2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Selam hanımlar nasılsınız iyisiniz umarım.
Detaylı ultrasonu devlette yaptırmak istiyorum, işleyiş nasıl oluyor bilginiz var mı. Perintoloji den randevu alıp ultrason a onlar mı yönlendiriyor yoksa direkt perintoloji randevu saatinde mi detaylı bakılıyor. Perintoloji randevusunu kaçıncı haftada almak gerekiyor.
Merhaba cnm bende istanbuldayım Başakşehir çam sakurada yaptırıcam ben kontrollerımı orada yaptırıyorum doktorum yeşil alan açtı perinotlojı bolumunden randevu almam için yoksa düşüremıyorsun randevu oyle dedı ve 18. haftadan sonra detaylı ultrasyon çekmeye baslıyolar 18/24 arası oluyormuş. mhrsden perınatalojı bolumunden alacaksın randevu ve saat 10 dan sonra (sabah) hemen dene belkı duser 15. gunde bır açıyolar randevu bilgin olsun

3lü tarama testi hangi bölümde yapılıyor , perinatoloji mi
Aslında bu soruyu temmuz annelerinde sırasına daha iyi olur, biz daha ikiliyi yeni geçtik o yüzden 3’lü hakkında bilgisi olan olur mu bilemem. Ben hiç bilmiyorum o level’a daha gelemedim :)
Kızlar detaylı ultrason yaptıran var mı ? Ne zaman yapılması gerek ? Haftaya salı devlette randevum var devlet yapıyormu bilginiz var mı? 15+5'deyim 😇 tecrübelerinizi talibim 🤣🤣🤣🤣
Ben 20. Haftada yaptıracağım ikiliyi , 20+5 oluyorum o gün , yapan doktorum onun için de randevu ayarlamış

Canım devlette yapılması için sana devletteki doktorun yeşil alan açması gerekiyor . Eğer gittiğin hastanede perinatolog varsa alan açıldıktan sonra randevu alman gerekiyor . Her devlet hastanesinde yok . İstanbuldaysan alan açılmadan Cerrahpaşa ve çapadan online randevu alarak yapılıyor
İstanbul Sultangazideyim ben Haseki var burada orada kayıt açtırdım ama özel takipli gidip arada devlete gidiyorum geçen perinatoloji ile görüşmeye de gittim sormayı unuttum varmı orada tamda bilmiyorum teşekkür ederim 🌹
ıhlamur aklıma gelmemişti bugün yapayım onu da, teşekkür ederim canım
Evet canım ben çok tereddütte kaldım ama doktorum kullan limonlu balda yapıp tüketebilirsin dedi öyle geldim kendime
Aslında bu soruyu temmuz annelerinde sırasına daha iyi olur, biz daha ikiliyi yeni geçtik o yüzden 3’lü hakkında bilgisi olan olur mu bilemem. Ben hiç bilmiyorum o level’a daha gelemedim :)

Ben 20. Haftada yaptıracağım ikiliyi , 20+5 oluyorum o gün , yapan doktorum onun için de randevu ayarlamış
Ben ikili üçlü dörtlü test istemiyorum sadece şeker yüklemesini ve detaylı ultrasonu yaptırmak istiyorum ilk sürecim tam ne olur nasıl olur ne zaman olması gerekir bilemedim

Kızlar günaydın, 17. hafta bitiyor bugün ama bulantı kusmalar devam ediyor bende, aynı durumu yaşayan var mı? Kan ilacı ve vitamin kullanıyorum onlar mı tetikledi bilmiyorum ama artık yorucu bir hâl almaya başladı. Bir yandan karın ağrısı var, gece hareket ettikçe yanma ve batmalar oluyor. Bulantı da ekleniyor sinirlerim alt üst oldu son 2 haftadır
Kan ilacı mide bulantısı yapar. Dr ile görüşürsen değiştirebilir ya da daha geç vakitte verebilir. İlk gebelikte ben pek kullanmadım. Kabızlık ve kusma yapmıştı 5 gün sonunda bırakmıştım şükür bir problem olmadı. Dr ilacı bırak, iyi beslenmen önemli demişti

o kadar fena nezle gibi bir şey oldum ki 🙈burnum tıkalı devamlı hapşırıyorum 😣😣 portakal mandalina falan yiyiyorum ama nafile
Geçmiş olsun canım ben enfeksiyon için antibiyotik aldım bitti ama öksürük boğaz ağrısı mahvoldum artık nefessiz kalıyorum öksürükten kırmızı oldun anne diyor oğlum çok korkuyorum bebeğe birşey olur mu diye . Meyve suları çaylar kar etmiyor. Bir litre suya yemek kaşığı tuz ve yemek kaşığı karbonat ile kaynatıp burna çekin gargara yapın. Bizim kulak burun boğaz Dr unun tarifi çok iyi ama bana mısın demiyor 6 gündür mahvoldum

Çok endişe ediyorsanız başka bir doktora görünün 13 marta kadar. Valla ben bir aksilik hissettiğimde içimi rahatlatmak adını gidiyorum görünce rahatlıyorum. Stres yapmaktansa gidip, görün rahatlayın bebişinizi🌸
Aslında gidebilirim de bu sefer de kendimi biliyorum ben sürekli giderim tutamam diye korkuyorum onun önünü bir acarsam artık her hafta giderim. Bir de hastaneye de çok gitmemek lazım ya çok fazla virüs var çekiniyorum neyse bugün daha iyiyim psikolojik olarak yani işte bi gelip gidiyor böyle evhamlar ☺️

Canımm normal bence kafanı takma, keşke benim de akıntım kesilse hiçbir şey hissetmesem. Artık büyüyorlar bu dönem de hamileliğin balayı diyorlarmış ama kafana takılıyorsa Dikmen'de 29 mayıs var ordan bir randevu al doktorları iyi ilgililer
Canim Aslında gazi hastanesi dibimde ama işte bir gidersem her hafta giderim diye başlamadım ☺️ insallah geçer akıntın en kısa zamanda ama işte bu sefer de saçma sapan bir şeyi takıyorsun bu süreç böyle sanırım bazen çok iyisin bazen çok evhamlı olacak sanırım artık bunlar neyse sağlıklı olsunlar da insallah ☺️🙏🏻

kesinlikle öyle kıpraşmaya başlasalar bence çok çok daha rahat edecek içimiz çünkü böyle kontrolden kontrole devamlı sabretmeye çalışıyoruz 😓
Ben de öyle düşünüyorum neyse bizim gibi olan arkadaşları da görünce tek değilim demek ki deyip rahatlıyorum böyle böyle idare edicez artık ☺️

Canımm aynı gün kontrol randevumuz var benimde 13 Mart günler geçmek bilmiyor 🥰🙈
Aynen işte arkadaşım da bugün yurtdışında yaşayanları düşün ultrasona bile girmiyorlar biz yine iyiyiz dedi haklısın dedim doğru bunları düşünerek kendimizi rahatlatmaya çalışacağız. İyi ki bu platform var hepimiz ortak şeyleri yaşıyoruz herkes anlatıyor en azından tek olmadığını bilmek rahatlatıyor ☺️

Bu haftalarda kan basıncı arttığı için baş ağrısı da artıyor diyorlar bir de bence hava kirliliği maalesef
Geçmiş olsun canim zencefilli limonlu çay yapabilirsin ama zencefil oranı az olmalı 1-1,5 gram diyorlar ona dikkat et mutlaka ben zencefil limon kaynatip içiyorum o iyi geliyor bir de kivi çok iyi bir c vitamini kaynağı sevmesen de yemeye çalış derim.

Geçmiş olsun canım ben enfeksiyon için antibiyotik aldım bitti ama öksürük boğaz ağrısı mahvoldum artık nefessiz kalıyorum öksürükten kırmızı oldun anne diyor oğlum çok korkuyorum bebeğe birşey olur mu diye . Meyve suları çaylar kar etmiyor. Bir litre suya yemek kaşığı tuz ve yemek kaşığı karbonat ile kaynatıp burna çekin gargara yapın. Bizim kulak burun boğaz Dr unun tarifi çok iyi ama bana mısın demiyor 6 gündür mahvoldum
Canım geçmiş olsun öksürük için keçiboynuzu özü pekmezi iyi geliyor derler deneyebilirsin.

Aslında gidebilirim de bu sefer de kendimi biliyorum ben sürekli giderim tutamam diye korkuyorum onun önünü bir acarsam artık her hafta giderim. Bir de hastaneye de çok gitmemek lazım ya çok fazla virüs var çekiniyorum neyse bugün daha iyiyim psikolojik olarak yani işte bi gelip gidiyor böyle evhamlar ☺️
Evham hep var bazen benim de beynim değişik senaryolar üretiyor. Ama çok evham halinde gitmek gerekir. Haklısınız alışkanlık haline getirmeden

Canim Aslında gazi hastanesi dibimde ama işte bir gidersem her hafta giderim diye başlamadım ☺️ insallah geçer akıntın en kısa zamanda ama işte bu sefer de saçma sapan bir şeyi takıyorsun bu süreç böyle sanırım bazen çok iyisin bazen çok evhamlı olacak sanırım artık bunlar neyse sağlıklı olsunlar da insallah ☺️🙏🏻
Sen içini ferah tut sorun olmayacak inşallah

Katlanılır olanlar risktir bazen de oda sıcak odada yıkamak isteriz ama yanlışlıkla büküldü mü her yer batar sudan.
Kızlar sadece katlanır olandan almayın tabiki kapanma riski var. Ama ayaklı olanlar var onların kapanma şansı yok ben aldım baya inceledik çok kullanışlı duruyor arkadaşımda bunu kullanıyor gayet memnun tavsiye ederim. Ayakları kapamadan katlanmıyor ayakları kapattıktan sonra katlanıyor bu yüzden güvenilir

Eklentiler

• Screenshot_20240301_165420_trendyol.com.jpg
    Screenshot_20240301_165420_trendyol.com.jpg
    32,8 KB · Görüntüleme: 35
Kızlar benim enfeksiyon değerlerim biraz yüksek çıkmış idrar testimde çıkmıştı kültür temizdi, kanda bazı değerlerde de çıkmış. Doktora idrar yolundan dolayı mı dedim cevap vermiyor dünden beri ağzımda da aftlar çıktı diş etlerim çekiliyor ona normal dedi ama ateşin çıkarsa acile git dedi sadece☹️ napsam bilmiyorum ateşim yok gibi ama çok halsizim normale göre iş yerinde bişey yapamadan oturuyorum öyle
Merhaba geçmiş olsun.Bende de çok düşük enfeksiyon var.Doktorum bol su içmemi söyledi. Antibiyotik falan vermedi.Sizin crp mi yüksek kaç çıktı

Geçmiş olsun canim zencefilli limonlu çay yapabilirsin ama zencefil oranı az olmalı 1-1,5 gram diyorlar ona dikkat et mutlaka ben zencefil limon kaynatip içiyorum o iyi geliyor bir de kivi çok iyi bir c vitamini kaynağı sevmesen de yemeye çalış derim.
Zaten meyve yiyiyorum devamlı bakalım🙈 zencefilde ezdim falan çay yaptım ondan mecbur dediğin gibi

X