2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Benide aradi hatta ultrason görüntüsü ile gitmemi istedi. Görüştüm onlarda sistemde gebelik takibi yapıyor tetanoz gibi durumlarda takip ediyorlar. Ben doktorumla konuşmadım ama tetanoz yaptırmak istemiyorum hemşireyi nasıl ikna edicem bilmiyorum çünkü en az iki aşı demişti
Ben de yaptırmak istemiyorum.. Yan etkisi çok kötü ya 2.ci gebeliğimde yapımştılar kolumun omzumun ağrısından duramamıştım

Mide ve bağırsak gazından, hazımsızlıktan ölüyorum arkadaşlar. Akşam yemeğinde sadece bikaç kaşık makarna yedim ona rağmen acayip bir hazımsızlık mide ağrısı çekiyorum sonra gaza dönüşüyor. Benim gibi olan var mı? Gerçekten hamilelik sebebiyle mi oluyor yoksa başka bi durumum mu var merak ediyorum dahiliyeye filan mı gitsem 😞 o kadar kötüyüm ki ağladım artık

Mide ve bağırsak gazından, hazımsızlıktan ölüyorum arkadaşlar. Akşam yemeğinde sadece bikaç kaşık makarna yedim ona rağmen acayip bir hazımsızlık mide ağrısı çekiyorum sonra gaza dönüşüyor. Benim gibi olan var mı? Gerçekten hamilelik sebebiyle mi oluyor yoksa başka bi durumum mu var merak ediyorum dahiliyeye filan mı gitsem 😞 o kadar kötüyüm ki ağladım artık
Karın ağrısı gibi mi? Şuan benm de gaz sancısı mı karındaki anlamıyorum ya bele vuruyor fena

Kanama gelmiyor ama kese çevresinde vardı benim. O mu arttı acaba
Aktif kanamanız yoksa sakin olun bence eğer doktorunuza ulaşabiliyorsanız yazın belki içinizi rahatlatır eger ulaşamıyorsaniz da yarın sabah arayıp sorarsınız aktif kanama olmadıkça sorun olmaz diyorlar ama en iyisini hekimler bilir tabi. Çok geçmiş olsun insallah geçer.

Çok teşekkürler sizin de tekrardan başınız sağ olsun. Siz kendiniz için bence genetik testlerinizi yaptırın kalıtsal bir durum var mı yok mu baktırın gerçi yine de içiniz rahat etmiyor ama en azından onu elemiş olursunuz. Trombofili panelini ben de yaptırdım o daha cok pıhtılaşma için yapılıyor bildiğim kadarıyla. Bana da doktorlar başımıza gelenin tamamen şans olduğunu söylediler anne yasi da etkiliyor Allah’a güvenmekten dua etmekten başka çare yok insallah sağlıkla gelir bebeklerimiz gerçekten herkese bunun için dua ediyorum.
İnsan yaşamadan bilmiyor. Gerçekten daha önce bu bilince sahip değildim ama ben de dua ediyorum çok. Rabbim sağlıkla kolaylıkla nasip etsin inşallah bize, herkese 🙏🏻🙏🏻

Kızlar günaydıın :) bugün 10+0 oldum. Normalde her gece göğüslerim çok ağrırdı dün gece hiç ağrım da acım da yoktu. Bir terslik yoktur dimi 😔
Günaydın canım belirli haftadan sonra belirtiler yavaş yavaş kayboluyor korkma benimde yaklaşık iki haftadır göğüs ağrım yok mide bulantısı yok sadece hafif bir kasık ağrısı kaldı. 12. Haftaya yaklaştıkça ( balayı dönemi diyorlar) belirtiler kaybolacak ve hamileliğin balayini yasayacakmisiz

Günaydın canım belirli haftadan sonra belirtiler yavaş yavaş kayboluyor korkma benimde yaklaşık iki haftadır göğüs ağrım yok mide bulantısı yok sadece hafif bir kasık ağrısı kaldı. 12. Haftaya yaklaştıkça ( balayı dönemi diyorlar) belirtiler kaybolacak ve hamileliğin balayini yasayacakmisiz
Öyle tedirgin oldum ki, yorumun biraz olsun içimi rahatlattı 🌸 umarım dediğin gibidir insan hep tedirgin oluyor çünkü

Yapılmasını tavsiye eder misiniz? İlk gebeliğim ve yaşım riskli grupta olduğu için emin olamıyorum bebeğe bir zararı olur mu?
Ben kendi gebeligimde yaptırdım. Doğum anında metal aletler kullanılıyor temizliğinden de emin olamıyor insan o yüzden tavsiye ediyorum ama karar sizin tabi

Öyle tedirgin oldum ki, yorumun biraz olsun içimi rahatlattı 🌸 umarım dediğin gibidir insan hep tedirgin oluyor çünkü
Rica ederim🙏 seni o kadar iyi anlıyorum ki sürekli birşey oldu mu olacak mı iyi mi stresi ile başbasayız ama tekmeleri hissedince rahatlayacagiz inşallah 🙏 zaman gittikçe yaklaşıyor 😍

X