2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
kizlar bisey sorucam ya sola donup yatma saga donup yatma falan ne demek
sol tarafa doğru cenin pozisyonu en iyi pozisyon diyorlar bebeğe giden kan akışı en iyi sol tarafta oluyormuş. Zaten gebelik ilerleyince duz yatamayacakmisiz sağ ya da sol diyorlar. Sag tarafta da bir damar varmış bebek büyüdükçe sağ tarafa yatınca o damardan akan kan akımı yavaşlıyormus o sebeple de sağa da yatmayın en iyisi sol diyorlar. Ama tabi bu bebek büyüdükten sonra geçerli karnımızın biraz büyümedi lazım yani. Ben şimdi hem duz hem sağ hem sol yatıyorum.

bende onun icin yazdim ya stres olmasinlar diye 🙏 bana doktorum onu demedi sadece akintim benim hiic birzaman olmadi normal yasantimdada yani akinti nedir bilmem progestandan beri akintilarim oluyodu bi onu sormustum evet yapar demisti fitil olarak kullandigim icin vucut eritmek icin sivi salgiliyomus bi onu soyledi ama yogunluk farki renkler falan resmen deneyimim progestan ekrumsu yogun sivi gunluk vucut guzel eritmezse icerde ilac biriktikcede sariya donduruyo rengi resmen ama ne koku ne bisey yogun bi akinti
aynen bu tarif ettigin sekilde bende de. Nasilsin bugun muydu kontrolun?

Günaydın kızlar, 12+1 bugün ve bulantılarım azaldı. Son 2 gündür rahat yemek yiyorum, kahvaltı yapabiliyorum. 9-10 ve 11. Haftalarda mahfetti beni, oturup ağladım o derece zorladı bulantı kusma. Belli bir zamandan sonra rahatlıyormuş insan ama bulantı hapını içmeye devam ediyorum ben.
Darisi başimiza

progestan kullaniyomuydunuz kizlar fitil olarak o yapiyo hafif sarımsı boyle sarımsı ekru gibi akıntıyı hatta icerde ilac yogunlastiginda cok kaldiginda dahada sariya donuyo tam boyle cok acik opak limon sarisi tonu oluyo
Yaa. Dun kullanmadim bugun akintm yok dogru soyluyorsn. 👏

Ankara'ya gidecekse yapmaya gerek yok diye düşünüyorum bu fetalın amacı zaten yurt dışına gitmesi değil mi kafam karıştı ☹️
Yok değilmiş. Artık aynı sistem Türkiye'de de olduğu için sorun yok dedi benim doktorum. Hatta yurtdışıyla çalışmıyoruz artık dedi. Ben genoksa yaptırdım cevap bekliyorum.

kizlar bisey sorucam ya sola donup yatma saga donup yatma falan ne demek
Canım hamilelikte solunuza dönüp yatin diyorlar hep doktorlar. Sağ tarafa yattığında karaciğere baskı yaparmis bebek ve zamanla dolaşımda zorlanma oluşurmus. Ama sola yattığında hem organlar hemde bebek rahat eder herhangi bir baskı ile karsilasmazmis

Ben kontrolden geliyorum bebek 1.5 hafta kadar kucuk görünüyor dedi dr bu benim asil gittigim doktorum degil farkli bi doktora gittim suan şehir dışında oldugum için boyle geriden geriden gidip sorunsuz bebek sahibi olan varmi arkadaşlar bu arada cok ilgisiz bi doktordu ne kalp sesini duyurdu nede foto verdi

X