Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
Orangegreysky in bebek de kız çıkar kesin o bizden epey farklı ilerledi ve başından beri erkek hissediyordu

İçimi rahattınız vallahi hem de bir sürü şey öğrenmiş oldum. Zaten mecbur kalırsak yok illa ki normal doğum deyip kendimi de bebeği de riske atmam. Kimisinin sezaryen sonrası zor kimisinin daha rahat sanırım. Doktorum kendine güveniyor ona normal doğuma giden arkadaşımı da suni sancıyla bebek gelmeyince sezaryene almıştı, o arkadaşım da sonrasında hiç zorluk çekmedi maşallah Hayırlısı olsun, kolaylıkla olsun, sağlıkla gelsin tüm minikler Sizin de kalbi ekleyeceğim yarın sabah hala eklemediysem eğer, iş yerinde yoğunluk oldu da belli bir saatten sonra giremedim tekrar buraya

Yaaa Kaybetmeden önce mi öyle şeyler görüyordun canım, Allah korusun çok ürperdim gece gece okuyunca da Biz saçma saçma devam ya öyle çok anlamlı olup da korkutacak şeylere gerek yok

Bence gayet güzel bunlar, tam bebiş yatağı ben de odasına bu tip bir şey alacağım. Park yatakları ben hiç sevemedim maalesef onun yerine bunlar daha sağlam ve çok daha estetik duruyor
Değil mi yaa bana da öyle geldi. Park yatakları yakından görmedim de hep fotoğraflarını falan gördüm ama biraz daha basit durduğunu söylüyorlar evet. Ben de beyaz bir beşik beyaz da gardrop alayım diyorum. İleride boyarlar kirletirlerse boyar geçeriz dermişim Eşim şey diyor badana yaparız. Yok dedim kireç dökeriz

Hahahahaha badana iyiymiş
Yani zevk meselesi ama ben defalarca baktım park yataklara hiçbirini beğenemedim, zaten yerim yok yatak odamda ama olsaydı da mecbur kalmadan almazdım. Çok uzun süre yanımda yatırmayı düşünmediğim için ufak bir yatak aldım ben sadece, hatta dedesi almıştı. O da bizi epey bir süre idare eder diye düşünüyorum. Ben de beyaz büyük bir dolap ve beyaz beşik alacağım sadece, bir tane koltuk var sığarsa kullanacağım, şifonyer vs düşünmüyorum yerim kısıtlı olduğu için. Onun yerine ilerleyen zamanlarda aktivite masası falan alırım diye düşündüm :) duvarlara sticker, bir de bebiş kitaplığı yaptık mı tamamdır :)

Sevgili Gerginbiri35 2023 Kasım annesiymiş, Kasım grubunda paylaşmış, ben de izniyle buraya taşıyayım bize de yarar
Ne demek her an vaktim olmuyor ve yazamıyorum hem Ekim hem Kasım grubuna yazdım inşallah sizinde işinize yarar. Allah sağlıklı bir hamilelik ve sorunsuz bir doğum nasip etsin kızlar

Kızlar buarada çok faydasını gördüğüm birşeyi daha söylemek istiyorum. Eğer riskli bir hamilelik içerisinde değilseniz kendinizi iyi hissediyorsanız yardım alarak ağustos-Eylül arası perdelerinizi yıkayın- halıları yıkatın- alışverişlerinizi tamamlayın- yazlık kışlık ve atılacak eşyalar ayrımını yapın-çekmeceleri elden geçirin. Çünkü bebek doğduğunda tüm zaman ve enerjiyi bebeğe harcamak istiyor insan. Ayrıca gaz sancıları - aşılar- kış mevsimiyle gelen hastalıklar derken hızlı geçiyor zaman. Bu yüzden detaylı temizliklere fırsat olmuyor ben 8 aylık bebişle böyle tecrübe ettim. Ayrıca hiç faydasını görmediğim bir şeyi de paylaşmak istiyorum. Küçük boy alt açma alanları var. İkea’da satılan ahşap çok ucuz bir model var onu aldık biz fotoğraf ekledim 4. Ayda bebek sığmamaya başladı. Zor kullanıyorduk. Dönmeye başladığı zamanda da ise hiç kullanılamaz hale geldi. Yani geniş konforlu ve korunaklı güzel bir alt açma almazsanız 6 aydan kısa oluyor ömrü. Ama tabi bezleri koymak ıslak mendil pamuk koymak için hala işe yarıyor. Şuan olsa ya 2.el daha büyük bir şey alırdım. yada hiç almazdım açıkçası. Alt değiştirmek için genelde bizim yatağımızın üstü daha rahat ve güvenli artık.

Eklentiler

• IMG_7700.jpeg
    33,1 KB · Görüntüleme: 11
Yaaa Kaybetmeden önce mi öyle şeyler görüyordun canım, Allah korusun çok ürperdim gece gece okuyunca da Biz saçma saçma devam ya öyle çok anlamlı olup da korkutacak şeylere gerek yok
Yok yok öyle değil aklına kötü şeyler getirme. Benim o zaman bilinçaltım da çok kirliydi hamileligimi 3 haftalık yoğun kanamayla öğrendim 11 haftaya kadar adet olur gibi kanamam oldu plesenta asagida değildi kanama alanı yoktu ama ben kaniyordum bebek sqgliksizdi ilaçlarla tuttuk. yani o bebeğin gideceğine hazirlikliydim hep o yüzden bilinçaltım da kirliydi kötü şeyler görüyordum yanii bu rüyalar kaybetmeden hemen önce gördüğüm şeyler değildi her gün üzüldüğüm için gece de aynı şeyleri görmeye devam ediyordum. Şimdi de eski yaşananlardan pskolojim normal değil ama daha pozitif düşünüyorum sürekli güzel şeyler dillendiriyorum Olumlamma yapıp yazıyorum çok şükür faydasını görüyorum inşallah sağlıkla da kucağımıza alicaz bebeklerimizi. Sonra da ne stres yapmışız bee diyeceğiz

Zorunlu değil isteğe bağlı benim doktorum mesela bana bıraktı ben tüp bebek ile hamile kaldım kanıtlanmış birşey yok ama dedi bazen tetenoz aşısı erken doğuma ve rahime kasılmaya sebep olabiliyor dedi hastaneler hijyenik olduğu için tercih sizin dedi bende yaptırmadım sağlık ocağına gidince de istemiyorum dedim birşey demediler rutin kontrol yapıldı Orangegreysky

Günaydın kızlar ya 16+2yim bayadır kusma falan olmamıştı bugün servisten indiğim gibi kustum. Bide şöyle bir sorunum var. Daha önce kusunca da olmuştu (hamilelik dönemi için , hamile değilken böyle bir şey yaşamamıştım) kusarken eğilip kusuyorum ya da çömelip ve aynı an da altıma çiş kaçırıyorum tutamıyorum azar azar her öğürmemde kaçıyor bugün baya baya çamaşır ve elbisenin altına giydiğim şort ıslandı şu an kurutamıyorum da iğrenç bir halde öylece duruyorum Allah tan dışarıdan fark edilecek kadar değiş ama çok rahatsız rdiyor beni. Başka yaşayan var mı bu sıkıntıyı

ben de ara ara öksürürken,öğürürken kaçırıyorum maalesef eşim sürekli dalga geçmeye başladı zaten baskı var ekstra baskı olunca oluyor sanırım bunlar

işe giderken yanına yedek kıyafet iç çamaşırı falan alabilirsin kucuk bir sırt çantasının içinde..

Aynen canım cinsiyet konusunda da birlikte olduk anca beraber kanca beraber ❤

Maalesef bende de oluyor, bir de ben ejderha gibi kustuğum için kaçınılmaz son yani. Mutlaka yedek iç çamaşırı bulundurun yanınızda.

Ben 16+2 deyim ama sağlık ocağından aramadı hiç kimse kaydım vardı halbuki ya da bu haftalarda çağrılmam gereken yapılması gereken bir müdehale var mı?
Kilo tansiyon takibi kan tahlili yapıldı bana sadece demir baslangiciymis onu söylediler. 20dede tetanoz için çağırdılar. Ama Orangegreysky ı 16 da çağırmışlar tetanoz için. Bir sorun isterseniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…