Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 29 44,6%
  • erkek

OY: 35 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,5%

• Ankete Katılan
    65
çok teşekkür ediyorum
aslında ben de düzeltiyorum çok aşağı gelince fark etmeden, şimdi sen söyleyince düşündüm de.

Orangegreysky kız sen baska doktora daha erken gidip öğrensek mi demiyo muydun arkadaşın haklı eline fırsat geçti nasıl sormazsinkendi doktorunda öğreneceksin artık mecbur
Yok be ben demedim öyle bişi dnfm ben hiç meraklı değilim hatta utanıyorum merak etmediğim için başka doktora kendi doktoruma sık gitmekten çekindiğim için gidesim geliyo benim sadece

Bana magnezyum ve multivitamin için erken dedi kendi doktorum ama içmek istiyorsanız içebilirsiniz zararı olmaz diye de ekledi. Kramp oluyorsa magnezyum başlayın demiş onu içeceğim kramp oluyor geceleri. Kan ilacımı iki doktor da ikiye çıkarttı kansızlık oluşmuş çünkü. Onun harici kalsiyum, b12 vs kanda iyi 20-24ten sonra başlarım artık multivitamine de. Şu an yemem düzgün memlekette herkes besliyor sağolsun. Eve dönünce yiyemem bu kadar

AA sulandırma şeyini bilmiyordum, ondan sürekli gazım var benim ağrı dolaşıyor çözemedim kendimi inşallah sorunsuz geçer bebekler sağlıklı doğar
Kirazdaki bazı maddeler aspirindeki maddelerle benzer diye biliyorum. Ağrı kesici ve kan sulandırıcı etkisi olduğunu okumuştum ama gazetede yani bilimsel mi onu bilemiyorum Amin inşallahh hepimizin

Kendi doktorum bu haftalarda aşağıda olması çok normal önemli olan 28.haftadan sonra yukarıya çıkması dedi. Korkulacak bir şey değilmiş çok şükür. Yani günlük hayatıma devam edebilirim. İlişkide de büyük ihtimalle sıkıntı olmaz da riske atamam yani onun için. Zaten memleketteyiz en az bir ay daha. Sonra da karnım büyür yalan olur bizim ilişkiler

Aslında doğru olan o sanırım tek bir elden her şeyi gerektiği kadar ilgiyle yapıyorlar. Biz azıcık ilgi görelim diye özellerin batağına düşmüş vaziyetteyiz. Mecburuz hatta bir yerde. Ben geçen sırf detaylı ultrason randevusu için alan açılsın diye randevu aldım devlette iki gün kala iptal ettiler ve yeni randevu vermediler. On gün sonraya zor buldum. Özel imkanımız olmasa devlette kadere kısmet iyi insaflı bir doktora denk gelebilirsek muayene olabiliriz. Yoksa yok yani. Doktorlarda da değil tabi sorun sistemde. Son yıllarda tss kullanımı aşırı arttı ülkede daha çok da kadınlar ve gebelik garantili. Oto koltuğu burada bazı hastanelerde de zorunlu sanırım. Ama kapıya kadar eşlik etmeyi duymadım hiç

Teşekkür ederim

canım onda da soyle acıkladılar allah korusun diyelim ki hastane içinde cocugu düşürdün ve birsey oldu direk sorumlusu hastaneymiş o sebeple seni kapıdan cıkarana kadar bebeği onlar tasıyor oto koltugunda

12 haftalıkken özel hastaneye gitmiştim kıza benziyor dedi 15 haftalıkken devlet hastanesine gittim erkege benziyor dedi ama net bişey söylemedi
Banada aynısı oldu 12sinde tekrar devlette kontrolüm var ama bana erkek olasılığı yüksek geliyor öyle hissediyorum ve devletteki doktorum daha bilgili geliyor bana. Gidince yine erkek derse artık bir şeyler almaya başlayacağım

Birkaç gündür sabahları aşırı midem yanıyorşişkinlikte var sürekli glutenli sağlıksız besleniyorum gibi şu an sabahları poğaça falan akşamları da bazen kahvaltılık bazen dışardan söylüyoruz bazende pratik yemekler eve gelince yemek yapcak enerjimiz olmuyor olunca da hızlıca en pratik olacak şeyleri yapıyoruz hem sağlıksız beslendiğimi hissediyorum hem kilo alıyorum hem şişkinlik mide yanması rahatsız ediyor ama enerjim hiç yok eve gelip bir şeyler yiyip yatıyorum eşim hazırlıyor evde yediklerimizi de genelde bende arada yapıyorum ama ikimizde yorgun oluyoruz uykumu da hiç alamıyorum 10da uyudum yine zar zor uyandım 6.20 de 6.30 da evden çıktım. Kıyafetlerim olmuyor olanda göbeğimi sıkıştırıyor hep aynı şeyleri giyiyorumof daraldım çok şikayetçi hissediyorum böyle söyleyince de. Geçen hafta sonu dayımın düğünü vardı. Bu hafta da cumartesi babamın doğum günü için annemlere gideceğiz pazar görümcem taşıncak ona yardıma gideceğiz o bize ev temizliği vs süreçlerinde hep yardım etti eşide öyle. Ben zaten bir şey yapamam çok ama eşimin yardımı dokunur illa ki. Yine uyuyamama ve dinlenememe stresi sardı benisabah sabah negatifi bastım burayada hadi bakalım

olur oyle hamilelik kolay bir süreç değil, bazı kadınlar için süreç daha rahat mı oluyor bilmiyorum keyfini çıkaran da var ama ben de senin gibiyim genelde 9 ay riskli durum olmasa bile zorluyor uyku düzenini gobeğin agırlıgı oluyor yatarken, beslenme düzenin bozuluyor bir de cocuk var bende, enerjim kalmıyor bazen, tatilde olmama rağmen bu şekildeyim

çocuk olunca çok çok daha zor ona ilgi vermek zorundasınız kolaylıklar diliyorum. Gerçekten zor bir dönem evde olup sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlayan sonra işte yürüyüşünü yapan dinlenen falan kdınkara çok özeniyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…