Popüler Konu 2024 Ekim Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Yaa bana tam tersi çok hızlı geçiyor zaman.. Hazır değilim. Korkuyorum.
Ben ogluma 38 haftaya kadar zaman veremiyorum artik cocuk karnima dustugunden beri hep sorunlar yasadik insallah kalir ama duam o yonde hep ama herseyimi hazirladim cantami
Yaa Pınar maşallahın var

P PINAR OGUZ belki hatırlar mısın bilmiyorum benim bebeğim3 ilk suyu fazla dediler sonra başka perinatoloğa gittim o da down sendromlu dedi bu sefer fetal dna yaptırdım temiz çıktı yine başka bir perinatolog kalbinde 2 delik var dedi heyete sokucam seni kapanmazsa dedi. Başka bir perinatolog ise 1 tane görüyorum o da küçükheyete girmene gerek yok dedi. Benim 2 hafta da 1 perinatolog takibim vardı o yüzden devlete gittim hep. Hepsi farklı bişey çıkardı. Aynı gün kendi doktorumda kontrolüm olduğunda m3sela ölçümler farklı çıktığını farkettim kilosu vs farklı ölçülüyor.

Bende babamlarin koyune gidemiyorum ennyakin hastahane 1 saat ustunde suruyor ve yollari cok kotu insallah saglikli bir surec gecirirsin zamaninda gelirler hepsi duam o yonde ne kadar karnimizda kalirsalar saglik ve kg acisindsn dshs iyi
Bizimde öyle ama 22 aylık kızım var sıcağa alerjisi var 3 hafta sadece istanbulda durduk yine alerjisi tuttu durmadan doktordayız annemler gidiyordu bende geleyim dedim kızım için mecburen

Yani 10 senedir baktığım kedim ve mutlu oluyor biz evde kendimiz kısaltıyoruz zaten. Veterinere gitmekten hoşlanmıyor çok ameliyat geçirdiği için
Benimkilerin biri tüylügillerden, mecbur ayda bir poposundakileri kesiyorum ben makasla, yoksa yapışıyor siz kendiniz yapıyorsanız en iyisi

Benimde oyleymis kizdi nasil yaptin boyle dedin sansin rahmin iyi dedi kontrole al dedi karpuz kestim tatli urunlerinide kesiyim ozaman gunde 1 cikolata yiyordum ekmek karbondihrat etkilermi makarna pilav tarzi canimm
Canim gebelik sekerinde makarna pirinç beyaz ekmek sekeri etkiliyor. sende gebelik sekeri olmasa bile eğer yedigin gıdaların şekerinden yukseldiyse suyun bu süreçte tam buğday ekmeği ve makarna pirinç yerine bulgur tuketebilirsin

Evet cihazdan cihaza değişiyor muhakkak. Benim doktorumun kendisi perinatolog hep ona gidiyorum. O demişti su artmış diye, 3-4 hafta sonraki kontrolde normal demişti.

Merhaba kızlar, Eylül'de doğuma girecekler varmış yaaa çok heyecanlı daha dün samki beta HCG değerlerini yorumluyorduk sağ salim kavuşuruz inşallah bundan sonra bebislerimize
Ya bide bsey soracağım doğumdan önce veya doğum anında bseylern kolay acısız ve stressiz olması açısından yapılması gerekenler nedir ?
Olumsuz hikayeleri dinlemiyorum hiç haliyle fazla arastiramiyorm karşıma kötü bsey çıkar diye Bir kac bı sey gördüm anladım gibi mantığını ama sizlere de soraym dedim

Benimde oyleymis kizdi nasil yaptin boyle dedin sansin rahmin iyi dedi kontrole al dedi karpuz kestim tatli urunlerinide kesiyim ozaman gunde 1 cikolata yiyordum ekmek karbondihrat etkilermi makarna pilav tarzi canimm
Pilav vs de etkiliyor. Ben o süreçte çok yemedim. 2 haftada 2-3 kaşık yemişimdir. Beyaz ekmek yerine de tahıllı yemek de fayda var. Çikolataya dayanamam özellikle bitter ama yemedim. Bir de doktorum dikkat edersen düzelir düzelmezse şekerden şüpheleniriz demişti korktum her şeyi kestim arkadaşımda da fazla çıktı ama onun dikkatiyle düzelmedi doktoru şeker yüklemeyi mecbur bıraktı. Onda da çıkmadı şeker. Çok fazlalık yoksa 1-2 hafta dikkatle düzelir. Genellikle düzeliyormuş. Aslında normalde de dikkat etmek lazım. Bu aralar yine kontrolü bıraktım ama tekrar dikkat etmeye başlıycam.

Benimkilerin biri tüylügillerden, mecbur ayda bir poposundakileri kesiyorum ben makasla, yoksa yapışıyor siz kendiniz yapıyorsanız en iyisi
Evet evet biraz makas ara ara makine sıfırlamadan giriyoruz baksana tam Chucky

Eklentiler

• 4D0F8A38-2782-4C29-AB85-978E29E7B2AA.jpeg
    125,6 KB · Görüntüleme: 61
32.haftadan itibaren olması lazım. Perine masajı doğumu kolaylaştırmak hem de dikişsiz doğum ya da az dikişli doğum için faydalı diyim tabii normal doğumda

Selam hanımlar Çok mesaj birikmiş okuyamadım. Hepiniz iyisinizdir umarım. Böbreklerim tekrar arıza verdiği için giremedim Günlerim üşümeli, ağrılı, kasılmalı geçti. İnşallah doğumdan sonra da böbrek sorunlarım devam etmez. whiterabbit88 şimdi okudum yazını. Doktorunun çok iyi olduğunu da söylemiştin bir ara. O da bu sancıları normal gördüğü için gerçekten rahatladım. Teşekkür ederim İnşallah sen de daha iyi hissediyorsundur İkimiz de inşallah en az 37leri göreceğiz. Dua ederken sana ve buradaki bazı annelere de ediyorum inan ki S Sunshine93 şimdi daha iyiyim çok şükür. Çok teşekkür ederim. Sen nasılsın? nstye girdin mi? İnşallah her şey yolunda gitmiştir Bu arada kilo aldın mı merak ediyorum. Ben bayağı aldım da

Bir konuda fikrinizi merak ediyorum. Son adet tarihi değiştirilen var mı aranızda? Kesem ilk göründüğünde olması gerekenden bir hafta daha küçüktü. Doktorum geç döllenme olduğunu söylemişti. Ama 6. haftada beta hcg 20000'di. Yani geç döllenme için fazla yüksekti. Sonra kese her kontrole gittiğimde bir iki gün öne geçmiş görünüyordu ve gününe geldi. Bu yüzden perinatolog son adet tarihimin doğru olduğunu söylemişti ama doktorum tarihi hâlâ değiştirmedi.Ben sezaryen düşünürsem bu bir haftanın önemi yok mu? Değiştirilmesi mi gerekiyor sizce? Yoksa kesenin ilk boyutu mu önem arz ediyor? Bu konuda bir bilgisi olan ysrdımcı olursa çok sevinirim

Ayrıca bir sorum daha var. Aranızda birçok anne doğum şekline karar vermiştir bence. Ben bölgesel uyuşturulmadan da narkozdan da korkuyorum. Bir de sağda solda sezaryenden korkutanlar da olmuştu ama doktorum konuşulanların yersiz olduğunu söyledi dün. Galiba narkoz korkumu yenmeliyim çünkğ sezaryen benim için daha uygun olur. Aranızda gebelikte çarpıntı problemi yaşayan oldu mu? veya daha önce doğum yapmış olup doğum sancıları esnasında çarpıntı problemi yaşayan var mı aranızda? Yalancı sancılar bile çarpıntı yaşamama sebep oluyor. Hatta bu kasılmalar esnasında kalbim tekliyor. Hani bir kere atmayı unutuyor gibi oluyor. Annem doktorumun beni boş sebeple sezaryene alacak bir doktora benzemediğini söyledi. Bazı gebeler normal doğum esnasında kalp sorunu yaşıyormuş. Doktorum bu nedenle sezaryen önerdi. Bu çarpıntı ile normal doğum yapabilir miyim sizce? Yoksa benim için çok riskli mi olur? Biliyorum doğumu düşünmem için henüz erken ama sürekli bunu düşünüyorum

Diğer iki gebeliğimde de nefes egzersizleri hep faydalı oldu doğum zamanı yaklaştıkça bol bol nefes egzersiiz yap, merdiven in çık ve olumlu düşün süreç seni nereye götürürse götürsun sonunu düşün bebeğini düşün Allah'ın izniyle kolaylıkla geçer gider

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…