2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benim ilk gebeligim 1 yıl önce 25 haftalık erken doğumla sona erdi malesef.Oglum oldu ama 2 3 hafta kadar yaşadı.Bebek arabasını aldığım günün ertesi günü oldu tüm bunlar.Simdi yeniden erkek bebek bekliyorum.Zaten bir çok şeyi almıştık.Eksikleri almak için 30 lu haftaları beklemeyi düşünüyorum.Insallah o zamanları görmek kısmet olur ve sağ salim gelir oğlumuz.Simdilik sadece kadife ipten bebek battaniyesi örmeyi düşünüyorum.Onun dışında hiçbir şey yapmayacağım 30 lara kadar.Bebek arabamız kutusunda bekliyor.bebegimiz hep küvözde kaldı ve hiçbir kıyafetini giyemedi.bir zıbın bile giymedi.bezinden başka bir şeyi olmadı.Sonra eşyalarını toplamak da çok zordu.Kötü düşünmek istemiyorum insallah her şey yolunda gidecek ama ben biraz ağırdan almayı düşünüyorum
Basınız sağ olsun çok büyük aci, neden kaybeettiniz affedin ama bebeği 😞

Kızlar kaç kiloyla hamile kaldınız ve kaç kilo aldınız acaba şuan ben ilk 3 Ay kilo almadım hiç şimdi lıkır lıkır geliyo kilolar ya :KK43:

:dondurma:Gece ödemden parmağım şişmiş her yerim şiş de, özellikle ellerim ve yüzüğü çıkarıp atmışım:KK48: sabah zor buldum yüzüğü artık takamayacağım ama önlem olarak hiçbir şey yapamıyorum sadece yapmayı düşünüyorum :KK43: çok üzgünüm bu konuda kilolar da geliyor aralıksız

Kızlar mide bulantısı hala devam eden var mı? 17+1 bugün. Hala yatarken prilam içiyorum. Bir ara azalmış gibiydi ama bir haftadır ilaca rağmen arttı sanki. Benim gibi olan var mı merak ettim.
eskisi gibi sürekli değil ama ara ara kusuyorum hala

Kızlar kaç kiloyla hamile kaldınız ve kaç kilo aldınız acaba şuan ben ilk 3 Ay kilo almadım hiç şimdi lıkır lıkır geliyo kilolar ya :KK43:
61le başladım şu an 67 kiloyum 22.haftaya yaklaşıyorum. Ben en başından kilo almaya başlayanlardanım sadece son haftalarda daha hızlı almaya başladım. Kendimi çok kasmıyorum aslında dikkat etsem iyi olacak.

Kızlar mide bulantısı hala devam eden var mı? 17+1 bugün. Hala yatarken prilam içiyorum. Bir ara azalmış gibiydi ama bir haftadır ilaca rağmen arttı sanki. Benim gibi olan var mı merak ettim.
benim bugün 20+0 ve ben hala akşamları prilam içmeden yatarsam ertesi gün zehir oluyor bana. ilk haftalardaki gibi ölü gibi olmuyorum ama yine de sürekli bir bulantı ile yaşıyorum ilacı içmezsem. ama artık sadece 1 tane içiyorum. sizin haftalarda hala 2 tane içiyordum, doktor bırak artık demişti:) 1e düşürebildim. yarın gidince söylicem ben prilam bağımlısı oldum diye:) işin ilginç tarafı diğer 2 gebeliğimde de böyle birşey olmadı 4 aya kadar sürdü en fazla bulantılar. bu defa ne oldu anlamadım..

Bundan bir ay önce sormuştum bebeğimde 2 li teste sıkıntı çıkınca vazgeçtim gitmekten sonra fetal dna testi yaptırdım belkide sizin dediğiniz gibidir yanlış hatırlıyor olabilirim ücreti
Aa fetal sonucu çıktı mı, 2 li test e güvenme. Benim Dr um 2 li 3lü 4lü gereksiz görüyor, fetal dna önceki gebeliğimde ben de yaptırmıştım bunda gerek duymadı.

Kızlar selam ya bebeği asagida hisseden var mı bazen kaşıklarımın tam ortasında hissediyorum ağırlık oluyor sanki bazen sol kaşıkta hissediyorum bazen de göbeğin oralarda asagida hissedince korkuyorum ama asagi mi indi acaba diye kafası asagi doğruydu en son kontrolde tecrübeli olanlar ya da böyle bir syebyasayablar yazarsa çok sevinirim.
ben de hep aşağıda hissediyorum hareketleri. acaba 5.ayda normal mi, bebek nerede tam bilmiyorum. bana da garip geliyor ama insan bi endişeleniyor neden bu kadar aşağıda diye. doktora soracaklarım arasında bu da. unutmaz sorarsam yazarım buraya da. diğer gebeliklerimde böyle miydi hatırlamıyorum açıkçası ki benim ikinci gebeliğimde 5.aydan itibaren doğuma kadar rahim ağzı 2 cm açıktı hep. ama bebek nerdeydi, hareketler nerdeydi bilmiyorum, çok şükür zamanında doğmuştu. bunu bi sorucam ama çoğu kişi böyle yazmış normal galiba.

Kızlar selam ya bebeği asagida hisseden var mı bazen kaşıklarımın tam ortasında hissediyorum ağırlık oluyor sanki bazen sol kaşıkta hissediyorum bazen de göbeğin oralarda asagida hissedince korkuyorum ama asagi mi indi acaba diye kafası asagi doğruydu en son kontrolde tecrübeli olanlar ya da böyle bir syebyasayablar yazarsa çok sevinirim.
Tam kasığımda ağrı olduğu gün Dr a gitmiştim, yürüyemedim uzandım hafifledi diye söyledim. Solda altta ağrı oluyor dedim baktı bebeğin kafası oradaymış, yeri geniş olduğu için döner sürekli oynar dedi. Normal dedi.

ben de kasıkta hissediyorum vurduğu zaman :)

Evet haftasına göre uyumlu imiş. Senin nasıl çıktı ayrıntılı da canım? Boy bilgisi de vermıyor artık doktor sadece gr söylüyor😀 önümüzdeki haftasonu benimde detaylı var bakalım 🙏
Benimkinin boyuna 23 cm kilosuna 384 gram dedi 20+1. Ama ben yarın tekrar gideceğim durup dururken doktorum aradı. Detaylı yapan doktor kendi doktoruma bildirmiş bu bağırsakta parlama olayını. Bir şey yoktur ama gel bakalım dedi kafam karıştı. İyi ki gen testi yaptırmışım yoksa şimdi yapılmasını isteyecekmiş 1 hafta geçmezdi gerçekten..

Kızlar eşimle yediğimiz bişey dokundu afedersiniz ishal olduk, bugün de aile sağlığına randevum vardı az önce gittim tahlil vermeye. Bebeğin kalp atışını duyabilir miyiz cihaz var mı dedim varmış. Hemşire cihazı karnıma koydu kalp atışını duyduğumuz anda karnımda sol tarafta bi ağrı sertlik hissettim, hemşire vuruyo mu sanki bu dedi ay dedim bu vurması mııı🥹 evet evet vuruyo dedi rahatsız ettik heralde dedi 🥰 şimdi emin oldum hareketlerinden hem de kalp atışını duydum iyi oldu içim rahatladı çarşambaya kadar sabredebilirim ☺️

DDetaylya gitmeden önce cikolata yiyin kızlar eğer bir problem teşkil etmiyorsa sizde bebeğin görünümü daha iyi oluyormuş

X