Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    227
Muayeneden çıktım şimdi biraz canım sıkıldı. 22+6 yım hiç kilo almamıştım haftalardır. Bebek almış 479 gramm olmuş ama bi hafta az gözüküyor haftama göre. Kilo alman lazım dedi. Suda az içiyosun galiba dedi. Suyu az mı dedim az değil ama daha iyi olabilir filan dedi. Önceki gebeliğimdede bu haftalarımda kalbi durmuş suyu bitmişti. Zayıfım ve belkide onu beslenemediğimden kaybettim. Çok üzüldüm biraz gerildim :KK43: Diyetisyen filan bakıcam. Umarım bir sorun olmaz 😞
Sudan dolayi bebegin kalbi mi duruyormus cok uzuldum yaaa kuzum onu bilmiyordum ben cok iciyorum sindirim sicaklar ve hep bildim bileli icerim ogrendigim iyi oldu 3 lt en az iciyorum ben

ya bu alkol meselesi benim de kafama takılmıştı çünkü alkol kullanmıyorum evet ama gebelere çok kolonya koklatmayın bile diyorlar. Şimdi yine tedirgin oldum en iyisi parfüm kullanmamak

Aşıya gelince şimdi niye o gerici ebeleri dinliyorsun diyeceksiniz ama "niye burun ameliyatında tetanoz istemiyorlar da gebelikte tutturuyorlar tetanoz diye" yazmıştı biri. iğneden de korktuğum için çok arada kaldım. zaten aşı haftam da geçti ama yine de bir doktorumla konuşacağım. çevremde olmayan çok o yüzden aşı olmasam da bi şey olmaz inşallah diye düşünüyorum
Canim bende olmadim insallah bisey olmaz benim doktorum istemedi

Canım ben de senin gibi çok az su tüketen biriydim. 50 lilik pet şişelere geçtim sırf su içebilmek için. Çok fazla plastik atık oluyor üzülüyorum ama sürahiden su içmeyi unutuyorum. Bu şekilde su tüketimini çok arttırdım belki faydası olur 🙏🏼🌸
Tupper ya da cam şişeye de geçebilirsin onu doldurup yanında tutmak iyi oluyo ben o şekilde baya içiyorum

Ben de 56 kiloyla gebe kaldım. Boyum uzun ama hareket edemediğim için şu an 68 kiloyum. İlk üç ay mide bulantım olmadı, iştahım açıldı ve bir güzel yedim. Ama sonrasında sadece yukarıda yazdığım gibi beslendiğim hâlde kilo aldım.🥲 Arada tatlı kaçamakları yaptım. 😂 Yürüyüş ve ağır iş yasak bana. Ama bu da böyle bir süreç ve vücudumun buna ihtiyacı var şu an demek ki diyorum. Senin de vücudun beslenmene dikkat ettiğinde gerektiği ve ihtiyacı olduğu kadar kilo alır hiç merak etme 🙏🏻 Zaten böyle beslendiğinde bebeğin de kilo alır. ☺️
Ayniyiz seninle her anlamda bundan sonra kac kg almak lazim sen kac haftaliksin ben 24+6 oldum

ya ama kaç videoda gördüm doktorlar tetanoz bebek için değil sizin için diyordu. bebeğim doğduktan sonra aşılarını yaparım inşallah ama benim içinse hastane, ameliyat ortamı steril zaten. o iğne o kadar acıtıyor ki yapmamak daha kârlı geliyor bana şu an 🥲 Bi doktoru dinlemiştim sezaryen olma ihtimaline karşı her anne adayına tetanoz yapıyoruz diyordu. Demek ki bizim için. Çünkü sağlıkçı eşime sordum: "ameliyat gerekince tetanoz vuruyor musunuz?" diye. Dedi ki açık ve büyük yaralarda mikrop kapma ihtimalini göz önünde bulundurarak tetanozu vurup öyle gönderiyorlarmış ameliyata. Ama sezaryen videolarını izliyorum normal ameliyat gibi steril zaten. Bu arada ben asla aşı karşıtı değilim ama biraz araştırınca aşırı gerekli olmadığı kanısına vardım. Tabii herkes tedbir amaçlı vurabilir doktorların çoğu öneriyor zaten
Ben miyom ameliyati oldum sezeryan asi filan olmamistim ayni tehlike ozamanda gecerli degilmiymis kafam.karisti

Kızlar ben iki lohusa takımı aldım yeterli olur heralde . Bu arada lohusa tacı terliği ne işe yarıyor alınmalı mı 😂 Hastane kaç gün yatırır ya da hemen salar mı? Bir de emzirme sütyeni önerisi isticem sizden kaç tane alınmalı neye dikkat edilmeli haasas cilt yapım var rahat ve kullanışlı bir şey istiyorum yardımlarınızı bekliyorum ☺️

Sağlıkla kullan canım lohusa takimini nereden aldin

Kızlar biberonlara ilgili sorum olacak özellikle tecrübeli annelere ve bilgisi olanlara. Şimdi ben mamajoo aldım iki tane, 0+. Biri silver biri gece gündüz diye geçiyor. Plastik bunlar. Bir de kaşık biberon aldım. Ama cam biberon önerisi görmüştüm Philips avent, onu da aldım. Yalnız bu 1+ yani yenidoğan değil bir aylıktan itibaren kullanılıyor. Bunlar yeterli mi? 0+ cam biberon da almalı mıyım?

Canım aynılarını almışız.philips aventi daha sonra kullanacağım ihtiyaç olursa
Mamajoolar iyi dediler genzine kaçma ihtimalini azaltiyormus
Kasik biberonda belki lazım olur diye ebebek indiriminde aldım.
Deneyimli anne arkadaşım cam alma dedi

Kızlar biz bugün cybex eesy twist bebek arabasını almaya gittik eşimin kuzeni bi üst modelini kullanıyormuş o 15 bin daha pahalı diye bunuda çok araştırdık diye aldık o aparat olmadan kullanılmıyormuş siyah renk aldık ama satıcı yok rüzgarlık yok tulum vs dedi ama almadık gereksiz pahalılardı bebek arabası ana kucağı bide onun için aparatı aldık çok beğendik kullanımı çok kolay katlanması vs vs biraz zaman geçsin sonrada araba koltuğunu alırız dedik şimdiden

Kızlar biz bugün cybex eesy twist bebek arabasını almaya gittik eşimin kuzeni bi üst modelini kullanıyormuş o 15 bin daha pahalı diye bunuda çok araştırdık diye aldık o aparat olmadan kullanılmıyormuş siyah renk aldık ama satıcı yok rüzgarlık yok tulum vs dedi ama almadık gereksiz pahalılardı bebek arabası ana kucağı bide onun için aparatı aldık çok beğendik kullanımı çok kolay katlanması vs vs biraz zaman geçsin sonrada araba koltuğunu alırız dedik şimdiden

Güzel günlerde kullanılsın canım araba ana kucağı aparatı ne kadara aldiniz

Neoldu canimm donmedin
Canım ben gittim hatta bi saate erken gittim neredeyse çünkü çok stres yapmıştım istemsizce ilk dediler ki sizinle konuşurken hat kesilmiş numara alamamışlar arayamadık doktor bey tatilde ben baya şok oldum dedim hayır karsılıklı olarak numaramda teyitleştik çok üzgünüz falan derlerken ağladım sinirimden o sıra eşimde uygun tarih bakıyodu bende başka yer yok sanki boşver dedim çıktık ama meğersem yokmuş 😂😂😂 kimi arasam haftaya haftaiçi diyo en erken bende işten izin almak istemiyorum derken eşim tekrar aradı tekrar özürler vs haftaya cumartesi yer açıldı yeniden bide 500 tl indiririm yaptılar kendilerince

Ay o zaman bu mamajoo olanlar iş görür dimi? Farklarını da bilmiyorum valla ikisini de aldım 😄
Görür canım merak etme 😄 aventin en güzel özelliği anne göğsü gibi olduğundan mama verirken meme reddi olmuyor ben hem mama hem meme 14 Ay emzirdim 🥰 inşallah bu kızımda da öyle emzirebilirim

X