2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Benim transfer 20 ağustos. Son adet dönemim 3 ağustos. Normalde geçenki kontrolde hocanın bana söylediğine göre hesapladığımızda dün 7+1 olacaktım. Dün keseleri ölçtü ultrasonda haftaları 6+4 ve 5+6 ile uyumlu çıktı. E şimdi hangisi baz alıncak. O yüzden kafam karıştı. Senin mesela tam denk geliyor mu hesaplamayla kese boyu

tüp bebek farklı hesaplanıyormuş ortalama 4-5 gün son adet dönemine göre fark ediyor. Ben mesela 8+0 hesapladım doktor dedi 7+3 ultrasonda da gerçekten 7+3 çıktı ölçünce

Benim son adetim 29 Temmuz. Doktor ne transfer tarihini ne de adeti baz aldı. Tamamıyla kese boyu ve sonrasındaki kalp atışından yola çıktı.

Kızlar günaydın bu arada. Yaklaşık 7-8 cm uzunluğunda çizgi şeklinde kahverengi leke gelmiş. Peçeteye silince de öyle kahverengimsi leke var. 7+1 de normal mi bu? Yani bebek zaten tutunmadı mı bu neyin lekesi ki çok korkuyorum

Günaydın canım bu çizgi gibi açık kahverengi geçen hafta başıma geldi o zaman ben keseyi görmüştüm keseyi gördükten 2 gün sonra oldu. Doktoru aradım aktif kanama olmadığı sürece korkma demişti. Benim o gün içinde durdu zaten. Sen de ara haberdar et canım

Günaydın cnm 2 gündür bendede var o ara ara silince geliyor Dr kontrol amacli gel dedi bugün gidicem bende

Benim son adetim 29 Temmuz. Doktor ne transfer tarihini ne de adeti baz aldı. Tamamıyla kese boyu ve sonrasındaki kalp atışından yola çıktı.
Benimde adet tarihimden 1 gün sonrayu baz aldi bnde hemsireye sordum neden diye ilaclari kullandığımız tarhten 11 gün onceye gitmemiz gerek dedi ben transfere 5 gün kala progestama baslamistim yani 3 ağustosu baz aldi ama gecen gün ki ultrasona girince bebegin boyunu ölçütü otomatik gerçekten 3 agustosta uyumlu cikti

Benim de var geçen hafta olmuştu 2 gün sürdü bitti ilaçların dozunu artırdı doktorum. 2 gün önce yine başladı geçmek bilmiyor ben henüz keseyi bile görmedim salı günü kalp atışı için gidicem. Normal diyorlar ama çok sinir bozucu bazen kahverengi akitni bazen de açik turuncu renkte geliyor benim. Sen kalp atışı duyduysan bence endişelenme her gün birileri yazıyor lekelenmem var diye hiç düşükle sonuclandigini görmedim rahat ol.

Keseyi gördükten sonra bende de olmuştu canım. Şimdi yazdım hastaneye. Kahverengi lekelenmelerden korkmayın bebek yerleşme kanaması o. Bol bol su içip dinlenin çoğalırsa haber verin muhakkak dediler.

Bakalım ne diyecek yaz buraya muhakkak canım merak ettim
Yazarim cnm ben 2 gün oncede baska bir Dr a gitmiştim ona da yazdım mesela dediki normal birsey ama tabi o kontrol etmişti herhangi birsey olmadığını bir gün oncesinde görmüştü. Buda şimdi daha kalp atisi randevusu pazrtesiydi 12 gun oldu görmeyeli beni o yüzden çağırıyor ters bi durum olmasin diye kanama alanı vs oluyormus ya Allah korusun işte kontrol amaçli çağırıyorlar

Bi sıkıntı olmasın kese boyutuna haftasına uyumlu olsun ds kaç haftalıkmış ben ona takılmıyorum senin dediğin şekilde yapınca 7+3 oluyorum ama kontrollere göre 7+1 im. Yani çok ciddi farklar yok

Bi sıkıntı olmasın kese boyutuna haftasına uyumlu olsun ds kaç haftalıkmış ben ona takılmıyorum senin dediğin şekilde yapınca 7+3 oluyorum ama kontrollere göre 7+1 im. Yani çok ciddi farklar yok
Benime aynen yok iste adete göre 7+1 olmam gerekiyor ama bebeğe göre 7+0 bugün

Teşekkür ederim canım içimi rahatlattın. Sen de en yakın zamanda duyarsın kalp atışını inşallah. Halen yerleşiyormuş minnaklar demekki kahverengi lekeden korkmayın diyor merkez ısrarla çoğalırsa haber vermek gerekiyormuş. Sinir bozucu ama bak bende öyleydim duyduk çok şükür kalp atışlarını. Biraz rahat olmamız gerekiyor demek ki

Evet rahat olmak lazım canım da işte insan kendine laf dinletemiyor. Benim durumum biraz farklı bundan önceki bebeğimi kaybettim kalp atışları durduğu için ögrenmeden önce lekelenmelerim vardı aynı böyle o yüzden panik oluyorum leke görmek istemiyorum tabi kasık ağrısı vardı baya eşlik eşlik eden sadece leke değildi. Ağrı olmadığı sürece ve aktif kanama olmadığı sürece korkmayın diyorlar genel olarak

Allah korusun ya kontrolleri aksatmamak lazım bi sorun yoktur ya inşallah. Brn bi kaç gündür coraspn almayı unutmuşum onu farkettim ondan olmaz heralde dimi lekelenme. Bide dün okulda nöbetçiydim eşimle de tartıştık eve gelince bayağı üzüldüm ondan da olmuş olabilir

Anladım canım geçmiş olsun inşallah bundan sonrası güzel olur kolay değil kötü bir tecrübe olmuş. Ondan daha tedirgin olman normal. Ama inşAllsh güzel olacak bundan sonrası böyle pozitif düşün güzel enerji gitsin minnaka senin kalp atışı muayenesi ne zamsn ?

Stres yapma cnm kalp atisini duydun herhangi bir problem tok problem görseydi kesin seni cagirirdi öyle düşün
Beni cagirmasinin sebebi dediğim gibi daha kalp atışı icin gidiyorum tüp merkesine 2 hafta sonraskna çağırmıştı pazrtesi 2 hafta oluyor zaten ama dr a yazinca yarin hemen gel kliniğe dedk bende y.disindayim dr ark var o ilgilenecek senle dedi bende dedim cok az birsey serce tirnagimin üzeri kadar bile değil yinede gelmeme gerek var mi dedim
Gelseniz iyi olur dedi.Öyle deyince de işte aradım bugün gidicem birazdan hatta. Ama sen içini rahat tut yani birsey olsaydi onlar gel derdi. Artmaya baslarsa akinti bence yine yaz sen. Corasprinden kaynakli olduğunu pek düşünmüyorum ben cunkileke gelenlerde eksine corasprini kesin demislerdi öyle hatırlıyorum.ki bende kullanmiyorum zaten corapirini. Fazla yürüme olayından kaynakli olmuş olabilir belki ama şöyle düşün ben hep evdeyim öyle ayakta vs kalmiyorum esimlede tartismadim ama bendede oldu suan yani rahat tut içini herkeste oluyor öyle düşün

Son düzenleme:
İlk kez gebelik yaşıyorum ondan ekstra endişelendim galiba şuan her şeye bağlıyorum lekeyi paranoyak oldum resmen. Teşekkürler desteğin için. Herkeste olabiliyor normal bişey bu diye kabullenmem gerekiyor demek. ya evet biliyorum senin olayı bayağı kurum seni geç çağırıyor onlsr da kalp atışını duysun bakalım gümbür gümbür

Aynen aynen cnm benimde 2. Gebeligim 7
Haftasında gelişimi durmuştu kalp atışı alamadik.
Bende ilk defaa kalp atışını duydum bin şükür rabbime. Aynen aynen hep 2 hafta sonrasına çağırıyor beni. Bugun yine duyalim inşallahta bi rahatlayalim ama bu diğer Dr a gitmeseydim bende senin gibi suan dört dönüyordum inan. Kalp atisi icij herkesin 10 güne çağırmıştı beni 14 gune yine eger bekleseydim meraktan birsey olurdu yani Allah korusun. O yüzden öyle sakinlestir kendini. Herkeste oluyor bendede olmasi normal. Bebisler kendine yer aciyorum iyiyiz bi sorun yok de. Öyle odaklan yoksa inan 9 ay ne yapariz bilmiyorum bu endiseyle bende

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…