Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    216
ben istanbuldayim bizim burada var mi bilmiyorum zaten bugun 2 li kanda yas riskli cikinca baya uzuldum mantik disi kaldim ve hemen veriyim dedim genis tarama yapilacak 13 bin dediler ondan gunde uzuyor
Arkadasimin ikili tarama sonucu ciktiktan sonra Eskisehir Osmangaziyi aramış. Gun almis ordan. Istersen yarin gun icinde ara danış. Trenle gidip gelsen +300 tl taş çatlasın 3000 tl e denk gelir.

Kizlar sorum kaynadi bugun tum gun adet olacak gibi surekli bacaklarima vuran agrilar var adet donemlerimde cok yasardim ve agri kesici almadan gecmezdi normal mi siddetleniyor sonra duruyor bacak bolgem ve kasik bolgem normal mi herseyde doktora yaziyorum size soruyum dedim

Vallahi bu sene erkek senesi, sanırım benim çin takvimi kesin doğru o zaman yakında ben de bir erkek eklerim bu gidişle 😅
Benim de cin takviminde erkek gözüküyor. Ama instagramda bir video izlemiştim. Kadinlar doğum tarihine +3 erkekler icinde +4 ekleniyor. Ya da tam tersi. Sonra hangi sene hamile kalindiysa ondan onceki tarih kiminkine denk geliyorsa bebegin cinsiyeti o oluyordu. Kardeşim, kuzenim ve arkadaşım yaptilar. Toplam 4 bebekte dogru cikti 🤭 ona göre de benim ki kiz olacak.

Sizde mi Osmangazi de yaptirdiniz ? Prosedür nasil tam olarak? Arkadaşım sadece ikili tarama sonucu çıktıktan sonra telefonla arayip randevu aldigini söyledi.
Evet Osmangazide yaptırdık geçen cuma. Gitmeden önce aradık, Pazartesi Salı Perşembe ve Cuma çalışıyorlarmış. Pazartesi 14.30dan sonra diğer günler 10.30dan sonra gelin dediler yine de gitmeden önce genetik bölümüyle görüşürseniz daha iyi olur. Biz 9.30 gibi hastanedeydik. Genetik bölümüne gittik orada bir sıra numarası alınıyor, sıramız gelince içeri girdik fetal dna istediğimizi söyledik kimlik vs verdik. Önce bir form doldurduk o formla birlikte 295 TL parayı vezneye yatırdık. Ardından genetiğe geri döndük. Oradan tekrar bir sıra numarası verdiler bize ekrandan takip edin dediler sıramız gelince doktorun odasına girdik fetal dna hakkında bilgilendirdi bizi ve bizden düşük gebelik vs. Bilgiler aldı sonra çıktık, o formu doldurduğumuz yerden tüp verdiler onunla kan almaya gittik kanı verdik tüpü bize geri verdiler genetik laboratuvarına götürün dediler oraya götürdük. 15 dk bekleyin kanda pıhtılaşma olursa tekrar verceksiniz dediler bekledik. Bir sıkıntı olmayınca çıktık. 11.30 gibi bitti işimiz. Çok uzun oldu ama insan ne yapacağını şaşırabiliyor hastanede😂

Arkadasimin ikili tarama sonucu ciktiktan sonra Eskisehir Osmangaziyi aramış. Gun almis ordan. Istersen yarin gun icinde ara danış. Trenle gidip gelsen +300 tl taş çatlasın 3000 tl e denk gelir.
COk guzel fikir canim vallahi ama esim izin vermez tekde gondermez kendi isimiz isi gucu birakamaz ben verdim zaten genoks saglik olsun artik bebek iyi olsun giden gittu😄😄😄

Evet Osmangazide yaptırdık geçen cuma. Gitmeden önce aradık, Pazartesi Salı Perşembe ve Cuma çalışıyorlarmış. Pazartesi 14.30dan sonra diğer günler 10.30dan sonra gelin dediler yine de gitmeden önce genetik bölümüyle görüşürseniz daha iyi olur. Biz 9.30 gibi hastanedeydik. Genetik bölümüne gittik orada bir sıra numarası alınıyor, sıramız gelince içeri girdik fetal dna istediğimizi söyledik kimlik vs verdik. Önce bir form doldurduk o formla birlikte 295 TL parayı vezneye yatırdık. Ardından genetiğe geri döndük. Oradan tekrar bir sıra numarası verdiler bize ekrandan takip edin dediler sıramız gelince doktorun odasına girdik fetal dna hakkında bilgilendirdi bizi ve bizden düşük gebelik vs. Bilgiler aldı sonra çıktık, o formu doldurduğumuz yerden tüp verdiler onunla kan almaya gittik kanı verdik tüpü bize geri verdiler genetik laboratuvarına götürün dediler oraya götürdük. 15 dk bekleyin kanda pıhtılaşma olursa tekrar verceksiniz dediler bekledik. Bir sıkıntı olmayınca çıktık. 11.30 gibi bitti işimiz. Çok uzun oldu ama insan ne yapacağını şaşırabiliyor hastanede😂
Yaaa cok tatlısın 🤭 gülümseyerek okudum 🤭 . Ustune ss aldim. Eger gitmek durumunda kalirsam tek tek prosedurleri izleyecegim🤭🤭.
Cokk teşekkürler 🥰

Kizlar sorum kaynadi bugun tum gun adet olacak gibi surekli bacaklarima vuran agrilar var adet donemlerimde cok yasardim ve agri kesici almadan gecmezdi normal mi siddetleniyor sonra duruyor bacak bolgem ve kasik bolgem normal mi herseyde doktora yaziyorum size soruyum dedim
Bence normal, adet günlerinde oluyormuş sanırım böyle adet olcakmış gibi ağrılar. Bol bol dinlen canım bişey olmaz inşallah🌸

Yaaa cok tatlısın 🤭 gülümseyerek okudum 🤭 . Ustune ss aldim. Eger gitmek durumunda kalirsam tek tek prosedurleri izleyecegim🤭🤭.
Cokk teşekkürler 🥰
Yaa teşekkür ederimm 🫠 🥰 çok kolay işlemler ama oradan oraya koşuşturmacalı oluyor biraz. Bir de Osmangazi biraz karışık bir hastane o nerde bu nerde derken beyni dönüyor insanın 😂 inşallah tüm sonuçlarımız iyi gelir😍

Yaa teşekkür ederimm 🫠 🥰 çok kolay işlemler ama oradan oraya koşuşturmacalı oluyor biraz. Bir de Osmangazi biraz karışık bir hastane o nerde bu nerde derken beyni dönüyor insanın 😂 inşallah tüm sonuçlarınız iyi gelir😍
Senin yardiminla eliyle koymuş gibi bulacak giden herkes 🤭
Tüm anne adaylari bebeklerini sağlıkla kucagina alirlar insallahh 😍😍🥰

Kızlar benim plasentam aşağıda olunca içeride kanama alanı vardı doktor işe git ama oturarak çalış ayakta durma demişti bugün işe gittim gerçekten de neredeyse hiç dolanmadım ama bel ağrım arttı okuldan geldiğimden beri ağrıyor. Çok şükür ki kanama yok ne yapsam yarın 3 günlük rapor alsam mı okula gitsem mi çok kararsızım okuldayken iyiydim ama eve gelince yatmama rağmen ağrım çok oldu korktum. Zaten 12 günlük raporum var önceden sürekli rapor alıp rapor hakkımı da tüketmek istemiyorum ne yapacağımı bilemedim 😥

Benim de cin takviminde erkek gözüküyor. Ama instagramda bir video izlemiştim. Kadinlar doğum tarihine +3 erkekler icinde +4 ekleniyor. Ya da tam tersi. Sonra hangi sene hamile kalindiysa ondan onceki tarih kiminkine denk geliyorsa bebegin cinsiyeti o oluyordu. Kardeşim, kuzenim ve arkadaşım yaptilar. Toplam 4 bebekte dogru cikti 🤭 ona göre de benim ki kiz olacak.

Merakımızdan girdiğimiz şu zahmete bakınnn 😂

Aynısını Ankara gazi de birebir yaptırdım 😀

Kizlar benim sat 3 ocak bugun inanilmaz bacaklarimda adet olacakmisim gibi agri var neden oluyor inanilmaz ara ara karnimada vuruyor sizlerinde oluyor mu vucud adet olacak mi zannediyor
Tam bu gün adet günüme denk geldi demekki hafif kahve lekelenme de yaşadım doktorla konuştum. Cok çok normal dedi kanama olmaması ve devam etmemesi önemli dedi. Daha dün ikili test yaptırdığım için de bir sorun olmadığını. Ağrıların genelde 12 ve 13 hafta da bu tür belirtilerin rahim büyümeyle ilgisi olduğunu söyledi. Hatta mide bulantılarım yok olmuş durumda ama kendisi hamileligin ilerleyen safhalarinda yeniden olabilme olasılığının da olduğunu söyledi. Yani her şey olacağına varır. ❤️🫶🏻 panik yok iyiyiz hepimiz insallahh

Kizlar benim sat 3 ocak bugun inanilmaz bacaklarimda adet olacakmisim gibi agri var neden oluyor inanilmaz ara ara karnimada vuruyor sizlerinde oluyor mu vucud adet olacak mi zannediyor
Aynen aynısı bende de var 12+6 dayım karnım adet olacak mış gibi arada sağ bacağıma vuruyor benimde sat 2 si ama her ay 3 gün öne gelirdi düzenli olarak hamile kalınca son regli gününde kalıyor galiba 🤷🏻‍♀️ ama bence normaliz çünkü tam büyüme haftasındayız artık bebek rahimden yukarı çıkıyor kaslarımız geriliyor normal galiba bu arada akıntımda oluyor benim temiz bi akıntı 😐

X