2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
MErhabalar, tiroitim 3.5 civarıdayken klomen kullandım (yumurtlamam vardı aslında) , ancak hamilelik oluşmadı, rahim filmi istendi, belirtilen hastanelerden sordum 7 bin civarında bu işlem. Cuma gübü randevu aldım. Bugun ise tiroitime baktırdım 4.87 olmuş. Sizce tiroitten olabilir mi ? Rahim filmi öncesinde tiroitti düşürdükten sonra denenmeli mi ? ( Bu arada 9 aydır gebelik için uğraştık, ancak sonuç alamadık, tiroit 2.7, 2.9, 3,1 olduğu durumlarda oldu).
Tiroid yüksekse hamilelik olmuyor benimde bu yüzden olmamıştı hamilelik ilaç kullandım. Hamilelik için 2.5 olması lazım tsh

MErhabalar, tiroitim 3.5 civarıdayken klomen kullandım (yumurtlamam vardı aslında) , ancak hamilelik oluşmadı, rahim filmi istendi, belirtilen hastanelerden sordum 7 bin civarında bu işlem. Cuma gübü randevu aldım. Bugun ise tiroitime baktırdım 4.87 olmuş. Sizce tiroitten olabilir mi ? Rahim filmi öncesinde tiroitti düşürdükten sonra denenmeli mi ? ( Bu arada 9 aydır gebelik için uğraştık, ancak sonuç alamadık, tiroit 2.7, 2.9, 3,1 olduğu durumlarda oldu).
tiroit bi engel ama sandigin kadar buyuuk bi engel degil en azindan bu degerlerle hamilelik icin beklenti 2.5 3 deger bende ayni yoldan gectim bence kafanin rahat etmesi icin rahim filmi cektirmelisin tikaniklik degil yapisiklik bile olsa engelleyebiliyo ve rahim icinde degerlendirilmis oluyo ben anestezisiz yaptirdim anestezili yaptiricaksan asiri konforlu birde bebis icin ovulasyon testi yapiyosan YAPMA pozitifi uzun yada kisa gun gosterebiliyo bilgin olsun bendeki tek sorun amh cikmisti ama arastirmadigim sey kalmamisti doktorum ovulasyon testi yapiyorum diyince dogru cikmiyo idrardaki yogunluga gore bakiyo ama 1 2 gun knce catlamista olabilirsin demisti nitekim ben ugrasmadim amh tan dolayi tup bebek yaptim

3 tane iğne vermişti iğnelerim bitti, belki de dediğiniz gibidir

Canim hiç korkma oğlumun ameliyat önceki kan tahlilleri de crp 91 ve sedimasyon 61 di 2 kutu antibiyotik kullanmak zorunda kaldı ilkinde düşmedi diye ikinci bir kutu yazıldı 4 Dr onayı ile belkide ayrıca antibiyotik tedavi gerektirebilir birde biz dut kurusu tükettik ama şimdi hamilelikte şekerden dolayı tüketmek ne kadar doğru olur bilmiyorum

Bana 10 haftalıkken çıkıntı görüyorum ama 2 hafta sonra kesinleşir dedi. 12.haftada erkek dedi. İlk gebelikte kızımı da 11.haftada söylemişti. Ablamın Dr u ablama 16. Haftaya kadar kız dedi. Sonra erkek dedi. Bence makinenin iyi olup olmadığına göre söyleme süresi değişiyor
Makinesi iyi değil bence ama çıkıntı net görünüyordu kordon değilse

Ahahha valla grupta herkes ebru şallı gibi maşallah +5 kilo ile doğuma girmişti ya kadın . 😀😀 Ben şimdiden 3 kilo aldım
Ben birinci de 8 kilo. ikincide 4 kilo almıştım 😅 ama ikincim de zayıf ve 2 hafta erken doğdu 3 hafta gelişim geriliği vardı. Şimdi kaç alırım bilmiyorum 😂 benimde hep karnım sızlıyor ama tutuyorum kendimi süt içiyorum. Çünkü iki oğlumdada gebelik şekeri vardı. Bunda da baktım arada yüksek çıkıyor dikkat etmeye çalışıyorum. Canım çok şeyler çekiyor ama yemiyorum yada tek tadına bakıyorum.

tiroit bi engel ama sandigin kadar buyuuk bi engel degil en azindan bu degerlerle hamilelik icin beklenti 2.5 3 deger bende ayni yoldan gectim bence kafanin rahat etmesi icin rahim filmi cektirmelisin tikaniklik degil yapisiklik bile olsa engelleyebiliyo ve rahim icinde degerlendirilmis oluyo ben anestezisiz yaptirdim anestezili yaptiricaksan asiri konforlu birde bebis icin ovulasyon testi yapiyosan YAPMA pozitifi uzun yada kisa gun gosterebiliyo bilgin olsun bendeki tek sorun amh cikmisti ama arastirmadigim sey kalmamisti doktorum ovulasyon testi yapiyorum diyince dogru cikmiyo idrardaki yogunluga gore bakiyo ama 1 2 gun knce catlamista olabilirsin demisti nitekim ben ugrasmadim amh tan dolayi tup bebek yaptim
Ben gebe olmayı istemeden önce bilinçsizce sürekli vajinal duş yaptım ve püskürtme yoluyla, bundan dolayı enfeksiyon vs de olabilir diye düşündüm. Doktorun önerdiği üç yer oldu üçü de özel, tayinden dolayı yaşadığım ilde devlet hastaneleri çok kötü, sırada olmuyormuş, mecburi özelde olacak. Ovulasyon testi yapmayı bıraktım, doktor 3 ay yumurtlama oluyor mu diye takip etti, yumurtlama olduğunu görünce bırakmıştık. Zaman geçtikte stres oluyor ve sıkıntı oluşturuyor.

valla ben lcw neler aldiim neleeer bencede gayet basarili hemde outletten aldim defosuz ucuzda denk geldi gecen sizlere beden sordugum tulumda geldi bayaaa iyi cikti buarada daha ince bekliyodum da cok guzel kipkirmizi 🥰
Yaaa 😂 kız sen çok heyecanlısın ya. Hemen bir sürü şey almışsın. Heyecanın enerjin hiç sönmesin inşallah canım

kanguru kemik gelisimi icin yanlis pozisyonda oturtma imkanin yok marka model olarakta tam M durusunu babybjorn harmony modeli ve ergobaby omni 360 dream - omni 360 air ve tula modeli ( tula fiyat performans modeli )
Çok yardımcı oldun canım söylediğin modellere bakacağım teşekkürler🙏

tiroid ilacı kullanıyor musun canım reçete ettiler mi

28 mi 😋😳😳 kız nasıl yaptın onu duyduğum en yüksek doğuma giren kilo. Sağlık sorunları olmadı mı hiç? Benim doktorum 9 un üstüne çıkmayalım diyor
Gerçekten ödem ayaklarım büyüdü geri küçülmedi. İlk 20 günde 20 kg verdim çünkü. Tabi yedim içtim iştahım açıktı ama o kadar kilo alacak kadar yemedim. Şimdi de özellikle dikkat ediyorum. Çocuklar da iri doğdu suyu hep fazla oldu ikisinde de.4.360 gr be 3.750 gr doğdular

X