kızlar bir iki kişi doktorum alkole izin verdi yazmış ben doktoruma sormadım hiç tesettürlü olduğu için çekindim😅 bazen eşim kuzenim vs içerken çok canım istiyor ama hiç içmedim. Komsumuzum kızı 2 gebeliginde de sürekli alkol sigara içti valla çok ilginç bebisler de sağlıklı doğdu
Yaaa benim yakin arkadasimda sigara icti ben acigim ama normalde alkol ve sigara kullanan biri degilim onun zorlanmasi hic olmuyor suku benide bitiren tatli seyler yiyorum her gun

Ya benim minik oynayinca ben idrar kaçıracak gibi oluyorum arasıraa o kadar canım yanıyor ve bazen hareket esnasında sancim oluyor karnım geriliyor oysa yatıyorum oturuyorum psikolojim bozuldu ya bisey olcak DİE 🙄
Tam aklimdan gecen😂😂😂 gaz sancim oluncada bi tuaf oluyo sertlesiyo. Bazen popmda bile hissediyorum vurdukca baskiyi😂

Ya benim minik oynayinca ben idrar kaçıracak gibi oluyorum arasıraa o kadar canım yanıyor ve bazen hareket esnasında sancim oluyor karnım geriliyor oysa yatıyorum oturuyorum psikolojim bozuldu ya bisey olcak DİE 🙄
Öff dün Lohusa filmini izlerken ilk başta epey gülmüştüm, gülerken kaçtı 🙄 Napalım elde değil

Hamileyken hic icmedim😅 yilbasi gunu alkol ve sigarayi baya abartmistim o zamanlar 😁😁hamileymisim meger. Gunde 2 paket sigara iciyordum hamile oldugumu öğrenir ogrenmez biraktim. Esim ve annem de birakti sigarayi. Alkol canim istiyor ama risk alamam ben de ya
Ayyy bende ocak ayinda hamile kaldim o ay arkadasimin dogum gunu vardi kahverengi kanama gelmisti ay adet olacagim diye arkadasimin dogum gununde yemedigim kalamar kalmadi ve icmedigim icki normalde ben alkol almam o gun aldim 3 gun sonra hamile oldugumu ogrendim megersem gelen nisanmis sok olmustum hamile oldugumu ogrenince ve o ay sacimi boyatmistim rengi tutmamisti soka girmistim kuafore attim rengi neden tutmadi iste hersey isaretmis ben 7 yil sonunda hamile kalinca kendiliginden inanamadim baya Allah ima sukurler olsub gosterdi bana bugunleri

Acıkıyorum aslında ama bir tabir vardır kuş kadar yiyorum sanırım :) Porsiyonlarım az sanırım. Aslında kilosundan çok suyu canımı sıktı. Su öyle çok içemiyorum susamıyorumda içim almıyor. Su içmemle bebeğin suyu arasında bağlantı var mı bilmiyorum. Çok zorlıcam kendimi su içmeye. Yazda geldi terleyince iyice kayıp oluyor demekki
Canım ben de senin gibi çok az su tüketen biriydim. 50 lilik pet şişelere geçtim sırf su içebilmek için. Çok fazla plastik atık oluyor üzülüyorum ama sürahiden su içmeyi unutuyorum. Bu şekilde su tüketimini çok arttırdım belki faydası olur 🙏🏼🌸

Kızlar dün geceden beri sıfır uykuylayım bebek asla uyutmuyor cok fazla hareketli normale göre midem kasılmıs gibi batıyor gibi ve kasıklarımda ağrı var korkuyorum ağladım ağlıcam normal mi bilmiyorum acile gittim daha önce kanama olmadan bakmamıslardı bile sadece kan idrar alıp yolladılar napmalıyım bilmiyorum bir fikir verirmisiniz

OGlumu eylulde dogurdum ekime kadar kisa kollu zibinla durdu uzerine muslin ortuyodum sicakti. Eger icine giydirmek icinse evinizin sicakligina gore al derim. Disrda kar da yagsa evin icin 24 25 derece oluyo sonucta. Ben icine giydirmeye genelde kolsuz almistim . Aksamlarida odasinda kalorfier yanmadigi icin uygun bi uyku tulumu almistim tog degeri yuksek. Simdi yine oyle yaparim die dusunuyrorum
Evimiz sıcak oluyor. İçine uzun kollu body üzerine uzun kollu tulum ve üzerine battaniye örtmeyi düşünüyordum 🤣🤣 çocuğu soğuğa dayanıklı yetiştirecem dedikten sonra ben 😂😂

X