2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kizlar mide durumunuz nasil. Azcik yesem bile uzaniyim dersem uyuyunca hemen yutkunmayla uyaniyorum cikaracak kadar agzima geliyor cok zorlaniyorum. Tuvalet konusu da oyle 1 bardak su icersem gece en az 4-5 kez tuvalete kalkıyoru
Mutlaka 2 3 saat geçsin bir şey yedikten sonra yoksa mide çok fena oluyo ben geçen hafta çok zorlandım şu an çok dikkat ediyorum. Mide yukarıya çıktığı için normalmiş artik

Yaaaa buna sevindim, ben okuduğumda sabahıba geçiyor falan yazıyordu bugün belki etki eder mi diyorsunuz??
Evet canim sen bol bol gün içinde su iç atsın vucudun ama yine de doktora görün yakın zamanda şikayetler devam ederse. Bir de sık camasir değişimi ve ütülü olması lazım bizim icin

Yatış şeklinize dikkat ediyor musunuz yoksa normal yatışa devam mı ne kadarlık olana kadar yatış pozisyonu önemli yaa ben sola alıştırmaya çalışıyorum kendimi ama sırt üstü ve sağ tarafıma uyanık oluyorum sabah kalkınca yatamadığım için vicdan azabı gibi oluyor acayip şekilde. Uyku düzenimde bozulmaya başladı gibi

Yok aynı devam ediyor zaten ağrım falan yoktu sık idrar şikayetim ve yanma vardı aynı devam ediyor bunlar
Fitil kullanıyor musun, geçen sene fitilden yanma oluyordu. Sık tuvalete gitme bende de var.
Sırt üstü yatınca karnım geriliyor rahatsız oluyorum, yüz üstü yatınca tekmeliyor zaten, Sağ sol yatıyorum. Ayağım uyuşunca yön değiştiriyorum

Ben elimden geldiğince dikkat etmeye çalışıyorum genelde sola yatıyorum ama sağa da dönüyorum sırt üstü uyurken bulursam kendimi yana dönüyorum zaten acayip nefes darlığı başladı sırt üstü haldeyken kendi kendime darlanarak uyanıyorum en çok vicdan yaptığım konu çocuk içerde ezilir mi rahatsız olur mu diye çok üzülüyorum çünkü bazen hafif karnım aşağıda kalıyor sanki içerde canı acırmış gibi geliyor ay ne bileyim duygulanıyorum işte

Ahhh benden de o kadar bide nerede hissediyorsunuz bebeği ben karnımın alt kısmında hissediyorum vuruyor yaa karnımdaki hareketini pek göremiyorum kilolu gebe kaldım ben biraz ondan da olabilir mi acaba bu durum

Bende esner gibi oluyorum bazen vücud olarak bunun bir zararı varmıdır acaba henüz kramp gibi şeyler yapamadım ama bu durumu yaşarkende bilemedim

Ahhh benden de o kadar bide nerede hissediyorsunuz bebeği ben karnımın alt kısmında hissediyorum vuruyor yaa karnımdaki hareketini pek göremiyorum kilolu gebe kaldım ben biraz ondan da olabilir mi acaba bu durum
Bazen kasıklarıma vuruyor bazen yan taraflarda hissediyorum yana vurduğunda dışardan yakaladım birkaç kezdoktor suyun fazla ondan fazla hissediyosun dedi bana bide plasenta önde olunca hissedilmiyormuş sizin öyle olabilir büyüdükçe içerde yeri daralacak illa daha fazla hissedersiniz benim gövdem kısa dar 1.50 boyum var kilom oldu 70 çok yeri yok o yüzden bebişin

Kızlar gerinmek gerçekten tehlikeli mi ya , birine doktoru söyledi mi , bilimsel dayanağı var mı yoksa şehir efsanesi mi? Burda okuduğumdan beri sabahları gerinmeye korkar oldum ama şöyle uzuuuuuuunca gerinmeye ihtiyacım oluyor sabahları

Son düzenleme:
Kızlar artık gittikçe ağırlaştığımı fark ettim sağa dönsem kaburgalarım batıyor sola dönsem yine aynı otursam aynı geceleri devamlı uyanmak zorunda kalıyorum yatamıyorum hem tuvalet sıklığından hemde ağrılardan şimdiden böyleysem 30lar da ne olurum bilmiyorum

Bende de diş eti hassasiyeti ve kanaması var maalesef. Kalsiyum kullanmak önemli. Ben bir de curaproxun en yumuşak fırçasını kullanıyorum.
Daha çok kalsiyum tüketmek gerekiyor sanırım. Ama bir yandan da gereksiz kilo almamak için dikkat etmek gerekiyor.

Kizlar herkes iyidir umarim :) 20 nisandaydi bizim detayli ayda bir aliyor doktorum sonucu mesaj ile ilettim kendisine sukur iyi dedi, 20 mayısa randevu al dedi :) ne zaman daha sıklasır acaba ozluyor insan

Ben kilosunda değilim sonra bir şekilde veririm başlarda çok almadım zaten yeni yeni kilo alıyorum kalsiyum az geliyor büyük ihtimal bana sadece kefir ve yoğurt yiyordum süt içmiyordum şimdi ise her akşam süt içmeye başladım inşallah yeterli gelmeye başlar bende paradontax a geçtim baya bir faydasını gördüm önceden durduk yere bile kanardı şimdi fırçalarken kanıyor sadece

Kalsiyum için bana önerilen ev yoğurdu ve peynir. Sütlere güvenmediğim için içmiyorum ara sıra midem agrirsa yanarsa falan içiyorum

Kızlar acile gittim idrarda bişe çıkmadı crp 6.42 çıktı. Ürolojiye yönlendirdi, ben yarın kendi doktoruma bi gidicem bakalım belki ben mantar olmuşumdur. Alttan baktırmadım bugün acilde yarın kendi doktoruma baktırcam

Ben de senin gibi hissediyorum bir de ben bütün gün yatmak durumunda olduğum için iyice zor geceleri çok sık uyanıyorum artık öyle deliksiz uykum pek fazla yok

Canım çok geçmiş olsun ama crp değerinde de bir şey yok çok iyi zaten altı baz 5 diye hatırlıyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…