2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
maşallah. benim henüz 8 hafta ama çin ve rus takviminde de kız çıkıyor. ne kadar doğru çıkıyor bunlar

Kızlar selamlar. 8+4 deyim doktor kontrolüm vardı her şey çok güzel dedi. 3 boyutlu renkli ultrasonda bebeği gösterdi çok net ve anlaşılıyordu. 11. haftada çağırdı detaylı bakacağım ultrasonda sonra fetal dna yapalım dedi (bende istiyordum)

11. hafta da istememin sebebi daha net sonuç çıksın diye dedi. Ben bi göreyim ultrason da elleri ayakları oluşmaya başlamış mı hepsini kontrol edeyim dedi.

Bir de doktorumdan çok ilginç bir şey öğrendim fetal dna ile ilgili, bir hastasına yaptırmış ve sonuç sıkıntılı çıkmış sonra Amniyosentez yapmışlar ama sonuçta bir gariplik yokmuş. Fetal dna da asla yanılmaz diye geniş çaplı kontrole aldık gebemi ve meme kanseri olduğunu öğrendik dedi..

Cinsiyette belli olacak yani 12. haftada.

Ben doktora gittikçe buraya yazıyorum 12 haftadan sonra aranıza daha sık katılacağım çünkü 12 den önce bebek diye bile geçmiyor embriyo diyorlar dikkate alamıyorum hamileliğimi 😂

Son düzenleme:
Göğüslerinizi kontrol ettiniz mi şişlik hafif te olsa acıma hissi devam ediyor mu ?
Şişlik var ama eskisi kadar değil acı sızlama falan hiçbirsey kalmadı. Sadece çok ayakta durup yorulursam çok az ağrı yapıyor. Sadece bu ağrıya sarılıyorum şuan 😅 kalan tek belirtim o oldu

Kızlar selamlar. 8+4 deyim doktor kontrolüm vardı her şey çok güzel dedi. 3 boyutlu renkli ultrasonda bebeği gösterdi çok net ve anlaşılıyordu. 11. haftada çağırdı detaylı bakacağım ultrasonda sonra fetal dna yapalım dedi (bende istiyordum)

11. hafta da istememin sebebi daha net sonuç çıksın diye dedi. Ben bi göreyim ultrason da elleri ayakları oluşmaya başlamış mı hepsini kontrol edeyim dedi.

Bir de doktorumdan çok ilginç bir şey öğrendim fetal dna ile ilgili, bir hastasına yaptırmış ve sonuç sıkıntılı çıkmış sonra Amniyosentez yapmışlar ama sonuçta bir gariplik yokmuş. Fetal dna da asla yanılmaz diye geniş çaplı kontrole aldık gebemi ve meme kanseri olduğunu öğrendik dedi..

Ben doktora gittikçe buraya yazıyorum 12 haftadan sonra aranıza daha sık katılacağım çünkü 12 den önce bebek diye bile geçmiyor embriyo diyorlar dikkate alamıyorum hamileliğimi 😂
Bunu ilk defa duydum bizimle paylaştığın için teşekkürler canım 🙏 hepimizin tüm taramaları güzel sonuçlar ile gelsin inşallah 🙏❤️ benimde yarın 12 hafta olacak doktorum 13. Haftada çağırdı ama şeytan dürtüyor git belki fetal öncesi cinsiyeti öğrenirsin diyor 🙈 nasıl dayanicam bilmem

İstanbulda mısınız? doktorunuz kim?

Şişlik var ama eskisi kadar değil acı sızlama falan hiçbirsey kalmadı. Sadece çok ayakta durup yorulursam çok az ağrı yapıyor. Sadece bu ağrıya sarılıyorum şuan 😅 kalan tek belirtim o oldu
Zamanla azalıyor heralde belirtiler . Ben de sizin gibiyim o yüzden anlıyorum

Bunu ilk defa duydum bizimle paylaştığın için teşekkürler canım 🙏 hepimizin tüm taramaları güzel sonuçlar ile gelsin inşallah 🙏❤️ benimde yarın 12 hafta olacak doktorum 13. Haftada çağırdı ama şeytan dürtüyor git belki fetal öncesi cinsiyeti öğrenirsin diyor 🙈 nasıl dayanicam bilmem
Canım doktorum net olarak cinsiyeti 14 haftada belli oluyor dedi. Fetal dna da zaten biliyorsun cinsiyette söylüyorlar. Boşver sen 13 de git bebişler strese giriyormuş sürekli ultrasona girdiğimizde

Toksoplazma vs için nasıl önlemler aliyosunuz
Eşim temizliyor kumunu tek aldığımız önlem bu, doktorum sorun olmayacağına kedimin sokağa çıkmadığını onunda sonuçta hep evde olduğunu söyledi. Hiç kafamada takmıyorum bu konuyu :)

toksoplazma okadar kolay bulasan bi olay degil yani onun icin kedi diskisiyla hasirnesir olmani gectim kakasini elledin diyelim temizlemeden agzina elini gotursen anca ki evden disari cikmiyosa sadece kedi mamasi tuketiyosa hele hoc tedirgin olma kedinden kii ben totolarini minciklaya minciklaya buyuttum sokak hayvanlarinida besleyen biriyim onlarlada hasirnesirdim toksoplazma bagisikligim bile negatif cikti 😂 suan negatiftir ama bagisiklik kesiiin pozitiftir demistim sasirtti cunku ben fastfood da cook severim onlarin icjndeki yesillikler evde temizledigimiz gibi kesinlikle degildir

aldigimiz onlemde hamilelik dusundugumuzden beri 6 aydir yaklasik esim temizliyo kumu ama o zamana kadar herseyleri yillardir bendeydi

Amazon'dan sipariş verdim bu ara kaşıntı ve cilt kuruluklarım başladı umarım işe yarar.

Eklentiler

• Screenshot_2024-01-17-18-09-53-59_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg
    Screenshot_2024-01-17-18-09-53-59_b5f6883d2c20a96c53babc0b4ac88108.jpg
    49,2 KB · Görüntüleme: 17
X