Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Benimde oyle. Normalden bi tik kisa dedi. Progestan verdi agir is yapma gunluk hayatina devam et dedi. Size dinlenme yada farkli bsii onerdimi
Olabildiğince istirahat et dedi bebek aşağıda olduğu için yukarı çıkarsa daha iyi olurmuş yoksa ileriki haftalarda rahim ağzına baskı yapabilirmiş siz kaçıncı haftadasınız uzunluk kaç mm çıkmıştı

Canım kızlar ayın 22sinde detaylı ultrasonum var hepinizden dua bekliyorum lütfen her şey yolunda olsun hepimiz için :KK200: Bir dee bebiş odamızı kayınvalidem alacakmış. Ben de sıcağı sıcağına aldırayım diyorum, 22. haftadayım, sizce erken mii? Park yatak alacağım zaten yanıma, bebiş odası için geleceğe yönelik montessori yataklı oda takımı aldırayım diyorum, önerileriniz varsa okumak isterim:dondurma:

Olabildiğince istirahat et dedi bebek aşağıda olduğu için yukarı çıkarsa daha iyi olurmuş yoksa ileriki haftalarda rahim ağzına baskı yapabilirmiş siz kaçıncı haftadasınız uzunluk kaç mm çıkmıştı
Evet ya neden bu kadar asgda ne zaman yukari cikicak yada neden yukari cikmiyo😒23. Haftadayim 29 mm dedi

25+4 +5 kilo ama herkes kiloma takıntılı çevremde 50 kiloyla evlendim şuan 84 kiloyum ve fazla kilom yok bana göre ben mutluyum rahatım 50 kiloyken bir sürü sağlık sorunum vardı midemde bakteri intihap olduğu için sürekli istifra ediyordum maf olmuş durumdaydım bugünüme şükür. Simdide başladılar son aylar cok kilo alırsın demeye 🙄 ay cok bunaldım kızlar ağustosta taşınıcam evler aşırı pahalı tasınma masrafı filanda var ee bebişin masrafları da ne benim ailemin ne eşimin ailesinin umrunda bile değil sormuyorlar bile o kadar bunalmıs haldeyim ki

Canım kızlar ayın 22sinde detaylı ultrasonum var hepinizden dua bekliyorum lütfen her şey yolunda olsun hepimiz için :KK200: Bir dee bebiş odamızı kayınvalidem alacakmış. Ben de sıcağı sıcağına aldırayım diyorum, 22. haftadayım, sizce erken mii? Park yatak alacağım zaten yanıma, bebiş odası için geleceğe yönelik montessori yataklı oda takımı aldırayım diyorum, önerileriniz varsa okumak isterim:dondurma:
Canım hiç erken değil başlamak lazım artık ben 25 e geldim bitti sayılır herseyi bi kac şey kaldı sadece park yatak bende aldım geçici güzel bi çözüm taşınabilir olması rahatlığı iyi bende 9 aylık gibi seneye İstanbul’a evime dönünce oraya yapıcam odasını montessori düşünüyorum bende sende aldır direk hiç bekleme fiyatlar uçuyor valla

Selam kızlar gruptan aldığım öneriler doğrultusunda en çok satan bebek arabalarını listeleyeceğim 👼🏼👶🏼🍼

• Bagi Easyfold 3
  • Bagi Neo 2
  • Cybex Eezy Twist
  • Prego Venüs
  • Prego Mios
  • Prego Calista
  • Nuna Triv
  • Maxi cossi Addora 2
  • Kraft Kenya
  • Kraft Napoli

Bebeklerimiz her şeyin en iyisine layık 🤍 Bütçenize ve ihtiyaçlarınıza göre umarım istediğinizi bulursunuz . Listeye ekleme yapmak isteyenler olursa yazın kızlar 🌸 ☺️

Canım hiç erken değil başlamak lazım artık ben 25 e geldim bitti sayılır herseyi bi kac şey kaldı sadece park yatak bende aldım geçici güzel bi çözüm taşınabilir olması rahatlığı iyi bende 9 aylık gibi seneye İstanbul’a evime dönünce oraya yapıcam odasını montessori düşünüyorum bende sende aldır direk hiç bekleme fiyatlar uçuyor valla
Canım cevabın için teşekkür ederim:KK37: Ben de büyüyebilen beşik ile montessori arasında kalmıştım ama montessori daha çok içime sindi, ayın 30unda zam gelecek diyordu baktığım yerler ama bakalım beğendiğim olursa aldırayım o zaman artık :KK28:

Herkese selam. size bir sorum olacak ama ondan önce girmediğim süre boyunca öğrendiklerimi aktarmak istiyorum😅 Telegramda gebeler grubunun linkini attığım için ceza yemiştim yasakmış meğer. 2 gün önce ceza kalktı. Zaten çok pimpirikli bir gebeyim ve o yüzden normal doğumdan çok korkuyorum. Orada sezaryenden de korkutmuşlardı. Muayenemde doğumu ve aşıları vs doktora sordum ve rahatlattı beni. Dedi ki "Ben normal doğumu destekliyorum ama sezaryene öcü gibi bakanlara da çok kızıyorum. Mesela sen güçsüzsün normal doğurmak sana zor gelebilir. Böyle bir durumda sezaryenin ne gibi bir zararı olabilir ki?". Ayrıca erken olduğunu da söyledi zaten o kadar çok gidiyorum ve soruyorum ki o da yoruldu ben de🥲 Bi yerden okuduğum kadarıyla tetanoz aşısı olmam gerekiyormuş ama sağlıkocağındaki ebe doğum iznine ayrıldığı için haberim olmadan haftam geçmiş. Aşıdan, iğneden vs de çok korkarım ve sağda solda tetanozdan korkutanlar da oluyor biliyorsunuz. Onu da sorayım dedim. "Günümüzde bu tür mikroplar çok azaldı, ameliyat ortamı steril zaten ama nolur nolmaz diye tavsiye ediyoruz. olabilirsin, bebeğe bir zararı olmaz." dedi. Zaten tetanoz bizim içinmiş, bebek için değil. O yüzden hâlâ kararsızım. İleri haftalarda yapılabilecek bir tetanoz aşısı da varmış ama sizce yapılması şart mı? Yapmayanlar da çok ama doktorlar genel olarak öneriyor.

O gruptan çıkmamı tavsiye edenler olmuştu galiba ceza yemeden önce görmüştüm yazılanları. İnanın grupta çok uçuk tipler de var. Örneğin demir ilacı tavsiyesi istiyorum. "Eskiden ilaç mı vardı." diyorlar. Eskilerle yediklerimiz de bir değil, bizim bünyemiz de bir değil maalesef. Fakat çok faydalı bilgiler de oluyor diye kalıyorum. Tabii tetanozdan, şeker yüklemesinden, sezaryenden vs korkutuyorlar ama ben nolur nolmaz şeker yüklemesi de yaptıracağım çünkü normalde hiç kilo alamayan ben gebelikte hızlıca kilo almayı başardım. Siz şeker yüklemesi olacak mısınız mutlaka? Ne düşünüyorsunuz çok merak ediyorum.

Ayrıca çok üst üste sordum ama aranızda progestan fitil kullananlar var mı? Sulu akıntı sizde de oluyor mu? Enfeksiyon mu, fitil akıntısı mı, Allah korusun başka bir şey mi anlayamıyorum.

Ayrıca çok üst üste sordum ama aranızda progestan fitil kullananlar var mı? Sulu akıntı sizde de oluyor mu? Enfeksiyon mu, fitil akıntısı mı, Allah korusun başka bir şey mi anlayamıyorum.
Merhaba, şeker yüklemesini geçen hafta yaptırdım ben. Şükür ki bir şey çıkmadı. Çok önemli bir test olduğunu düşünüyorum. Progestan fitil her türlü akıntı yapıyor. Bazen beyaz beyaz, bazen sulu, bazen de ilacın kabuğu geri çıkıyor. 🥲 Tetanoz aşısı da yaptırdım ancak ilerleyen haftalarda yapılmasıyla ilgili bir fikrim yok, yanıltmak istemem o yüzden.

Merhaba, şeker yüklemesini geçen hafta yaptırdım ben. Şükür ki bir şey çıkmadı. Çok önemli bir test olduğunu düşünüyorum. Progestan fitil her türlü akıntı yapıyor. Bazen beyaz beyaz, bazen sulu, bazen de ilacın kabuğu geri çıkıyor. 🥲 Tetanoz aşısı da yaptırdım ancak ilerleyen haftalarda yapılmasıyla ilgili bir fikrim yok, yanıltmak istemem o yüzden.
öncelikle çok teşekkür ederim❤️ çevremdekiler şeker yüklemesi yapmamış ama ben risk almak istemiyorum. Doktorum bana 7. haftalarda tatlı çok yeme dedi. "Niye" diye sordum ama söylemedi. O yüzden yaptıracağım inşallah. Progestan fitilin beyaz parçaları sulu akıntıyla beraber geliyor acaba o suyu da o mu yapıyor demiştim.

Ben progestan kullanıyorum ama agizdan alıyorum hiç fitil olarak kullanmadım 🫤
olsun teşekkür ederim🤍
Arkadaşlar benim karnım arada bi sertlesiyor ve adet olcak gibi ağrı giriyor aranızda böyle olan var mı bugün 2 defa oldu. 23. haftaya girdim çok moralim bozuluyor 😒
o sertleşmeler bende de oluyor hem de 19. haftadan beri ama doktorum çok önemsemedi. fitil verdi gerçi ama internette 16. haftada bile başlayabileceği yazıyor. Yanında adet sancısının olması çok da iyi bi şey değil ama sorun da olmaz inşallah. Benim 20. haftada yanlarım, belim falan acıyordu. Sertleşmeyle birlikte sancı da girdi birkaç kez. Kaç kere korkudan acile gittim. Bi şey yapmadılar. Enfeksiyona bağladılar. Sen de bir enfeksiyona baktır. Benim sonradan anladım ki böbrek yüzünden oluyormuş. Gebelikte bizim sağlığımız da bebek için çok önemli.

olsun teşekkür ederim🤍

o sertleşmeler bende de oluyor hem de 19. haftadan beri ama doktorum çok önemsemedi. fitil verdi gerçi ama internette 16. haftada bile başlayabileceği yazıyor. Yanında adet sancısının olması çok da iyi bi şey değil ama sorun da olmaz inşallah. Benim 20. haftada yanlarım, belim falan acıyordu. Sertleşmeyle birlikte sancı da girdi birkaç kez. Kaç kere korkudan acile gittim. Bi şey yapmadılar. Enfeksiyona bağladılar. Sen de bir enfeksiyona baktır. Benim sonradan anladım ki böbrek yüzünden oluyormuş. Gebelikte bizim sağlığımız da bebek için çok önemli.
Enfeksiyondan kasılma için 2 iğne oldum sabah akşam progestan içiyorum ama enfeksiyon gecen acile gittiğimde baktılar bitmiş. Bobregimden ultrason cekildim oda temiz cikti. e bu ağrılı sertleşme neden oluyor onu anlamadım 🫤

Enfeksiyondan kasılma için 2 iğne oldum sabah akşam progestan içiyorum ama enfeksiyon gecen acile gittiğimde baktılar bitmiş. Bobregimden ultrason cekildim oda temiz cikti. e bu ağrılı sertleşme neden oluyor onu anlamadım 🫤
sertleşme normal ama ağrıyı ben de anlamadım. Bu arada bir yerde okudum bazılarında yalancı kasılmalar ağrılı olabiliyormuş. Ama yine de üstüne gitmek lazım. Sertleşmeler ve sancılsr yüzünden 1 ayda 3 kere gittim doktora. Artık bana "yine ne buldun Sena?" diyordu. Hani çözüm de bulmuyor ya nasıl korkuyorum. Sonra kanamam oldu hemen acile gittim. Kanama alanını bulamadılar. Meğer taş düşürüyormuşum. Bi ilaç verdiler azaldı sertleşmeler. Ama bitmiyor ve bitmez galiba çünkü su içmeyi, yemek yemeyi unutsam hemen başlıyor. Ya da idrara sıkışsam yine oluyor. Yani bizim vücudumuz sebep oluyor kasılmalara. Sebebini bulmak lazım

X