2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Arkadaşlar aranızda daha önceki hamileliklerinde yerleşme kanaması olup da bunda olmayan ama pozitifi göreniniz var mı? Yoksa hepsinde aynı belirtiler olmak zorunda mı? Benim bundan önce düşükle sonuçlanan hamileliğimde 7.günde yerleşme kanamam olmuştu ve pozitifi görmüştüm değerim çok da güzel katlanmıştı ama ileri düzey pıhtılaşmadan dolayı düşük yaşadım(bikaç kez lekelenmem olunca doktor coraspini bıraktırmıştı ondan diye düşünüyorum) ilk hamileliğimde pıhtılaşma sorununu bilmiyorduk genetiğe gittim öyle öğrendim. Yani yerleşme kanaması beklemek beni çok yordu o yüzden soruyorum.
Canım aynı belirtileri bekleme benim iki hamileliğimde de belirtiler farklıydı akışına bırak 🙂

Kürtaj sonucu rahim yolunda yapışıklık oluşmuştu. O bizi korkutuyordu o da sülük tedavisiyle gitti çok şükür, en azından rahiminiz hasar almadan ve etrafınızdaki insanların ön yargılarını dinlemeden tüp bebek tedavisini düşünmüşsünüz tebrik ederim.
Sülükle tedavi edildiğini ilk kez duyuyorum. Kim önerdi? Bi de sülüğü dışardan koydular de mi 🫣

Pıhtılaşma için bi test yapılmadı bana canım daha önce bi gebelik yaşamadım ilk gebeliğim bu. Tedavinin başında günde bir oksapar ve bir aspirin kullanıyordum. Lekelenme görünce doktorum önce aspirin bıraktırdı iki gün sonra lekelenme devam ediyor dediğimde oksaparı iki günde bire çıkardı. En son muayenemde de büyün ilaçlarına aynen devam et dedi
Hmm anladim canim ya. Valla insallah su günleri geride birakir saga saglim kucagimiza aliriz ancak o zaman rahatlicaz biz anne adaylr demekki💞🙏🏻

Canım yazını yeni gördüm, benim her gebeliğim farklı geçti, yerleşme kanaması birinde çok hafif olmuştu. Diğerlerinde ise lekelenme ile başladı düşükle sonuçlandı, 2 kürtaj olduğumda da patoloji sonuçları da temiz çıktı, gen testleri de öyle…
Canım benim maşallah subhanallah nazar değmesin çok iyi🥹 afedersin spor yapıp, sağlıklı besleniyor musun merak ettim [/QUOTE]
[/QUOTA
Çok şükür sevindim sizin adınıza. Hangi şehirde merde yaptırdınız acaba? Maliyet ne kadar tuttu sizin
Sağlıksız beslenmeyi çok sevmem zaten ama öyle çok da dikkat esen birisi değildim tabi. Paketli gıda tüketirdim. Ama tatil olduğu için bu süreçte canımın çektiklerini kendim yaptım yedim pizza, hamburger, magnolia gibi. Ama yedim yani. Çok dışarıdan yemedim. Bir de bu süreçte avokado, ceviz, balık, kefir, çiğ kuruyemiş, meyve ekledim beslenmeme. Neredeyse her akşam 5km de yürüdüm transfere kadar çünkü yürüyüş rahim bölgesine kan akışı sağlıyormuş. Bugün yarın yeniden başlayacağım ama daha az yürüyeceğim.
Ankara Novaart'ta tedavi görüyorum.

Son düzenleme:
Çok şükür sevindim sizin adınıza. Hangi şehirde merde yaptırdınız acaba? Maliyet ne kadar tuttu sizin
Canım yazını yeni gördüm, benim her gebeliğim farklı geçti, yerleşme kanaması birinde çok hafif olmuştu. Diğerlerinde ise lekelenme ile başladı düşükle sonuçlandı, 2 kürtaj olduğumda da patoloji sonuçları da temiz çıktı, gen testleri de öyle…

Canım benim maşallah subhanallah nazar değmesin çok iyi🥹 afedersin spor yapıp, sağlıklı besleniyor musun merak ettim
Sağlıksız beslenmeyi çok sevmem zaten ama öyle çok da dikkat esen birisi değildim tabi. Paketli gıda tüketirdim. Ama tatil olduğu için bu süreçte canımın çektiklerini kendim yaptım yedim pizza, hamburger, magnolia gibi. Ama yedim yani. Çok dışarıdan yemedim. Bir de bu süreçte avokado, ceviz, balık, kefir, çiğ kuruyemiş, meyve ekledim beslenmeme. Neredeyse her akşam 5km de yürüdüm transfere kadar çünkü yürüyüş rahim bölgesine kan akışı sağlıyormuş. Bugün yarın yeniden başlayacağım ama daha az yürüyeceğim.
Ankara Novaart'ta tedavi görüyorum. Toplam 80bin kadar tuttu ilaçlar dahil.

Son düzenleme:
Canım benim maşallah subhanallah nazar değmesin çok iyi🥹 afedersin spor yapıp, sağlıklı besleniyor musun merak ettim
canim spor nasil yapilcak bu durumda bisi olsa hemen solugu doktorumuzun yaninda aliyoruz 😂 zaten rahat diliz. Ha spordan kastin yürümekse evet bol bol kendimizi yormadan yürümemiz gerek. Onun haricinde hazir paketli gidalari önermiyor doktorlar zaten hep ev yemekleri. Ceviz findik kabak cekirdegi incir avokado kefir vs vs gibi daha bebege saglikli besinler öneriyor Doktorlarimiz🙏🏻🥰💞

Arkadaşlar aranızda daha önceki hamileliklerinde yerleşme kanaması olup da bunda olmayan ama pozitifi göreniniz var mı? Yoksa hepsinde aynı belirtiler olmak zorunda mı? Benim bundan önce düşükle sonuçlanan hamileliğimde 7.günde yerleşme kanamam olmuştu ve pozitifi görmüştüm değerim çok da güzel katlanmıştı ama ileri düzey pıhtılaşmadan dolayı düşük yaşadım(bikaç kez lekelenmem olunca doktor coraspini bıraktırmıştı ondan diye düşünüyorum) ilk hamileliğimde pıhtılaşma sorununu bilmiyorduk genetiğe gittim öyle öğrendim. Yani yerleşme kanaması beklemek beni çok yordu o yüzden soruyorum.
Geçen gebeliğimde yerleşme lekelenmesi yaşadım.Bu da asla bir nokta dahi gelmedi.

Aynen ya cogumuz zaten bunu kullaniyomusuz🙏🏻
Benim covid sebebiyle kalp çarpıntım vardı.Bu ilaçların da tetiklediğine inanıyorum.Verilen hormonlar kanı yoğunlaştırıyor bence. O yüzden pırtılaşma için doktora gittim. Hayati tehlike taşımayan ancak bir miktar da pıhtılaşmanın olduğu görülmüştü.O zaman doktor dedi ki alınan bir corospin bile kanı seyreltmeye 5 gün boyunca devam eder. 5 günün sonunda 1 adet alabilirsin. Ara ara normal zamanda içiyordum.Transferden sonra da doktoruma söyledim.Bu riski kafamızdan çıkartabilmemiz için iyi bir kan sulandırıcı ver dedim. (Doktorla artık arkadaş olduk😁) o da 4000 lik oksapar yazdı.Karnımdan vuruluyorum.Her gece 22:00 de. Herkes vurulmak zorunda değil ya da aynı oranı vurulmak zorunda değil.Bünyeye göre

Benim 27 agustos transfer oldu 9.gun beta 24 çıktı.evde test yaptım evvelki gün silik çıktı.simdi yine test yapacam.yarin da tekrar kan verecem.bu stres öldürecek beni.ya ocaktan beri iğne ilaclara boğuldum.hala da boğuluyoruz. Karnim kollarım delik deşik oldu mos mor oldu.igne yapacak yer bulamıyorum artık.herseyin hayırlısı ama maddiyattan ziyade manevi olarak bitiriyor insanı.

Amin canim amin❤️🤲🏻
Bende bebegimi 9.cu haftada kaybettim sonucu bu olsa cikmazmiydi arastirilmada acaba ? Cok saglikli geldi aslinda sonuc ama , Endiseliyim ya bu konuda doktorumla konuscam sanirim👀
Canım benim gen testinde çıkıyor, pıhtı sorunun olsaydı zaten söylerlerdi, benim 2 bebiş boş gebelikti kürtajla onlar alındı ve patalojiye gitti, araştırıldı ve kromozomları, her şeyi temiz çıktı ve ona rağmen boş gebelikti🤷🏻‍♀️ yani tıpta bazı duruml varmış işte onlara cevap bulamıyorlarmış, bizimki de öyle bir şeymiş nasip işi artık demeye getirdiler, işte 2 kez daha denedik pes etmedik en son onlarda yine başarısız olunca tüp bebeği deneyelim dedik, eşime de gen testi yaptırdık.

Ankara Novaart'ta tedavi görüyorum. Toplam 80bin kadar tuttu ilaçlar dahil.

Canım benim galiba anladığım kadarıyla yürüyüş çok etkili çünkü Aralıktan beri komple hazır paket gıdaları karı-koca kestik, doktorumuz tavuk eti yemeyin demişti, yiyecekseniz köy tavuğu olabilir, bolca zeytinyağlı, akdeniz yeşilikleri tüketin demişti…Hepsini yaptık spor hariç, evde sürekli hareket halindeyim ama iş, güçten dolayı, tarih öğretmeniyim lakin çalışmıyorum ev hanımı oldum 1 senedir.Ev hanımının işi biter mi bitmez ama işte o evde yaptığımız işler tabii ki yürüyüşün, sporun yerini tutmuyor. Embriyoların kalitesi çok güzel gelmiş ondan sordum maşllah subhanallah, bu arada benim sadece ayıptır söylemesi 80 bine yakın ilaçlarım tuttu🥹🤷🏻‍♀️bence çok iyi

27 agustos transfer oldum 9.gunu beta 24 .pazartesi doktor tekrar kan ver dedi.2 gün önce test yaptım silik çıkmıştı.az önce de yaptım tamamen negatif.sanirim kana falan gerek kalmadı artik

Herkese günaydınnn ☀️ sizlere bir sorum var doktor transfer sonra ilişki yasaklamıştı. geçen hafta keseyi görmeye gittiğimizde sormayı unuttum ama hala yasağa devam ediyorum. Size de doktor yasakladı mı ?

Canım benim gen testinde çıkıyor, pıhtı sorunun olsaydı zaten söylerlerdi, benim 2 bebiş boş gebelikti kürtajla onlar alındı ve patalojiye gitti, araştırıldı ve kromozomları, her şeyi temiz çıktı ve ona rağmen boş gebelikti🤷🏻‍♀️ yani tıpta bazı duruml varmış işte onlara cevap bulamıyorlarmış, bizimki de öyle bir şeymiş nasip işi artık demeye getirdiler, işte 2 kez daha denedik pes etmedik en son onlarda yine başarısız olunca tüp bebeği deneyelim dedik, eşime de gen testi yaptırdık.
Evet canim bende senin düsündügün gibi düsünüyorum böyle bi sey varsa illaki sonucta cikardi dimi? Yine extra test vermem gerekiyormu bu konu hakkinda bilgim yok yaklasik 4senedir bu sürec icindeyim. Herseyin hayirlisini Kolaylikla nasip etsin Rabbim. Kucagimiza almadan rahatlamicaz anlasilan❤️🥰

Herkese günaydınnn ☀️ sizlere bir sorum var doktor transfer sonra ilişki yasaklamıştı. geçen hafta keseyi görmeye gittiğimizde sormayı unuttum ama hala yasağa devam ediyorum. Size de doktor yasakladı mı ?
Yasak canim evet iliski bu sürecte. Yani en azindan benim doktorum böyle

X