2024 Ağustos Ayı Transfer Olacakların Paylaşım Alanı 🧿

Kızlar, femara ile transfer nasıl oluyor? Femara kullandıktan sonra süreç nasıl ilerliyor bilen var mı?
Merhaba. Bu soruya cevap bulabildiniz mi acaba? Ben de 2. adet sonrası doktoruma gittiğimde bana 5 gün sabah akşam femara kullanıp 6. gün kontrole geleceksin dedi. Aşılama olurken bu hapı günde bir kez kullanmıştım. Bundan sonraki süreç nasıl ilerleyecek merak ediyorum açıkçası.

Merhaba evet bana da öyle dedi doktorum 5 gün kullan sabah akşam dedi sonra yumurtanın kendiliğinden büyümesini bekleyecek bi kaç gün eğer büyürse ve kendiliğinden çatlarsa sıkıntı yok. Ama büyümezse büyütmek için gonal f verecek ve çatlamazsa ovitrelle verecek. Her türlü transfer yapacak umarım anlatabilmişimdir

Femara ile tıpkı aşılamada olduğu gibi yumurta gelişiyor çatlatma iğnesi vuruluyorsun ve embriyon kaç günlükse ona göre transfer günü belirleniyor. Beş günlük embriyoda çatlamadan beş gün sonra transferim olmuştu mesela

İnşallah tek embriyo koyuldu ama çok isterim ikiz
İnsallah canim
Ayy inanilmaz sevindim ablacim ne cefalar yasamissin Rabbim seni cifte mukafatlamdirdi inşallah. Saglikla kavusursun.darisi bana ve diger kardeşlerime

Normalde zaten yumurtam gelişip çatlıyordu. Doğal bir hap destek olsun diye veriyorum dedi. Yumurta çatlayınca salınan östrojen hormonu rahmi kalınlaştırıyotmuş. O yüzden verdi galiba. Aşılama olurken bu hapı günde bir kere kullanmıştım ve bir yumurtam gelişmişti. Şimdi günde iki kullanıyorum. Acaba iki yumurtam gelişip ve çatlayıp daha fazla östrojen salgılanır mı diye düşündüm. Yarın kontrolüm var. Acaba rahim kalınlığı bir anlam ifade eder mı? Dondurulmuş 5 ve 6. gün embriyolarım var. En kalitelisini transfer edeceğiz dedi doktorum.

Ben adetin 2.gunu gittim.ilaclari igneleri kullanip 10 gun sonra kontrole gittim.5 gün sonra da transfer oldum. Toplamda 17 gün sonra..

Yarın rahim kalınlığını da ölçer. Yumurtanız kendiliğinden çatlıyorsa demek ki femaradan sonra bekleyeceksiniz sonra kan verirsiniz kanda ki sonuçlara göre transfer tarihiniz belli olur.

Kızlar 16 Ağustos'ta 3. Gün embriyosu ile transfer olmuştum.3. güne girerken bir hafif lekelenme oldu pembemsi..korktum...doktor yoğun değilse endişe etme dedi ama ilk 3 gün kasıkta adet ağrıları gibi ağrılar hafiften vardı ama 4.günle son buldu herşey ..Ne göğüs hassasiyeti ne kasık ağrısı ne bişey . Sıfır belirti ,hicbirsey yok 7. günüme giriyorum hicbirsey yok Bugun de çok duygusalim ağlayasim geliyor.. Sizce bu kadar belirtisizlik normal mi ki?

Merhaba öncelikle tebrik ederim, çok sevindim adınıza, nerede hangi doktora gittiğinizi öğrenebilir miyim?

Öncelikle allah kucağınıza almayı nasipetsin..yaşımız aynı bendede miyom var ameliyat olacağım hala kararsızım embriyolarım donduruldu sonkez bi opu olacağım..sonra ameliyat.insllh rahmim zarar görmez darısı başıma.ricaetsem biraz anlatr misinz miyom.ameliyati surecinizi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…