2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Merhaba benim ilk gebeliğim düşükle sonuçlandı doktorum sağolsun hemen hematolojiye teste gönderdi pıhtılaşma ve lupus varmış bende. Şimdi sabah akşam kan sulandırıcı hap alıyorum ve günde bi kere iğneyle heparin enjekte ediyorum. Yine de acayip endişeliyim dün silince taze kan geldi. İnternette daha önce okumuştum kan sulandırıcı kullanırken 9 ay boyunca kanayan olmuş ablanızda nasıldı? Hiç kanaması oldu mu?
Merhaba benimde kan pıhtılaşması sorunum var kan sulandırıcı ve ilaç kullanıyorum 6+1 deyim şuan gecen hafta benden de kan geldi lekelenme devam etti progestana başlattı doktorum. Normal dedi geröekten yapabiliyor

Bende şuan toksoplazmadan korkuyorum 8+4 üm bugün ve sağlık ocağında testi yapmadıkları için 10+0 da doktor randevum da test yaptıracağım o zamana kadar varsa diye korkuyorum. Evde minik tüylü kızım var ve her gece kucağımda uyur ben uyurken kendini opturur bana zorla. Doktor sadece ev kedisi olduğu için sorun yok dedi ama yediklerimizden de oluyor öğlenleri dışarıdan yemek zorundayım ve şuan pozitif mi negatif mi bilmediğim için daha stres yapıyorum. Keşke daha önceden yaptirabilseydim testi diyorum.
Canını sıkma hiç. Benimde iki tane kedim var. 5+2 de doktoruma söyledim ev kedisi olup dışarı çıkmadığından dolayı ve aşıları düzenli yapıldığından bir sorun oluşturmaz ama yinede bakalım dedi kii negatif çıktı. Arkadaşımın pozitif çıkmıştı önemli olan erken tespit edebilmek. Ona göre bir ilaç kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam bebeğe zarar gelmemesi için

benim ablam da pihtilaşmadan çok dusuk yaşadi size önerim kan sulandiri hap içmeniz fakat sulandirdiği için bu sefer dusuk riski daha çok artiyor sürekli yatmaniz gerekiyor hic kalkmamaniz lazim sadece lavaboya , bu ilacla pihti sorunu kalmiyor 😊
Biz tekrar pıhtılaşma testi istedik büyük ihtimalle yok.pko olduğu için düştü kalitesiz yumurta belki var diye

Bence olumlu olacak merak etmeyin. Ben de başta korktum ama çaresi varmış neticede napalım
İleri zamanlarda çaresi var antibiyotik. İlk zamanlarda olursa gebeliğin sonlandırmak için aileye soruyorlarmış. Sonuç gelmeden kötü düşünmek istemiyorum. Hayırlısı.
Kızlar anti cmv ig G pozitifliği sıkıntılı değil di mi ig m pozitifliği aksine
Cmv igg pozitif ise bağışıklık var anlamında yani problem değil. Benim cmv ıgm de pozitif o yüzden sıkıntılı, bekliyorum.

Canını sıkma hiç. Benimde iki tane kedim var. 5+2 de doktoruma söyledim ev kedisi olup dışarı çıkmadığından dolayı ve aşıları düzenli yapıldığından bir sorun oluşturmaz ama yinede bakalım dedi kii negatif çıktı. Arkadaşımın pozitif çıkmıştı önemli olan erken tespit edebilmek. Ona göre bir ilaç kullanmıştı yanlış hatırlamıyorsam bebeğe zarar gelmemesi için
Tüylü kızımdan değilde yediklerimden dolayı korkuyorum canım birde doktorum 10. Hafta test verebileceğimi acelesi olmadığını söyledi pozitif olupta o zamana kadar bebise zarar gelirmi diye stres oldum ama doktora güvenmekten başka çarem yok sanırım

Merhaba benimde kan pıhtılaşması sorunum var kan sulandırıcı ve ilaç kullanıyorum 6+1 deyim şuan gecen hafta benden de kan geldi lekelenme devam etti progestana başlattı doktorum. Normal dedi geröekten yapabiliyor
Bendede kan pıhtılaşma var ,öğrendiğim andan itibaren bebe aspirini iciyorum bende,kan sulandiriciya ne zaman başlattı doktor

kızlar bence aşerme olayı ilk haftalardan başliyo ,kim ne derse desin,acayip turşu canım çekiyo ,esim bile şaşırdı yediğim tursulara

X