2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben hala oğlumla uyuyorum 😳 25,5 aylıkken memeden zor kestim odası doğmadan hazırdı ama bi türlü alışmadı 28 aylık şimdi bana da zor geldi açıkçası kalk odaya git zırt pırt emzirmeye diye yatırdım yanıma benimki de yanlış ama bi ortası olmalı bu işin 😂
sjsjsj ileride ben kiyamam yatsin benle zaten az bu zamanlar 😂 ay benim gorumcem bu olayi cok guzel yuruttu ya insallah bende oyle olabilirim

Bunu alma canım içeriği temiz değil bunun sarı renk olani var onu al derim. bende ilk bunu aldım ama araştırınca hemen sarı olanı aldım.
Gratiste varmıdır acaba
Bugün 18 haftalık olduk canım 🥰🧿🙏🏻
Hay maşallah korkma canım kanaman falan yoksa (Allah korusun) kendine rahat pozisyon buldu ise iyidir ondan böyle oluyordur 🤣🤣🤣 benim ilk yaa herkese diyorum sanki karnımın içi su dolu millet bana gülüyor zaten öyle diye🤭🤭🤭

Çok zor biliyorum,hepsi geçecek .daha ciddi problemler olmasın da katlanmaya çalışıyoruz 😌
İnsallah 🙏🏻 aynen öyle sağlıkla dünyaya gelsinde razıyım çekmeye sadece biraz daha rahat gecirmek için care aramıştım ama görüyorum ki bir çok kişi ayni durumdan muzdaripmis napalım sağlık olsun artık dayanacağız ☺

Bir de son soru , eşim bebek 1 seneye kadar zaten yanımızda durur odasını hazırlamaya gerek yok diyor , yatak odamız çok geniş yatak şifonyer dolap vs sığar bebek için. Ne zamanlar odasını ayırmıştınız siz , 1 sene çok uzun değil mi ya ? Ben 6 ay düşünmüştüm max.
Ben de kızımı 7.ayda falan ayırmıstım yanımdaki beşiğe sığmamıştı😂ama iyiki erken ayırmısım sonra alışınca ayrılmıyorlar.bi arkadaşımın kızı 4 yaşında hala beraber yatıyorlar.
Bundanda kısmetse 6.aydan sonra bakarım.Bir de fiyatlar her geçen gün artıyor.Şimdi oda almak mantıklı bence😊

Arkadaşlar ben 14+5teyim bir şey sormak istiyorum.Bulantılarım baya geçmişti ama son 3 gündür mahvoldum yine bulantı başladı ,istifra ediyorum.Sizde de oldu mu?Ne zaman geçer?😭

Bir de son soru , eşim bebek 1 seneye kadar zaten yanımızda durur odasını hazırlamaya gerek yok diyor , yatak odamız çok geniş yatak şifonyer dolap vs sığar bebek için. Ne zamanlar odasını ayırmıştınız siz , 1 sene çok uzun değil mi ya ? Ben 6 ay düşünmüştüm max.
Geçen haftaki gebe okulunda çocuk doktoru iki yaşına kadar sizinle aynı odada yatabilir sorun olmaz bırakın sizinle aynı yerde olsun dedi. Ben de bir sene diye düşünmüştüm ama zararı da yokmuş, bizimkinin odası da çamaşır odası olarak kullanılıyor biraz daha devam edelim bakalım, daha oda yapmıcam ben

Bebek için bişeyler almaya başladınız mı peki? İlk ne aldınız neler aldınız ? Bi kaç zaman aktif olamadım çok bugün çenem düştü 🤣🤣🤣🤣🤣

Kızlar iyi günler 💐

Dün gece uykumdan mide ağrısıyla uyandım mide kanaması geçiriyorum sandım çok şiddetliydi onunla beraber karın ağrısı ve alt karın ağrısı da vardı apar topar doktora gittik çok şükür bebek iyiymiş mide ağırması bu zamanda olmaz yediğin ağır gelmiştir dedi , alttan muayene etti rahminde açılma yok bu güzel birşey dedi duphaston verdi bol bol su için dinlen dedi
İdrar yolu enfeksiyonum varmış onun içinde antibiyotik başladık ve probiyotik başladık ve cinsiyetimiz netleşti kızım oluyor 😍😍🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♀️
Ultrason da 18+2 çıktık ilerdeyiz çok şükür kilosu 222 dram 🐣🧿

Kızlar iyi günler 💐

Dün gece uykumdan mide ağrısıyla uyandım mide kanaması geçiriyorum sandım çok şiddetliydi onunla beraber karın ağrısı ve alt karın ağrısı da vardı apar topar doktora gittik çok şükür bebek iyiymiş mide ağırması bu zamanda olmaz yediğin ağır gelmiştir dedi , alttan muayene etti rahminde açılma yok bu güzel birşey dedi duphaston verdi bol bol su için dinlen dedi
İdrar yolu enfeksiyonum varmış onun içinde antibiyotik başladık ve probiyotik başladık ve cinsiyetimiz netleşti kızım oluyor 😍😍🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♀️🧚🏻‍♀️
Bu sene de kızdan devam 🤭🤭🤭🤭 sağlıkla gelsin inşallah 🌺

Arkadaşlar ben 14+5teyim bir şey sormak istiyorum.Bulantılarım baya geçmişti ama son 3 gündür mahvoldum yine bulantı başladı ,istifra ediyorum.Sizde de oldu mu?Ne zaman geçer?😭
Ben hiç yaşamadım canım leblebi ve kraker tüket hem seni hem mideni rahatlatır inşallah bir an önce feraha çıkarsın

Ben ilk çocuğumda çok araştırmıştım Türk pedagoglara göre 2 yaş yabancıların önerisi ise 1 yaştı ben 1.5 ta ayırdım tamamen 🤭 yine öyle yapacağım. Çabuk uyum sağladı zorlanmadık

X