2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar bizler bebişlere ilk doğduklarında uzun kollu mu giydireceğiz uzun alt uzun üst gibi tulumlar mı tecrübeli anneler varsa yardımcı olurmusunuz
Uzun ama delikli ve hava alan tarzda ince kıyafetler giydiririz. Ama içine kolsuz çıtçıtlı body. Üstüne ince kıyafet.

Kızlar bizler bebişlere ilk doğduklarında uzun kollu mu giydireceğiz uzun alt uzun üst gibi tulumlar mı tecrübeli anneler varsa yardımcı olurmusunuz
Onden capraz zibinlar oluyor onlar iyi gerekince cikarmasi rahat. Uzun kollu lazM ilk gunler ve aksam icin ince olanlardan ama gundzleri bir haftadan sonra kisa kol giydiririz buyuk ihtimal. Tabi agustos baslarinda ve diyarbakirdaysan

Onden capraz zibinlar oluyor onlar iyi gerekince cikarmasi rahat. Uzun kollu lazM ilk gunler ve aksam icin ince olanlardan ama gundzleri bir haftadan sonra kisa kol giydiririz buyuk ihtimal. Tabi agustos baslarinda ve diyarbakirdaysan
Bebekler çok hassas oluyorlar ondan kısa kollu olmaz bence yinede siz bilirsiniz ama üzerine de müslin örtü olur örtmeye.

genetik testini 1 hafta sonra yapacaktım, her şeyin yolunda ilerlediğini doktorum söyledi. kesenin yeri şekli güzel dedi, sıkı tutunmuş dedi kanamam olmadı sadece birkaç damla kahverengi ilk zamanlar gelmişti yani anormal hiçbir şey yoktu, şeker, tiroid her şey iyiydi, gebeliğim rahat ilerliyordu kusma, öğürme, tiksinme hiç olmadı kalp atışlarını son 3 haftadır duyuyordum büyümesi de normaldi, çok sağlıklı beslendim her şeye dikkat ettim. zaten gittiğimde bebek büyümüş dedi ama kalp sesi yok. yani yeni durmuş. doktorum bize de kromozom anomalisi dedi ama patolojiye göndermesini isterdim, o şokla aklıma gelmedi öyle kaldı. aynı şeyi tekrar yaşamak istemiyorum, önceden önlem almak isterim. biraz toparlanayım perinatologa gideceğim gebe kalmadan önce ne gerekiyorsa yaptıracağım. inşallah sizinki de sıkıntısız düşer.

Bebekler çok hassas oluyorlar ondan kısa kollu olmaz bence yinede siz bilirsiniz ama üzerine de müslin örtü olur örtmeye.
Onden capraz olanlar uzun kollu ilk dogdugunda usuyor bebisler ama burasi cok sicak oluyor evin icinde kisa kollu disarda uzun kollu giydirilebilir. Her sehrin sicakligi farkli tabi.

Uzun ama delikli ve hava alan tarzda ince kıyafetler giydiririz. Ama içine kolsuz çıtçıtlı body. Üstüne ince kıyafet.
ben uzun aldim suanlik ya
Tamamdır o halde karışık aliim biraz :)

Peki hanımlar bişey sorucam, benim ilk gebeliğim haliyle yenidoğan bebek bakımı hakkında tecrübem yok. Bununla ilgili anne bebek kitapları alıp okuyan ya da alıcak olan var mı? Burda paylaşabilir misiniz? Yaşadığım yerde şehir hastanesinde gebe okulu var oraya gitmeyi düşünüyorum inşallah bi de aptamil ilk adımlarım uygulamasında canlı eğitimler oluyor onları dinliyorum arada benim şimdilik yaptıklarım bunlar ama faydalı kitaplardan da yararlanmak istiyorum

Kızlar merhaba.yengem dün kalp atışını dinlemek için gitmiş çok yavaş attığını söylemişler.Bide 7 haftalık olması gerekirken 6 haftalık çıkmış 1 hafta gerilik de var.bu şekil olup da düzelen oldu mu sonradan lğtden cevaplarsanız çok sevinirim

Kizlar selam :) hamilelik planladigimdan beri beni strese sokan birseyi size de sormak istiyorum. Bir tek ben mi taktim bu konuya bilmiyorum ama lohusalikta es ailesini ve kendi ailenizi/ akrabalari vs misafir olarak kabul edecek misiniz? Yani hayirli olsuna gelmişlerdi ilk hamileligimde ama cok kalabalik hem mikrop hastalik acisindan hem de kendi rahatim acsindan hic istemiyorum zaten uykusuz yorgun bol anksiyeteli hormonlarin dibe vurdugu donem arkadan temizlik icin biri gelse bile ben sessiz sakin kendi ailemiz ile geçirmek istiyorum. Sizde durumlar nasil olur ne yapacaksiniz

Onden capraz olanlar uzun kollu ilk dogdugunda usuyor bebisler ama burasi cok sicak oluyor evin icinde kisa kollu disarda uzun kollu giydirilebilir. Her sehrin sicakligi farkli tabi.
Benim oglum temmuz ayinda 2 aylik bile degildi yeni dogan sayilirdi kisa kollu zibin giydi hep cook cok sicakti terliyordu da hep. Disari cikarken kisa sortlu penye tulum uzerine muslin battaniye yeterli olmustu

İlkinde 40 gün icinde akrabalar bi yana konu komsuda gelmisti,simdi 1.derece yakinlar disinda ilk 40 gun kimseyi kabul etmeyeceğim.ananesi babanesi halasi amcasi dayisi teyzesi yeterli

Çok üzüldüm canım ne diyeceğimi bilemiyorum. Rabbim en kısa zamanda tekrar güzel haberler almanı nasip etsin inşallah

kuzucum bu paylastigin doppler senin satin aldiginin aynisimi
Evet canım yurtdışı üzerinden geldi kalp atış sayısı doğru mu bilmiyorum çünkü arada 250lerde kalp atışı gösteriyor ama doktorda sorun yok ve ikiz değil ama nerde oldugunu ve biraz tutarsam rahatsız olup dopplerden kacisina kadar herşeyi gösteriyor. Sesini dinliyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…