Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 23 44,2%
  • erkek

OY: 28 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,9%

• Ankete Katılan
    52
Ay kızlar bu arada doktora sordum ben hareketleri hissediyorum biraz dedim o mudur yok dedi en az 18 den sonra hissedersin o bağırsak hareketleridir dedi🤣

Ya bana ilk üç ay kilo vermek daha sağlıklı gibi geliyor. Böyle çok saçma bi kilo oldu. Bende Şeker falan çıkabilir. Bebek için riskli olabilir durumum malesef
bi daha ne zaman gidiceksin konuş istersen bu durumu canım ama telaşlanacak bişey yok bence midemiz normale dönünce sağlıklı beslenmeye başlarız 🙏🏻
kilo vermek de sağlıklı değil iyice halsiz düşüyor insan :KK43:

Ben zaten sezeryan olmayı düşünüyorum o sorun değil keşke tüm sorun o olsa peki ağrı yaşıyor musunuz ben otur kalk yaparken alttan sanki dikişim var Bi sorunum var gibi ağrım oluyor iç organlarım patlayacak sanki
Ağrım olmuyor kaç haftalıksınız psikolojık olarak etkılenmıs olabılırsınız rahat olun sadece dınlenın öyle iş güç ugrasmayın bir şey olmaz ınsallah

bi daha ne zaman gidiceksin konuş istersen bu durumu canım ama telaşlanacak bişey yok bence midemiz normale dönünce sağlıklı beslenmeye başlarız 🙏🏻
kilo vermek de sağlıklı değil iyice halsiz düşüyor insan :KK43:
Benım hıc bulantım olmadı kısmadım şükür tiksinme vs de olmadı normal yedıgım seylerı yıyorum ekstra meyve ve kuruyemiş tüketiyorum bulantısı olanlar için kötü istese de yiyemıyor ki kılo verıyolar bir zamandan sonra duzelıyor en azından son aylar düzelir 😂

Kızlar kabızlık problemi yaşıyorum ve yıkılmak zorunda kalıyorum bazen bu sizce gebeliğe problem yaşatır mı sizde yaşadınız mı öğrenebilir miyim

Ayy normale dönmedi mı bulantı geçmedi mi hala olmaz insallah şeker sımdıden düşünme öyle seyler
Daha iyiyim aslında Akşamları kusuyorum sadece. gün içinde de yanıyor, bulanıyor mecbur sürekli bişiler atıyorum ağzıma. Yemek yapamıyorum, ekmek arası yiyorum habire 😥

Ağrım olmuyor kaç haftalıksınız psikolojık olarak etkılenmıs olabılırsınız rahat olun sadece dınlenın öyle iş güç ugrasmayın bir şey olmaz ınsallah
15. Hafta yarın onlaltı olacam psikolojik olduğunu düşünmüyorum çünkü bu ağrı bende 4 gündür var otur kalk yaparken özellikle sanki organlarım patlayacak içeriden dikişim var sanki garibime gitti hatta şasırdım niye böyle Bi ağrım var dedim mesaneye çok baskı, var çok sık lavaboya gidiyorum daha bugün öğrendim yanş böyle olduğunu tabi uzanınca rahat ediyorum yatmam lazım sanırım Bi süre belki de çok zorlandı ondan

Aboow 3 ayda 6 kilo almışım 🥺 millet tüm hamileliği boyunca alıyor bu kiloyu, inşallah sonunda şeker meker çıkmaz ya
ben de aldım çok ya tartışmaya korkuyorum. ama beş aylık hamile gibiyim. karnım kocaman oldu hepsi bebek değil tabi 😅 sen de bulantıdan hep ekmek falan yemiştin di mi canım. ben ekmek patates yiye yiye patates oldum iyicw

Daha iyiyim aslında Akşamları kusuyorum sadece. gün içinde de yanıyor, bulanıyor mecbur sürekli bişiler atıyorum ağzıma. Yemek yapamıyorum, ekmek arası yiyorum habire 😥
Allah kolaylık versin tez zamanda geçer umarım🌸napcan mecbur havalar sıcak bide yemekte yenmiyor ki bazen akşam üzeri kaşar domates sandvıc yapıyorum bende 😂😂

Kızlar kabızlık problemi yaşıyorum ve yıkılmak zorunda kalıyorum bazen bu sizce gebeliğe problem yaşatır mı sizde yaşadınız mı öğrenebilir miyim
Canım ıkınmak sıkıntılı galiba hangi haftadasın bilmiyorum da probiyotik destek al kefir önerebilirim bağırsakları gerçekten düzeltiyor

ben de 8-9. hafta civarı korkunçtu. tuvalette ağlayacak hale geliyordum. özellikle bikaç gün ekstra kötüydü.

tabii farkında olmadan çok yiyemeyip bi de kustuğumuz için belki rahat tuvalete çıkabileceğimiz lif/hatta besin alamıyoruz. ve hatta su içimi azalması da kötü yapıyor.

şimdilerde hem biraz daha lifli şeyler yiyebiliyorum hem meyve canım çok istiyor neyse ki ve yiyebiliyorum hem de bi süre prenatal probiyotik kullandım. o kadar düzeldi ki, çok rahatladım.

X