2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kizlar temizlikle aranz nasl . Ben gebeligi ogrendigimden beri deteejandan uzak duruyorm. Ama artk esimin yaptigi temzlkle olmuo bugn ocagi ustundeki kapaklari davlumbasi falan derken yagli alanlarla 1.5 saat ugrastm. Haliyle yag coz cif falan bayagi kullandm. Umarm bir sknti olmaz😒😒
Valla ben her işimi yapıyorum haldır huldur :) Sadece cam silme mutfak dolaplarını silme gibi işlere eşim müsade etmiyor düşme tehlikesinden. Onun dışında her işi yapıyorum. :KK70:

Haklısın bana doktorların hepsi kahverengi leke için normal dese de hâlâ kafamdan atamıyorum mesela, anlık rahatlama oluyor sonra stres devam. İnşallah doğursaydık sağlıkla ☺
Ayy amin canım valla sağlıkla kucağımıza alalım sağlıkla büyütelim korkularımız yersiz olsun insallah 🙏🏻🙏🏻

Geçen hafta ve en son pazar günü karnımda miniş bi pıtırtı hissetmiştim dün ve bugün hiç yok gene stresler sardı beni🙈

Ay kızlar şuan fazla bi göbeğim yok 17. Haftadayım hatta dışardan anlamıyor kimse hamile olduğumu ama göbeğim çok fazla kaşınıyor sizde de öyle mi? Kaşımamak için çok direniyorum ama uyku sersemi falan unutup kaşıyorum
Bol bol kremle ve kaşımamakya çalış çünkü çatlağa sebep oluyormuş canim.

Canım eldiven takıp yapıyorum mecbur erkeklerin yaptığı yüzeysel oluyor günlük temizliğimi yapıyorum doğuma yakın bi kadın tutup cam kapı mutfak dolaplarını falan sildireceğim tüllerimi yıkayacağım

Maske kullaniyorm ama faydasi yok koku oldugu gibi gelio bence faydasi yok. Basim dondu zehirlendm mi acaba dedm. Aman yaa bu korkular bizi oldurecek

Ben hamilelikten beri fazla temizlik yapmıyorum �amaşır suyu falan kullanmıyorum ama BİM'den bir tane domastos aldım aloe vera kokuyor nane falan bir şey kokuyor yani yani hiç zerde çamaşır suyu kokusu yok çok güzel güzel de temizliyor bütün işlerimi onunla yapıyorum yani BİM'e indirimli olarak gelmişti bilseydim böyle güzel kokulu çamaşır suyu kokusu almayacağımı 4-5 tane alırdım
Bana da abla gelip yapıyor 15 günde ama ben klorsuz kokusuz bitkisel ürünlere geçtim sadece 1 tane çamaşırsuyu var onu da tuvalet için kullaniyor abla ben yokken yapıyor. Kendi çamaşırlarımı bile doğalla yıkamaya çalışıyorum. Kendiniz yapıyorsanız mutlaka doğal temizleme ürünü kullanmak lazım bence. Gerçi ben bir suredir bu şekilde yapıyorum tüp bebek sürecine girdiğimden beri çünkü hepsi maalesef hormon bozucu.

Geçen hafta ve en son pazar günü karnımda miniş bi pıtırtı hissetmiştim dün ve bugün hiç yok gene stresler sardı beni🙈
Aynı canım 2 gün önce tam anlamadığım bor kıpırtı hissettim sonrası yok basen hayal mi kurdum diyorum bazen acaba bir şey mi oldu diyorum 😂

Ay kızlar şuan fazla bi göbeğim yok 17. Haftadayım hatta dışardan anlamıyor kimse hamile olduğumu ama göbeğim çok fazla kaşınıyor sizde de öyle mi? Kaşımamak için çok direniyorum ama uyku sersemi falan unutup kaşıyorum
Ay benim göbişim var bence hatta normalden büyük sanki🙈 ama hiç hiç kaşınmıyorr

Merhaba kızlar ya dün doktora gitmiştim ya doktor bana çok fazla kilo almışsın dedi 66 ile hamileliğe başladım şu an 70 kilo olmuşum daha 14 haftalık 🫣nasıl vereceğim ben bu kiloyu yiyorum da kendimi durduramıyorum nasıl yapacağım Kara kara düşünüyorum akıl verin kızlar

Çok sıkıntılı ekmek fazla tüketmemeye çalışıyorum çok fazla her şeye aşeriyorum her şey canım istiyor Yeter ki kokusunu alayım veya göreyim 🤭😁 hiç affetmem öbürlerinde tiksinirdim fazla yiyemezdim bunda öyle bir şey olmadı sadece soğandan sarımsaktan tiksindim kavrulan soğan kokusundan O da geçti 🙄

Daha bunun ikinci trimester'ı var 3 trimester'ı var artık doğuma yusyuvarlak giderim korkuyorum çok fazla kilo almaktan Bir de tiroid hastasıyım Hani kolay da veremiyorum ya lütfen bir şeyler önerin

Merhaba kızlar ya dün doktora gitmiştim ya doktor bana çok fazla kilo almışsın dedi 66 ile hamileliğe başladım şu an 70 kilo olmuşum daha 14 haftalık 🫣nasıl vereceğim ben bu kiloyu yiyorum da kendimi durduramıyorum nasıl yapacağım Kara kara düşünüyorum akıl verin kızlar
Ben de 15 haftalığım toplamda 4 buçuk kilo aldım. Yapcak bir şey yok +20 kiloyla doğuma gideceğiz böyle giderse 😊😇

Merhaba kızlar ya dün doktora gitmiştim ya doktor bana çok fazla kilo almışsın dedi 66 ile hamileliğe başladım şu an 70 kilo olmuşum daha 14 haftalık 🫣nasıl vereceğim ben bu kiloyu yiyorum da kendimi durduramıyorum nasıl yapacağım Kara kara düşünüyorum akıl verin
Bana çok gelmedi aslında şöyle düşünüyorum, normalde bir ay adet olmasan yani gecikse hemen bir kilo fazla gösteriyor tartı . Açıkçası 3 ay bitmiş çok normal . Benim ilk gebeliğimde 13 kilo falan almıştım toplam sanırım hatırlamıyorum bile ama doğumdan sonra 40 güne kalmadan 3 4 kilosu kalmıştı . Tabiki sağlıklı beslenmek önemli ,dikkat etmek lazım ama her gün hamile olmuyoruz ki 🙃

Daha bunun ikinci trimester'ı var 3 trimester'ı var artık doğuma yusyuvarlak giderim korkuyorum çok fazla kilo almaktan Bir de tiroid hastasıyım Hani kolay da veremiyorum ya lütfen bir şeyler önerin
Canım diyetisyene gidebilirsin aslında benim doktorum kiloyu hiç istemiyor ve direkt diyetisyenle başlayalım dedi

Ben de 15 haftalığım toplamda 4 buçuk kilo aldım. Yapcak bir şey yok +20 kiloyla doğuma gideceğiz böyle giderse 😊😇
Canım 17 haftalığım 75 kg hamile kaldım Şuan 69 kiloyum sağlıklı beslenmeye geçtim abur cubur ve tatlı özellikle hiç yemiyorum onun dışında çok bi kısıtlama yapmadan kilo verdim ekmeği hamuru azalt ara öğünlerde acıkınca salatalık havuç elma yoğurt vs yiyorum yada kefir içiyorum sık acıkıyorsan acıktıgında sağlıklı düşük kalorili şeyler yersen kilo almazsın fazla

Canım 17 haftalığım 75 kg hamile kaldım Şuan 69 kiloyum sağlıklı beslenmeye geçtim abur cubur ve tatlı özellikle hiç yemiyorum onun dışında çok bi kısıtlama yapmadan kilo verdim ekmeği hamuru azalt ara öğünlerde acıkınca salatalık havuç elma yoğurt vs yiyorum yada kefir içiyorum sık acıkıyorsan acıktıgında sağlıklı düşük kalorili şeyler yersen kilo almazsın fazla
Abur cubur tatlı ben de pek yemiyorum ama alıyorum yine de. :KK43: teşekkür ederim önerileriniz için dikkat etmeye çalışacağım 🌸

Canım yeşilik tukett yada bir diyetisyene başvur ben vallahi yiyorum yaaa abur cubur önüme ne gelirse hiç tiksinmedim.

X