Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 23 44,2%
  • erkek

OY: 28 53,8%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,9%

• Ankete Katılan
    52
Ben de dün gittim sizinle haftamız aynı doktor ultrasonu açar açmaz o demeden gördüm erkek dimi dedim bakacağız falan dedi ama net gördüm sonra o da dedi zaten oğlun olucak diye , kız olunca daha geç görünüyor olabilir ya da kendini iyi saklıyor bebişiniz 🥰
Bana erkek gibi geliyor ya ilk doktor daha emin gibiydi 😄ikisinin farklı şey demesi beni muallakta bıraktı bakalım hayırlısı olsun yaa
Kızlar birde birşey sorucam detaylı ultrasona ne zaman giriliyor kaçıncı haftalar arası😌 doktor detaylıdan sonra sonuç göstermeye gel dedi banada o yüzden randevu almam lazım bir an önce bursada çok iyi bie doktor varmış ona gidicem🥰
Ben 15 ağustosa randevu aldım sanıyorum 22.hafta oluyor

Bende doktordan çıktım çok şükür her şey yolunda cinsiyeti de gördüm kesin dedi kart verdi direk arkadaşıma verdim onlar yarın için hazırlık yapacaklar göz kapatıp üst boyama olacak galiba onlar planlıyordu 😅 yarın öğrenicez bakalım bizde detaylı ultrason içinde 20. Haftada gidersin dedi birkaç doktor ismi verdi yaptırdıktan sonra bana bilgi versen yeterli dedi demir ilacı yazdı 4 lü taramadan bahsetti ikili testle benzer anomalilere bakan test dedi bende istemedim zaten detaylıya giricem dedim bakalım şimdilik böyle ultrason fotolarına bakmıyorum anlarım diye 😂

Kızlar birde birşey sorucam detaylı ultrasona ne zaman giriliyor kaçıncı haftalar arası😌 doktor detaylıdan sonra sonuç göstermeye gel dedi banada o yüzden randevu almam lazım bir an önce bursada çok iyi bie doktor varmış ona gidicem🥰
Merhaba benim dün kontrolüm vardı, detaylı ultrasonun 21.haftada olduğunu söyledi doktorum :)

Benim de kontrolümde doktor plesenta asagıda demısti 20.haftaya kadar yukarı çıkma ıhtımalı var çıkmazsa eğer doğuma da öyle gırılıyor mallarda ekstra dıkkat et ben hep dınlenıyorım hiç sorun yaşamadım belkı lekelenme tarzı yapabılır dınlenmek lazım bırde eğer yukarı çıkmazsa normal doğum zor oluyor sezeryan oluyor genelde ınsallah çıkar dıyelım kıloya da takılma ben 50 kıloyum hiç kılo almadım bulantım da olmadı doktor kılon gayet iyi dedı
Ben zaten sezeryan olmayı düşünüyorum o sorun değil keşke tüm sorun o olsa peki ağrı yaşıyor musunuz ben otur kalk yaparken alttan sanki dikişim var Bi sorunum var gibi ağrım oluyor iç organlarım patlayacak sanki

alttan baskı ağrı oluyor gece 2 kere tuvalete kalkıyorum. gün içinde de saatte bir tuvalet maalesef. ben artık her işten çektim elimi eşim yapıyor :KK70: Çok da hareketli tez canlı bi insanımdır. Benim minik kız en çok kendi kıpırdamak istiyor beni sollayacak :KK70:
Bende öyle hareketli biriyim dikkat edeceğim benim ki Bi saatten daha az bence 20 dakika da bir gidiyorum tuvalete iki gündür, felan, bu durumdayım bugün çok ağrım oldu oturmakta zorluk çekiyorum sanki iç organlarım patlayacak sizde de oluyor muydu

14'üm canım son 1 haftada anlamsızca hızla büyüdü biz de anlamadık
İnsanın yapısına göre değişiyor demek ikinci gebeliği olanlarda da çabuk çıkıyormuş bende yarın 16 olacam orta Bi göbek var yani yemek yerken daha çok çıkıyor sabah aç karnına aynı boyuta dönüyor 😅😅 bebek iyiyse karın da çıkar zamanla çıkması da sorun üzerine uzanamıyoruz yatamıyoruz vs 😅

Aboow 3 ayda 6 kilo almışım 🥺 millet tüm hamileliği boyunca alıyor bu kiloyu, inşallah sonunda şeker meker çıkmaz ya

İnsanın yapısına göre değişiyor demek ikinci gebeliği olanlarda da çabuk çıkıyormuş bende yarın 16 olacam orta Bi göbek var yani yemek yerken daha çok çıkıyor sabah aç karnına aynı boyuta dönüyor 😅😅 bebek iyiyse karın da çıkar zamanla çıkması da sorun üzerine uzanamıyoruz yatamıyoruz vs 😅
Benim iç karnım küçük diye yorumladım ya iyi olsun da amaan 🫶🏿

@whiterabbit @yorgunsavasciii ben çok beğendiğim için mayo clinic in iki kitabını aldım. Bir tanesi hamilelik dönemi ile alakalı diğer bebek bakımı ile ilgili… Bebek bakımı ile ilgili olan inanılmaz öğretici bir kitap ve tamamen Amerika’daki uzman pedagoglar tarafından yazılmıs önemli bilgiler var içerisinde. Bebek doğduktan sonra asla zamanımız olmayacak. Şimdiden öğrenmemizde fayda var… Kitapları almadan önce baya araştırdım en iyisinin bu mayo clinic olduğunu düşünüyorum. Bebek bakımına dair bilgim sıfırdı 😃 çok şey öğrendim… görsellerini ekliyorum.
Bu kitaptan bende de var yıllar önce almıştım içinde her soruya cidden cevap var. Geçen sıcaktan sokakta fenalaştım kaldırıma yığıldım.Kitabı akşam elime aldım, kurcalarken direk bu haftalarda neden tansiyon düşer dolaşım sisteminde ki değişiklikleri bilimsel açıklama ile yapmışlardı. Helal olsun dedim 😅

@whiterabbit @yorgunsavasciii ben çok beğendiğim için mayo clinic in iki kitabını aldım. Bir tanesi hamilelik dönemi ile alakalı diğer bebek bakımı ile ilgili… Bebek bakımı ile ilgili olan inanılmaz öğretici bir kitap ve tamamen Amerika’daki uzman pedagoglar tarafından yazılmıs önemli bilgiler var içerisinde. Bebek doğduktan sonra asla zamanımız olmayacak. Şimdiden öğrenmemizde fayda var… Kitapları almadan önce baya araştırdım en iyisinin bu mayo clinic olduğunu düşünüyorum. Bebek bakımına dair bilgim sıfırdı 😃 çok şey öğrendim… görsellerini ekliyorum.
Canım nerden aldın bunları

X