Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Biraz güzel seylerden konusalim aranızda taç terlik gecelik alan var mı ben şöyle abartısız bişe sipariş verdim

Eklentiler

• IMG-20240611-WA0009.jpeg
    IMG-20240611-WA0009.jpeg
    86,9 KB · Görüntüleme: 50
Herkese selam. size bir sorum olacak ama ondan önce girmediğim süre boyunca öğrendiklerimi aktarmak istiyorum😅 Telegramda gebeler grubunun linkini attığım için ceza yemiştim yasakmış meğer. 2 gün önce ceza kalktı. Zaten çok pimpirikli bir gebeyim ve o yüzden normal doğumdan çok korkuyorum. Orada sezaryenden de korkutmuşlardı. Muayenemde doğumu ve aşıları vs doktora sordum ve rahatlattı beni. Dedi ki "Ben normal doğumu destekliyorum ama sezaryene öcü gibi bakanlara da çok kızıyorum. Mesela sen güçsüzsün normal doğurmak sana zor gelebilir. Böyle bir durumda sezaryenin ne gibi bir zararı olabilir ki?". Ayrıca erken olduğunu da söyledi zaten o kadar çok gidiyorum ve soruyorum ki o da yoruldu ben de🥲 Bi yerden okuduğum kadarıyla tetanoz aşısı olmam gerekiyormuş ama sağlıkocağındaki ebe doğum iznine ayrıldığı için haberim olmadan haftam geçmiş. Aşıdan, iğneden vs de çok korkarım ve sağda solda tetanozdan korkutanlar da oluyor biliyorsunuz. Onu da sorayım dedim. "Günümüzde bu tür mikroplar çok azaldı, ameliyat ortamı steril zaten ama nolur nolmaz diye tavsiye ediyoruz. olabilirsin, bebeğe bir zararı olmaz." dedi. Zaten tetanoz bizim içinmiş, bebek için değil. O yüzden hâlâ kararsızım. İleri haftalarda yapılabilecek bir tetanoz aşısı da varmış ama sizce yapılması şart mı? Yapmayanlar da çok ama doktorlar genel olarak öneriyor.
Ben henüz yaptırmadım ama yaptıracağım 28 hafta gibi öyle demişti bana

Kızlar merhaba, ailelerimizden tam 1 yıldır uzakta yaşıyoruz. Benim ailem bayram için memleketten geldi ve dün geri döndüler. Normalde her vedalaşma zordur ama kendimi tutar evime yoluma düzenime devam etmeye çalışır, bir kere ağlar susardım. Bu sefer çok kötü oldum. Dünden beri ağlıyorum, kendimi durduramıyorum. Eşim anlam veremiyor, destek olmaya çalışıyor ona niye ağladığımı anlatırken bile ağlıyorum. Aşırı duygusalım, ne yapacağımı hiç bilmiyorum niye böyle oldum anlamadım :KK43:
Tamamen hormonlardan kaynaklı. Durup dururken hiç bir şey yokken bile ilk gebeliğim de ağlama krizleri gelirdi😅 şu an tabii nadir kriz gelir hormonlar tanıdık malum 😅

sorunsuz atlatırız bu süreci inşallah
Amin canım her gün başka biseye uyanıyoruz valla ☺️ bi şekilde geçiyor ama sürekli bi stres var bu ara hareketleri inanılmaz arttı dün gece uyuyamadım mesela ilk defa 1 buçuk gibi bi kalktım 4 e kadar uyutmadı sipam bugün de çok farklı değiliz anlayamadım hiç bu kadar uzun hissettiğim olmamıştı şimdi sürekli yokluyor sizlerde durum ne ??

Amin canım her gün başka biseye uyanıyoruz valla ☺️ bi şekilde geçiyor ama sürekli bi stres var bu ara hareketleri inanılmaz arttı dün gece uyuyamadım mesela ilk defa 1 buçuk gibi bi kalktım 4 e kadar uyutmadı sipam bugün de çok farklı değiliz anlayamadım hiç bu kadar uzun hissettiğim olmamıştı şimdi sürekli yokluyor sizlerde durum ne ??

Ya ben de bunu merak ediyordum. Bebek bazen az hareketli bazen çok. Mesela bir gün hareketleri hem çok derinden geliyor hem de çok fazla olmuyor. Ama başka bir gün 1-2 saat boyunca uyumayıp sürekli tekme atıyor ve bu tekmeler gayet yüzeysel hissediliyor. Bu normal mi acaba ve normalde sık sık uyur diyorlar. tamam genelde dedikleri gibi uyuyor ama bazen kesintisiz tekmeliyor 🥲 insan sıkıntıda mı diye düşünüyor

Bende de öyle oynayıp duruyor

Ya ben de bunu merak ediyordum. Bebek bazen az hareketli bazen çok. Mesela bir gün hareketleri hem çok derinden geliyor hem de çok fazla olmuyor. Ama başka bir gün 1-2 saat boyunca uyumayıp sürekli tekme atıyor ve bu tekmeler gayet yüzeysel hissediliyor. Bu normal mi acaba ve normalde sık sık uyur diyorlar. tamam genelde dedikleri gibi uyuyor ama bazen kesintisiz tekmeliyor 🥲 insan sıkıntıda mı diye düşünüyor
Mesela şuan uzerinize afiyet karpuz 🍉 yerim şuan karnimda halay var sanki

Mesela şuan uzerinize afiyet karpuz 🍉 yerim şuan karnimda halay var sanki
maşallah sağlıklı olsunlar da😂❤️ bence bazen az hissetmemizin sebebi pozisyonları çünkü böyle derinden gelince tüm karnı titretecek güçlü tekmeleri hissediyoruz sadece. Ayakları ön karındayken ise tüm kıpırtıları hissediyoruz ondan fazla geliyor. Tabi bu kendimi avutma şeklim de olabilir

maşallah sağlıklı olsunlar da😂❤️ bence bazen az hissetmemizin sebebi pozisyonları çünkü böyle derinden gelince tüm karnı titretecek güçlü tekmeleri hissediyoruz sadece. Ayakları ön karındayken ise tüm kıpırtıları hissediyoruz ondan fazla geliyor. Tabi bu kendimi avutma şeklim de olabilir
Valla bende öyle düşünüyorum sanırım pozisyonlardan kaynaklı aman tekmelesinler iyi olduklarını biliyoruz en azından uyutmasa da olur 🤗😬

Canım bence kimseden beklentin olmasın üzülürsün. günümüzde insanlar bencilleşti kimsenin kimsenin faydası olmuyor annem kardeşin olsa bile. Benim daha önce 2 kaybım var. Zaten riskli gebelik takip ediyor. Sancıyla doktora gittim bebek rahim ağzına inmiş dediler. Dikiş atmadılar sürekli yat dediler. 2 aydır kapımı çalan bir kase çorba veren olmadı. Eşimle bir şekilde hallediyoruz. Diğerleri umrumda değil. Bebeği başkalarına güvenip yapmadık sonuçta.
Şu an duygusal bir dönemdesin, zoruna gitmiş yapılanlar ama kendine dert etmeye değmez. Bakıcı tutacak durumun varsa kimseye minnet etme. Daha rahat edersin
Kesinlikle herkesin hayati kendine olmus ben artik kabullendim duam saglikli olalim kendi isimizi gucumuzu kendimiz yapalim hep oyle dua ediyorum ben acikcasi esimi Allah basimdan eksik etmesin ve kendi sagligima duaciyim hep herkes evinde yurdunda mutlu olsun saglikli olsunlar hep

Geçenlerde aynı şeyi düşündüm bende, benim ailem uzakta zaten ama eşimin ailesi akrabaları ile aynı sehirdeyiz.Cok da severim iyi anlaşırız aslında hamile olduğumu öğrendiklerinde canın bsey isterse söyle fln dedi hepsi ben de mutlu oldum ne güzel hep yanimdalar diye ama nedense bu süreçte hickimse nasılsın bseye ihtuyacin var mı demedi.Bide zaten ben birinden bsey isteyebilecek biri deglm insanlar zaten biliyor ihtiyacim olduğunu kendileri yapmalıydı kapımı çalıp bı tabak yemek getirmek zor olmazdı diye düşündüm geçenlerde.Ben nasıl diyeyim canım şunu istiyor fln diye diyemem asla.O yüzden eşimle karar aldık kimseden beklentimiz olmayacak hatta eltim bakacakti çocuğa ben çalışmaya baslayacaktim doğum izni sonrası.Vazgectik ondan kimse bakmak zorunda değil çocuğumuza kimseye muhtaç olmamak için şu sıra gebe okulu vs ne varsa gidip ogrenmeye çalışacağım.Bide taşınma işlerimiz var sıfırdan eşya alıyoruz bir sürü plan kafamız aşırı dolu yorulduk açıkçası ama kimse ne yaptınız diye sormadı mesela.Esim sağolsun her seyime o yetişiyor bı tek o var ,her seferinde iyi ki dedirtiyor bana Allah razı olsun ondan 🙏😍
Seninle ben ayni seyleri yasiyoruz suanda bizde oyle hamile olunca yeniden duzen oldu ev aldik sifir esyalar tadilatlar oldukca cok vee cook sevdigim dostlarimin cumlesi sen bizi aramiyorsun bisey istemiyorsun bende kabullendim kimseden beklentim olmayacak ve kimseninde benden olmasin diye kendimi alistiriyorum

Gümüş kapak ağrılara iyi geliyormuş ya benim de arada bi sızlıyo acaba diyorum alsam şimdiden kullansam mı?
Göğüs ucu kremi 34 haftada kulanmaya başlayın diyolar ama erken başladı sanki catlamis gibi sızlıyor bende düşündüm gümüş kapağı ama boşa para da harcamak istemiyorum iyi geliyor mu gerçekten acaba

Göğüs ucu kremi 34 haftada kulanmaya başlayın diyolar ama erken başladı sanki catlamis gibi sızlıyor bende düşündüm gümüş kapağı ama boşa para da harcamak istemiyorum iyi geliyor mu gerçekten acaba
Kremi ve gümüş kapağı aldım. Krem yaralara iyi gelmiyor malesef şimdi gümüş kapağı deniyorum benim de çok yara oldu. Bir de zeytinyağı öneriyorlar. Bu kadar erken kullanmak sakıncalı mı bilmiyorum ama çok sızlıyor 😢

Kremi ve gümüş kapağı aldım. Krem yaralara iyi gelmiyor malesef şimdi gümüş kapağı deniyorum benim de çok yara oldu. Bir de zeytinyağı öneriyorlar. Bu kadar erken kullanmak sakıncalı mı bilmiyorum ama çok sızlıyor 😢
Valla tuzlu su beni fena yaptı ben başladım meme ucu kremine. Bağırtcaktı yoksa🥲

Evet devam ediyorum estrofem progestandex iğne progestan fitil coraspin folik asit hala devam 12 haftaya kadar devam etcez ilaçlara dedi doktorum 8 haftaligim şuan tahlil istedi benden onları sağlık ocağında vercem bakalım
Merhaba sizin gününüz geçmiş ama anlattıklarınız benim şuan tam günüm ☺️ progestan dex i tam 12 de mi bıraktınız

X