Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Cm olarak kaç almak lazım onuda hiç bilmiyorum biraz araştırma yapmam lazım galiba 🙃
Valla ben de öyle. Erken doğma ihtimalleri yüksek acaba prematüre alsam mı dedim. Sonra dedim erken doğarsa küvezde tutcaklar, e orda bezle duruyo kıyafet gerekmicek. Çıkana kadar yenidoğan yeter heralde diyip yenidoğan aldım daha çok🫠 ama doğru mu yaptım kimbilir.

Valla ben de öyle. Erken doğma ihtimalleri yüksek acaba prematüre alsam mı dedim. Sonra dedim erken doğarsa küvezde tutcaklar, e orda bezle duruyo kıyafet gerekmicek. Çıkana kadar yenidoğan yeter heralde diyip yenidoğan aldım daha çok🫠 ama doğru mu yaptım kimbilir.
Al bendende o kadar. Prematüre alsam mı diye düşündüm hep sonrada dedim boşver alıpta gerçekleşmesine katkı sağlamıyım güzel düşüneyim dedim almadım 😌😀

Kızlar indirimde tinylamb aldım battaniye. Bugün geldi yumuşak ve kalın güzel beğendim 😊 sonbaharda filan bu müslinler kullanışlı olcak gibi duruyor 🙂
IMG_7729.jpeg

Bende ayni fikirdeyim yorum yapmak istemedim karar verdigin icin ,bende ayni seyleri dusundugum icin biraktim cok ticari hastahane dogum yapan cevrrm var onermediler medilifeta yapiyor suanda herkrs beylikduzunde cevrem yani
Dogum icin de fiyati cok yukselttiler zaten ama ablam 2 dogumunu da orada cok sevdiğimiz bir doktorda yapti, ben de evlilikten onceki donemden beri ayni doktora gidiyordum. Tum sureci o doktorla yaşayınca hic baska bi yer düşünmeden burada 30. Haftama gelmis bulundum.

Doktordan çıktım şimdi karaciğerle ilgili bir durum olmadığını ama bir süre ilaç kullanmamı söyledi doktor. Alerji ilacı verdi allerset diye 20 gün kullanacakmışım. kadın doğum doktoruma da sordum oda kullanabilirsin dedi. Sizde böyle bir ilaç mı kullandınız
Allerset benim gebelik öncesi ilacımdi ve gebelikte bıraktım ben. Bence başka bir doktora daha sor. O sadece kaşıntıyi geçirten ürtiker ilacı neden vermiş ki ben şaşırdım. Ben urtikerim olduğu zaman bile kullanmıyordum.

Dogum icin de fiyati cok yukselttiler zaten ama ablam 2 dogumunu da orada cok sevdiğimiz bir doktorda yapti, ben de evlilikten onceki donemden beri ayni doktora gidiyordum. Tum sureci o doktorla yaşayınca hic baska bi yer düşünmeden burada 30. Haftama gelmis bulundum.
Ne istediler ben dogum fiyatlardan hicnhaberim yok medilife nekadar isteyecek bilmiyorum ve zeynep hoca 2 si ayri alacak benden

Evet evet bana da dedi ve beni covid aşısı fena çarptığı için bu aşıdan da korktum erteleyip duruyorum:) inşallah yan etkisiz geçer ikimizin de
Covid aşıları benim için de çok ateşli geçmişti ama bunda hafif kol ve baş ağrısı dışında bir şey yok şimdilik. İnşallah gece de iyi geçer.💐

Kızlar ben bu tetanozun ilk dozunu haziranda yaptırmıştım. Kanamaydı, sancıydı derken üç kez hastanede yattım temmuzda. İkinci dozu unuttum o arada. Bir şey olur mu acaba ya? Tek doz koruma sağlamaz mı?

Kızlar ben bu tetanozun ilk dozunu haziranda yaptırmıştım. Kanamaydı, sancıydı derken üç kez hastanede yattım temmuzda. İkinci dozu unuttum o arada. Bir şey olur mu acaba ya? Tek doz koruma sağlamaz mı?
Bence yeterli olur ya. Ben geçen sene tek doz vuruldum sadece bir dahada vurulmadım. Zaten 2. Ayda vuruluyor bebeğe tetanoz. Ekstra 2 aylık süreçtede tek doz korur gibi geliyor bana

Ne istediler ben dogum fiyatlardan hicnhaberim yok medilife nekadar isteyecek bilmiyorum ve zeynep hoca 2 si ayri alacak benden
Ben ilk hamileliligimi ogrendigimde sormustum, o zaman 40 bin demislerdi ama fiyat sabitleme yapmadilar tabi o tarihte. Simdi zaman yaklaşınca son kez konustum 70 bin civarina cikartmislar. Artik sabitlediler benim icin fiyatı az kaldığı için

Daha once tetanos aşısı öykünüz var mi? Benim 2018-2019 tarihlerinde asilarim gözüktüğü icin doktor tek doz önerdi. Tum hamilelik surecimde bir aşı oldum yani.

Bence yeterli olur ya. Ben geçen sene tek doz vuruldum sadece bir dahada vurulmadım. Zaten 2. Ayda vuruluyor bebeğe tetanoz. Ekstra 2 aylık süreçtede tek doz korur gibi geliyor bana
Umarım öyle olur. Zaten baktığımda daha önce hiç tetanoz aşısı yaptırmamış olanlara gebelikte iki doz uygulanır yazıyor ama ben 2018de yaptırmıştım en son.

X