2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Kızlar bırde benım ınsulın dırencım cıktı glıfor 1000 mg gunde ıkı tane kullanıyorum benım gıbı ınsulın dırencı olup ılac kullanan var mı

Ya seni de anlıyorum hani doktorun böyle bir konuda “istersen başlayalım” gibi yaklaşması insanın kafasının karışmasına sebep oluyor. Sen yine de doktorunla tekrar bi konuş için rahat etsin
Aynen aynen cnm ama pazartesi konuşayım diye düşündüm geç mi kalmış olurum
Eşimde rahat tut kendini pzrt. Gidince konuşuruz diyo

Aslında evet doğal yolla hamile kalanlar folik asit dışında ilaç kullanmıyor. Hayır mesela biz bu kadar düşük vs olmasın diye kullanıyoruz ya bizim gebelikler dhaa garantili olması gerekmiyor mu ya biz yine de kaygılıyız hep yok kese görünecek mi kalp atışı olacak mı tabi bunu yaşama sebebimiz süreç. O bizi çok yoruyor ondan mütevellit tüm kötü senaryoları kurup her şeyi çok derin düşünüyoruz keşke böyle yapmasak

Kızlar bırde benım ınsulın dırencım cıktı glıfor 1000 mg gunde ıkı tane kullanıyorum benım gıbı ınsulın dırencı olup ılac kullanan var mı
Var ben bende 1000mg olandan bir tane alıyorum günde ama ben glukofen kullanıyorum bende pcos kaynaklı varmış ve malesef şeker tüp bebek tedavisinde büyük bir tehdit

Aynen buda hep stresi doğuruyor stres üzerine stres yaşıyoruz ve bunu yazip hala kan sulandiriciyi düşünüyorum onun gibi birşey ama rahat tutcam kendimi yüzde yüz ihtimalle bakilsa normal gebelerede kan sulandirici kesin verilirdi yani bu mantikla düşününce kendimi rahatlatıyorum ama pazartesi sorcam hayirlisiyla bi keseyide göreyim de pazartesi sormam gec olmaz dimi

Canım içini ferah tut. Geç olmaz inşallah ama bak içine sinmiyorsa sen yine de ara bize söylediğini ona da söyle de endişeliyim etrafımda herkes kullanıyor başlasak şimdi bi zararı olur mu diye bi sor. Pazarteşsne kadar için içini yiyecek aç sen konuş iyisi mi.

Arkadaşlarım anne adaylarım
Size bir sorum var, şimdi 10. Gün kan verdik değer da pozitif yüksek yani
12. Gün düşük olma ihtimali sizce var mı? Yani mutlaka vardır da sıklıkla görünen bir şey mi bu

Mesela benimki dondurulmuş embriyo daha önce hiç gebelik düşük vs olmadı ama doktorum çok ilaç verdi bana yumurta toplandıktan sonra çikolata kisti ameliyatı oldum. Sonra progestron ve östrojen hiç normal değerlrrde gelmedi 6 ay farklı metotlar denedi kendisinin hatasından dolayı üç ay bekledim mesela.. embriyoyu yabancı madde sanıp atmasın diye transfer sonrası prednol kullandım bi kutu günde iki doz ağır kortizon ilacı düşün pozitif çıkınca yavaş yavaş bıraktım mesela bunu kimse kolay kolay yapmıyor yapanda transfer öncesi veriyo genelde. Ama ben doktorumjn o hatasına rağmen ona güvendim çünkü başka çarem yok orda 6 embriyom daha var strese girersem hepsi boşa gider ondan sende rahat ol canım benim doktoruna güven

Canım ilk değerin 200 üstü çıkınca doktorlar ikinci testi bile istemiyor benim bildiğim muhtemelen düşmeyeceğini biliyorlardır bildiğim kadarıyla

Bakim kendime göre bakayim en iyisi cok gerekli görseydi kullan derdi dr a güveneyim baktimki dayanamiyorum ararım en kötü

Tamam cnm mesajın için çok teşekkür ederim Dr a güvenmekte önemli dediğin gibi ben güveneyim doğru diyorsun anlattıklarında benim ilki taze transferdi bebeğimin gelişimi durdu kalp atışı alamadik. Ki o zaman kan sulandiricidw kullaniyordum mesela yani kiyaslama yapinca Allah o zamana yazmamış. Ben rahat şekilde kendimi birakiyorum baktim ki aşırı takicam ona göre ararim Dr sorarim rahat değilim diye

Ben Bugün transferim oldu folik asit dışında ilacım yok
Anladim cnm hayırlı haberle gelirsin inşallah bende transfer sonrasu kullanmadim pozitif sonucu aldim yine kullanmiyorum da burdaki arkadaslarin çoğu kullaniyor hatta kullanmayan yok desem yeridir neredeyse o yüzden bende tedirgin olunca yazmak istedim

Ne demek canım benim. Aynen öyle nasibinde varsa olur zaten tedavine uyuyorsun kendine dikkat ediyorsun endişelerimizi de bi kenara bırakırsak her şey güzel olacak cidden ben inanıyorum. Ama dayanamazsan kendini de rahatlat sonuçta dünya emek veriyoruz maddi manevi olarak ondan doktorlarımıza her şeyi sorabilme özgürlüğümüz var bizleri tedavi konusunda aydınlatmak da onların görevi.

Ben de tedirgin oldum açıkçası ama biraz araştırınca içim rahatladı. Transferden bir gün önce progesteron değerim iyiymiş. Takviyeye gerek yokmuş. Senin kaçtı progesteronun?

Evet cnm çok doğru diyorsun eşimde aynı şeyi söylüyor bi kendini rahat birak deyip duruyor. Pazartesi gelsin hayırlısıyla da keseyi bi görelim bakalim sonrasında konuşurum tekrar. Aslında ilac kullanmadan devam etmek dediğin gibi büyük nimet ama iste insanı düşünceler bitiriyo anne olmak istiyoruz korkuyoruz hepsi birbirini doğuruyor

Ben de tedirgin oldum açıkçası ama biraz araştırınca içim rahatladı. Transferden bir gün önce progesteron değerim iyiymiş. Takviyeye gerek yokmuş. Senin kaçtı progesteronun?
Ben değerimi bilmiyorum cnm sormadim yani ama ben suan kullanıyorum estrofem ve progestan fitil

Ben kullaniyorum.dahiliyeci gebelik olursa hemn birak demisti.tup bebekde bisey diyen olmadi.ama ben transferden sonra biraktim.olduysa belki diye.dogrumu yaptim bilmiyomda

Kızlar sizin doktorunuz kese için ayrı kalp atışı için ayrı mı çağırıyor? Yoksa kese için gittiğinizde kalp atışı duyuluyor mu?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…