Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 25 43,9%
  • erkek

OY: 31 54,4%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,8%

• Ankete Katılan
    57
Çok acil bilgisi olan yazabilir mi 15+6 dayım doktora gittim bugün eşler aşağı da dedi ama 5. Ay, da yukarı çıkması gerekiyor dedi bekleyeceğiz inşallah çıkar, bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazabilir mi eşler neden aşağı iner ağır iş yapmaktan mı fazla hareketten mi yoksa başından mı aşağı da olur sonra yukarı çıkar başına gelen var mı ne gibi sorunlar yaratır bende de ağrı var 3 gündür felan otur kalk yaparken alttan ağrı oluyor karnıma baskı oluyor eşler aşağı da diye mi acaba

Bide bebeğin gramı iyi dedi haftasına göre sorun yok herşey yolunda dedi sen niye kilo almadım yemiyor musun dedi pek yemiyorum dedim yani benim ekstra yemek yiyip kilo almam şart mı bebeğin kilo iyi ise bana gerek yok gibi yani ilerleyen haftalar da bebek zayıflar mı ben yemiyorum diye

Banada yaa bende sandım ki bacak arasını falan vercek öylesine bir şey verdi😄garip gurup bir fotoğraf. Cinsiyette netleşmedi 😄eşimin ısrarıyla %70 denilen cinsyete parti yaptık bide pembe pastayla eşimle ikimiz arasında😄o da boşa gitti erkekse sy karman çorman her şey
Cinsiyet yaptığınızdan farklı çıkarsa fotoğrafları videoları yok edin 🤣🤣 cocuk ilerde beni yanlış beklemişler demesin. Panik yom detaylı ultrasona az kaldı orda net belli olur artik🤣🤭

Bu açıdan anlaşılmıyor ki yaaa alttan çekseymiş yine bir fikir yürütürdük :)
IMG20240626134159.jpg

Şöyle bi fotisi var ama neresi bilmiyorum 😅

Çok acil bilgisi olan yazabilir mi 15+6 dayım doktora gittim bugün eşler aşağı da dedi ama 5. Ay, da yukarı çıkması gerekiyor dedi bekleyeceğiz inşallah çıkar, bu konuyla ilgili bilgisi olanlar yazabilir mi eşler neden aşağı iner ağır iş yapmaktan mı fazla hareketten mi yoksa başından mı aşağı da olur sonra yukarı çıkar başına gelen var mı ne gibi sorunlar yaratır bende de ağrı var 3 gündür felan otur kalk yaparken alttan ağrı oluyor karnıma baskı oluyor eşler aşağı da diye mi acaba

Bide bebeğin gramı iyi dedi haftasına göre sorun yok herşey yolunda dedi sen niye kilo almadım yemiyor musun dedi pek yemiyorum dedim yani benim ekstra yemek yiyip kilo almam şart mı bebeğin kilo iyi ise bana gerek yok gibi yani ilerleyen haftalar da bebek zayıflar mı ben yemiyorum diye
Cok bilgim dahilinde değil ama bildiğim kadar yazmak istedim. Eş dediği plesenta başta nereye tutunuyorsa 5. Aya kadar orda duruyor diye bıkıyorum . 5 aydan sonra asagidaysa yukarıya çıkabiliyor. Yani yaptığı işle falan alakası olmuyor. Ama asagidaysa daha aşağıya iner mi ağırlıkla bilemedim. En iyi gelen şeyi secde pozisyonu olduğunu ve çok işe yaradığını duydum. Namaz kilmiyorsan günlük 4 5 kez 3 er dakika kadar secde pozisyonunda durabilirsin. Yine yanlış yonlendirmeyeyim araştır ama bu şekilde yukarıya çıkanları çok duydum.
Kilo konusunda da bebeğin kilosu iyi olduktan sonra anneninki çok da önemli değil diye düşünüyorum. Senin kilonun bebeğe bi faydası yok 30 kilo alan da 2-3 kilo bebek dogruryor 5 kilo alan da 2-3 kılo doguruyor

Cok bilgim dahilinde değil ama bildiğim kadar yazmak istedim. Eş dediği plesenta başta nereye tutunuyorsa 5. Aya kadar orda duruyor diye bıkıyorum . 5 aydan sonra asagidaysa yukarıya çıkabiliyor. Yani yaptığı işle falan alakası olmuyor. Ama asagidaysa daha aşağıya iner mi ağırlıkla bilemedim. En iyi gelen şeyi secde pozisyonu olduğunu ve çok işe yaradığını duydum. Namaz kilmiyorsan günlük 4 5 kez 3 er dakika kadar secde pozisyonunda durabilirsin. Yine yanlış yonlendirmeyeyim araştır ama bu şekilde yukarıya çıkanları çok duydum.
Kilo konusunda da bebeğin kilosu iyi olduktan sonra anneninki çok da önemli değil diye düşünüyorum. Senin kilonun bebeğe bi faydası yok 30 kilo alan da 2-3 kilo bebek dogruryor 5 kilo alan da 2-3 kılo doguruyor
Namaz kılıyorum ama oturarak hem birşey olur korkusu ile hem başım felan dönüyor o yüzden secde pozisyonu dediğiniz nasıl normal ayakta durma eğilip kalkmak mı yoksa oturarak kılsam düzelir mi yanş ayakta düzelir ise ayakta kılmaya geçeyim

Canım yakın arkadaşım yaşadı bu problemi. Gebeliğinin başlarında da hep kanaması falan olmuştu biraz sıkıntılı geçiyordu zaten. Sonra kanamalar bitti eşi aşağıda duruyor dediler. Plasenta previa dedikleri sorun bu sanırım. Ama 6. ayda yanlış hatırlamıyorsam yukarı çıkmıştı, belki 5 te olabilir. Ağır kaldırmamak, ağır iş yapmamak, enfeksiyona dikkat etmek ekstra önemliydi onun için. Duşu bile kesinlikle oturarak almıyordu mesela. Şimdi 3 hafta kaldı doğumuna bebeğin boyu, kilosu, pozisyonu her şeyi iyi maşallah endişe etme kendine çok dikkat et.

Namaz kılıyorum ama oturarak hem birşey olur korkusu ile hem başım felan dönüyor o yüzden secde pozisyonu dediğiniz nasıl normal ayakta durma eğilip kalkmak mı yoksa oturarak kılsam düzelir mi yanş ayakta düzelir ise ayakta kılmaya geçeyim
Başını yere secdeye koyduğun pozisyon yani oturarak kilsan da olur. Secdeyi oturarak yapıyorsun zaten . Bas aşağıya ve Rahim ortaya geldiği icin sanırım fayda sağlıyor o şekilde plesenta yukarı çıkıyormuş. Yine bi araştır internette de bu konuda bilgi vardır kesin. İnşallah hemencik çıkar yukarıya.

Başını yere secdeye koyduğun pozisyon yani oturarak kilsan da olur. Secdeyi oturarak yapıyorsun zaten . Bas aşağıya ve Rahim ortaya geldiği icin sanırım fayda sağlıyor o şekilde plesenta yukarı çıkıyormuş. Yine bi araştır internette de bu konuda bilgi vardır kesin. İnşallah hemencik çıkar yukarıya.
İnşallah çok teşekkür ederim araştırayım ben 🙏😊

Canım yakın arkadaşım yaşadı bu problemi. Gebeliğinin başlarında da hep kanaması falan olmuştu biraz sıkıntılı geçiyordu zaten. Sonra kanamalar bitti eşi aşağıda duruyor dediler. Plasenta previa dedikleri sorun bu sanırım. Ama 6. ayda yanlış hatırlamıyorsam yukarı çıkmıştı, belki 5 te olabilir. Ağır kaldırmamak, ağır iş yapmamak, enfeksiyona dikkat etmek ekstra önemliydi onun için. Duşu bile kesinlikle oturarak almıyordu mesela. Şimdi 3 hafta kaldı doğumuna bebeğin boyu, kilosu, pozisyonu her şeyi iyi maşallah endişe etme kendine çok dikkat et.
Bende çok şükür hiç kanama olmadı iyi gidiyordu bu zamana kadar sadece dediğim gibi 3 gündür otur kalk yaparken hafif baskı hissediyorum umarım çıkar yukarı iş yapmamaya dikkat edeceğim çünkü aşağı da ise zorlarsam kanama olabilir, duşu nadir oturarak yapıyorum neden oturmak zararlı mı acaba yukarı çıkması için ekstra hareket veya yiyecek vs birşey yapılması gerekir mi kendi kendine mı olan birşey bu

Bebiş demir ilacına bizim doktorlar erken dedi bak istersen farklı görüş de al. Bana en erken 18. haftada dedi çok düşük olmasına rağmen değerim. Burada 1 arkadaş da benzer bir şey söylemişti.
Evet canım ya okumuştum burada sabahları içmiyorum bazen eşim zorla iç iç diyor ama çoğu doktor 16-17 hafta gibi veriyormuş benimki niye öyle yaptı acaba bi sonraki gidişimde sorucam doktora

Kızlar şimdi de özeldekinden çıktım. Cihazı devlete göre daha eskiydi. Tam açmıyor bacağını kordon var bacak arasında ama ben kız gibi görüyorum yine biraz daha bekle dedi bide bakmak için biraz bastırdı karnım ağrıdı endişe ettm. Cinsiyette havada kaldı ama sanki ilk doktor daha bilgili gib bakalım
Ben de dün gittim sizinle haftamız aynı doktor ultrasonu açar açmaz o demeden gördüm erkek dimi dedim bakacağız falan dedi ama net gördüm sonra o da dedi zaten oğlun olucak diye , kız olunca daha geç görünüyor olabilir ya da kendini iyi saklıyor bebişiniz 🥰

Kızlarrrr,
Şöyle listenin başlarına bir soralım istedim, belki cinsiyeti belli olup buraya yazmayı unutanlar olmuşturrr :)
@derya32 @arwen42 @Annelik Yeniden @yenidenanne3 cilekkokusu90 cilekkokusu90 @Hayat89
Sat'ı diğerlerinden erken tarihli olduğu için şimdilik sadece bu arkadaşlara soruyorum 😊
Yazmıştım ama sanırım etiket yapmayı unuttum.
kız hissediyordum, kız geliyor. 12.haftamda doktor cinsiyetini gördü.
İsmini Masal koymayı düşünüyoruz :)

Son düzenleme:
X