2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ay benim göbişim var bence hatta normalden büyük sanki🙈 ama hiç hiç kaşınmıyorr
Tek ben değilmişim . Ben 14 haftalık oldum ama göbeğim kocaman oldu , gaz vs de vardır ama bildiğin bir günde pot diye çıktı . Benim de kaşıntı olmuyor ama çok geriliyor ya özellikle gün sonunda gergin hissediyorum , sizin de öyle mi ?
Merhaba kızlar ya dün doktora gitmiştim ya doktor bana çok fazla kilo almışsın dedi 66 ile hamileliğe başladım şu an 70 kilo olmuşum daha 14 haftalık 🫣nasıl vereceğim ben bu kiloyu yiyorum da kendimi durduramıyorum nasıl yapacağım Kara kara düşünüyorum akıl verin kızlar
Ben 7. Haftada tüm yemeklerden tiksindim , şimdi yeni yeni mide bulantısı tiksinti geçti , toplam 1 kilo aldım ama bana da kilo yasak . Ben kilolu hamile Kaldım 68.5’ile kaldım şimdi 69.5 oldum . Ben yediklerime dikkat etmeye çalışıyorum, karnım açken yiyorum ve arada canım bir şey isterse de yiyorum ama mesela havuç kemiriyorum , salatalık yiyorum , fındık vs.
Canım diyetisyene gidebilirsin aslında benim doktorum kiloyu hiç istemiyor ve direkt diyetisyenle başlayalım dedi
Bana gebelik diyabeti tehlikesi var dediler ve yemeklerime dikkat etmem gerek . En iyisi diyetisyene gitmek , benim de randevum var diyetisyen işe devam edeceğim

Kime gidiyorsun canım
Benim deniz güleryüz çakmak a gidiyorum. Muayene olarak çok memnunum her muaynesi detaylı ultrason gibi oluyor. Ama muayene dışında ulaşmak neredeyse imkansız. Bugün sabah 8 de kan sonuçlarımı attım bu saat oldu hala cevap bekliyorum. Birde çok normal doğum taraftarı bir doktor değil sanırım o yüzden erkenden doktorumu değiştirmek istiyorum

Ben diğer gebeliklerde 86 ile doğuma gittim ve şuan 68 im 4 kilo aldım :KK43: benim Dr diyetisyene git dedi ama zamanım yok yürüyüş ve sağlıklı beslenme yapacağım inşallah çok almam sağlıklı doğumum olsun da zaten ben aşırı ödem tutuyorum 40 um çıkmadan geri 20 kilo veriyorum.. benim bünye hamileyken şişmeye başlıyor zaten. Ama emzirmekle de tüm fazlalıklardan kurtulmuştum. 56 ya düşmüştüm birinde hatta

Teşekkür ederim ben normalde de kısa boylu minyon biri olduğum için ve artık bu 3. Gebeliğim olduğu için olsa gerek karın kaslarım ilk hamileliği olanlar gibi sıkı değil onun için ben çok küçük bi karın beklemiyordum zaten😅 bide simdiye kadar top gibi olurdum bu kızın bende oluşturduğu göbek şekli biraz yayvan oldu sanki 🤭
benim ilk ama valla ayniyiz benimkide asiri belirgin artik herkes anliyo soylemek zorunda kaliyorum ya uf

Elele nin hangi modelini aldın canım benim dormiro 2 ye baktım sitesinde indirim var
Elele amore ben kasım ayında bir kumar oynadım resmen gebeliğimi öğrendiğim gibi elelenin kampanyasina denk geldim 2.400 gibi bi fiyata almıştım. Çünkü evde iki cocuk daha var ikinci oğlumda durumum almaya o an el vermedi akrabamız hediye olarak alıp göndermişti ama benim oğlum çok tombiş bir bebek olunca kilo sınırı 9 olan salıncağı 3 aylikken 11 kilo ile aşıp bir hafta kullanamadan sallanma aparatı kırılınca hevesi içimde kalmıştı valla yalan değil bu o yüzden bu sefer bebişi öğrenir öğrenmez aldığım ilk ve tek şey bu oldu diyebilirim 🤭

Benim deniz güleryüz çakmak a gidiyorum. Muayene olarak çok memnunum her muaynesi detaylı ultrason gibi oluyor. Ama muayene dışında ulaşmak neredeyse imkansız. Bugün sabah 8 de kan sonuçlarımı attım bu saat oldu hala cevap bekliyorum. Birde çok normal doğum taraftarı bir doktor değil sanırım o yüzden erkenden doktorumu değiştirmek istiyorum
Ben İsmail Küçükerdoğan’a gidiyorum çok memnunum. Pembe mavi hastanesinde. Çok ilgili ve çok iyi biri her mesajıma da dönüyor arıyor sağolsun. Bir de arkadaşlarım Aylin Karahasan’dan çok memnundu

Bana gebelik diyabeti tehlikesi var dediler ve yemeklerime dikkat etmem gerek . En iyisi diyetisyene gitmek , benim de randevum var diyetisyen işe devam edeceğim
Canım hiçbir şey olmasa bile hamilelikte fazla kilo bir sürü riski beraberinde getirebilir dedi doktor tansiyon gibi falan dikkat edebilirsek süper olacak ☺

benim ilk ama valla ayniyiz benimkide asiri belirgin artik herkes anliyo soylemek zorunda kaliyorum ya uf
Soylemek zorunda kalıyorum diye kendine psikolojik baskı yapma bu bizim doğamızda var bugün olmasa yarin anlıcaklar rahat ol ki bebiste sende rahat bir hamilelik süreci geçirebilesiniz dışardaki herkese tıka kulaklarını kapa gözlerini emin ol cok daha pozitif mutlu bir gebe olacaksın 🤗3. Gebeliğini yaşayan ve hamile olmama en basta kendi annesi şiddetle karşı çıkan biri olarak yazıyorum sana bunu 🤭

Bu sonuç normal mi kızlar 🤭

Eklentiler

• IMG_0951.jpeg
    IMG_0951.jpeg
    108,3 KB · Görüntüleme: 61
İyi akşamlar kızlar. Bir haftadır gribim iki gündür çok ağırlaştı geceleri yatamıyorum burnum başım boğazım çok fena ne yapsam rahatlamıyorum var mı öneriniz 😔

Canım hiçbir şey olmasa bile hamilelikte fazla kilo bir sürü riski beraberinde getirebilir dedi doktor tansiyon gibi falan dikkat edebilirsek süper olacak ☺
Aynen benim için de iyi oldu , her yemekten sonra şekerimi ölçüyorum yemek miktarını kısıtlamadım ama ne yiyeceğime dikkat ediyorum . Umarım diyabet değildir ..

canim tedirgin olma vucudun hazir hissetmeseydi tutmazdi diye dusunuyorum buarada cok fazla gordum sezeryan sonrasi daha bile cabuk hamile kalani doktorun ne dedi bunla ilgili
Doktorumu degisdim cunki ilk gebeligimi guzel surdurse de sezeryan izi keloid olmus simdi baska doktora gorundum o bakacak artik bundan sonrasina

İyi akşamlar kızlar. Bir haftadır gribim iki gündür çok ağırlaştı geceleri yatamıyorum burnum başım boğazım çok fena ne yapsam rahatlamıyorum var mı öneriniz 😔
Bende çok ağır grip geçirdim bugun 5 gün bitti 2 gün doğal şeylerle geçirmeye calistim baktım çok kötü oluyorum mecbur antibiyotik kullandım 3 gün bugünde bıraktım toparladigim için. Siz çok kötü değilseniz sarımsak bal limon yapıp ilaç gibi sabah akşam Bi tatlı kaşığı yiyin onun harici et sulu corba et paça tavuk çorbası yapın için bol c vitamini alın taze sıkılmış portakal greyfurt suyu kesinlikle öneririm hergun mutlaka için çok geçmiş olsun

17+2den selam olsun teyzelerimize🤗 bizde kızımla bu kadar büyüdük 😇🥰
14 haftamdayim ve biraz daha şişmiş halde göbeğim 😅 baya fazla benimki şimdiden 6 7 aylik gibi 9 ayda ne olurum hic bilmiyorum. Benim iç karnım hiç yok sanırım kizimdada kocaman Bi gobijsim vardı yine aynı direk disarda büyüyor bebem😍

X