Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 45,2%
  • erkek

OY: 33 53,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    62
Stresinizi anliyorum ama hemen telas yapmayin lutfen. Bu tarz parlakliklar kalpte ya da bagirsakta tek basina cok anlamli degil diye biliyorum. Birkac yerde varsa, cilt alti odem vs eslik ediyorsa riskli buluyor hekimler. Bircogu da doguma kadar geciyor ya da negatif bir etkisi pek olmuyor cocuga. Icinizi bozmayin o yuzden. Tabi ki bir perinatolog baksa cok iyi olur. En kisa surede icinizi rahatlatacak seyler duyun

Çok teşekkür ederim inşallah bişey çıkmıycak fetal dna testi yaptırdığım için içim biraz daha rahat ama yine de kafam takılıyo her türlü şey aklıma geliyo. İnşallah bi an önce olumlu bişeyler duyarım

Doktorlarınızdan tetanoza karşı olan var mı? Yaptırma diyeceğini sanmıyorum ama içimi rahatlatayım diye soracağım gidince, doktor kontrolünden sonra 16ya girmeye az kalıyor zaten ararlar sağlık ocağından

20 de vuruluyor beni onu hesaplayarak çağırdılar. Herhangi bir doktorun karşı olacağını sanmıyorum ya

Beni 23 temmuzda çağırdılar 20 olmuyorum ya ben o zaman niye erken çağırmış acep

Yaptırma diyenlerin bildiği ne kız ben de yaptırırım o ayrı
Aşko aşılar otizm yapıyor diyenlerin bildiği neyse bunların bildiği de o ya. Yani tövbeler tövbesi insan aşağılamak istemiyorum ama içim daralıyo böyle konularda ajfksksk

Aşko aşılar otizm yapıyor diyenlerin bildiği neyse bunların bildiği de o ya. Yani tövbeler tövbesi insan aşağılamak istemiyorum ama içim daralıyo böyle konularda ajfksksk
Aslında suphesi olanların korkusu o değil bende arada kalanlardandım ama otizmden kaynaklı falan değil grip aşısı gibi vücuda bağışıklık kazanması için enfeksiyon veriliyor. Tetanozun da aynı şekilde olması korkutucu geldi. Hamilelik enfeksiyon kabul etmeyen bi süreç diye. Ama yaptirmama gibi bi riski alamam annem dahi yillar önce yaptırmış sonucta herkes yaptırıyor. Tetanoz aşısı olmamalı diyenlere karşı bi kaç düşünceyi haklı bulsam da Yaptırmak daha doğru.
Beni 23 temmuzda çağırdılar 20 olmuyorum ya ben o zaman niye erken çağırmış acep

Yaptırma diyenlerin bildiği ne kız ben de yaptırırım o ayrı
Mesela yaptirilmali mi yaptirmamali diyenlerden biri bendim

Ben böyle şeylere kafa yormuyorum açıkçası, doktorum ne derse onu yapıyorum. Yapılması gerektiğini söyleyip üstüne de devlet karşıladığı için demek ki bir bildikleri var diyorum. Çünkü bu konudaki tek yetkili hekimler, herkes işini yapsa sıkıntı olmayacak aslında. Tetanos ile otizmin bağlantılı olduğunu söylemek istemedim genelde aşı karşıtlarının tek dayanağı budur o nedenle onu örnek verdim. Doktorlar ilaç/aşı veriyorlarsa kâr-zarar hesabı yaparak veriyorlar, mide bulantısı için 2 aydır günde 4 tablet ilaç alıyorum ben mesela, doktor da almaman daha kötü biz bunu hesap edip ilaç veriyoruz diyor. Günlerce su bile içmeden düşük tansiyonla yaşadım ilaç içmediğim dönemde çünkü. Tetanos olmaktansa tetanos aşısı olmak daha az zararlı diye düşünerek yola devam ediyorum açıkçası :)

Aşılar konusunda doktorlar kadar bilgim olmadığı için karşı olamam gibi geliyor. Bilgimin az olduğu konularda ne kendimi ne çocuğumu riske atabilirim. O yüzden yaptıracağım.

Doğum konusunda da ilk doğumum 40 küsürde gelmeye niyeti olmayan bebeyi suni sancıyla zorla getirttik 4 kilo olmasından dolayı şimdi sanırım beklerdim biraz da 40 küsür olmasına rağmen ama o an ya tuvaletni yaparsa vs endişe ediyor insan o nedenle de doktor ne derse uymak zorunda kalıyor. Gerçi çok rahat be kolay oldu.

Aynı topicte 36-38 arası doğuran çok olduğu gibi 40 tan sonra da bekleyen o kadar çok kişiydik ki tamamen bebenin keyfine bağlı bekliyorsunuz. Ekimde doğacak kızım dahil bir çok bebek kasımda doğdu sağlık sorunları olmasın da ne zaman gelirlerse gelsinler

Kız beklerken Erkek bebeğimin olacağını öğrendim kızlar bu aşamaya gelmek bile benim için mucize çok şükür, çok mutluyum @outofit
En başından beri oğlun olacakmış gibi hissediyordum zaten kuzum ki bizim bebek erkek çıkınca bu kadar ortak belirtiye Eda’nınki de erkektir kesin diyordum Hayırlı uğurlu olsun annesinin küçük prensi sağlıkla gelsin inşallah Yarın sabah ekleyeceğim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…