2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba kızlar sabah biraz yordum kendimi galiba ağır geldi Yaptıklarım. Bebeğin pusetini birkaç şeyi çıkardım ağırlık mı etkiledi bilmiyorum ama bebeğin hareketleri zayıfladı sanki. Yoruldum diye mi ağırlıktan mı acaba bu durum. 35+6yız

Ben de klima kapattım. Kısa kol Zıbınla bıraktım. Klimaya rağmen isilik olmuş.
Eveettt biz her akşam
Göbeği düşünce mi yıkamaya başladınız

Doğum yapan annişler tebrik ederim sağlıkla güzel günlerde büyütün bebişlerinizi biz de evdeyiz dün taburcu olduk daha tam sütüm inmedi ki oğlumu 25 ay emzirdim ve 8 ay oldu bırakalı hemen iner süt diye beklemiştim ama yok daha az az gelmeye başladı onun dışında baya ayaklandım yavaş yavaşta olsa işlerimi yapabiliyorum ama hala yatakta uyuyamadım yarı yatar pozisyonda arkama çokça yastık ile uyuyabiliyorum umarım en kısa sürede rahat rahat yatarız ya herkese sevgiler

Merhabalar kızlar ben de 23 Temmuz'da doğum yapmış biri olarak bir şey sormak istiyorum süt olayı sanki bende biraz az gibi hatta bebeğim bir gün çılgın gibi emiyordu sürekli ağlıyordu pompa ile süt almak istedim bir de baktım ki hiç süt gelmiyor çocuğum bir türlü beslenememiş. Havalar da aşırı sıcak bebekler su ihtiyacını da sütten aldığı için onu bu sıcaklarda susuz da bırakmış oldum Neyse arada mama ile de takviye ediyorum ama yine de anne sütünün artması için bir formülünüz varsa söyleyebilir misiniz denenmiş ve işe yaramış şeylere ihtiyacım var. Zira internette sütü arttırmak için milyar tane formül var. Ben şu anda şunları uyguluyorum:

1. Bol su içmek
2. Doktorun verdiği Galactago damla (günde 15 damla)
3.Kayısı ve kuru üzüm hoşafı (günde yaklaşık 500 ml)
4. Emzirme dışında pompa ile sağım yapmak ve memeyi uyarmak

ama yine de istediğim oranı elde edemiyorum şu anda benden günlük 500 ml süt gelmesi lazım bebeğin ihtiyacı için ama benden gelen 200 ml bile değil

İki kuru incir bir avuç kuru dut kaynat suyunu içip incirlerini ye bence işe yarıyor canım. Bir de göğüslerine sağmadan önce sıcak su koy yumuşayıp açılsın

Amin. Ben de aynı durumdayım. Bugün 3. Günüm. Rahat rahat kalkıp eğiliyorum. Şükür. Ama yan yatıp uyumak için 2 hafta var önümde.
İncir, dondurma, et, ciğer, bende süt yapan şeyler. Daha doğurmadan süt geliyordu. Bugün 3. Günüm. Dünden beri çekip buzluğa atıyorum. Emziriyorum. Ama süt eksik kalır diye arada mama da veriyorum. Bence bünye ile alakalı. Geçen seneki doğumumda hemen süt inmedi. Az az gelince humana çay, bestlak damla kullanmıştım. Bu defa da tazyikli gelmişti.

Maşallah gözünüzaydın olsun ☺

Emzirdikten sonra kaç cc mama veriyorsun

Aynen azar azar gelıyomus bu nısan kımınde hepsını atıyomus rahım bnde 3 gunum ama bugun baya ayrım var aksam ustu dkkaları kontrol edıyorum 5dk altında rıtmık bır sekılde olursa agrım gıtcm bebek hateketlerı eskısı gıbı degıl hep 2. Nts yı ıstıyo 35 trn sonra bebek buyudü malüm 3600 gozukuyo bakalım bu hafta ıcınde olur dedı doktorum bugun kendımı korkutmamaya calısıyorum suan ıcın sende oyle yap kendı belırleyecek zamanını normal de 28 agustosta gelcektı hatun ama gelisimi 35. Haftamdan sonra hep 2 hafta onden gıttıgı soylendı hakkımızda hayırlısı olsun

Ben ne kadar uzun ve sık da emzirsem mamayı isityor ya sütüm yetmiyor
Olsun mama da alsın. Aç kalırsa sarılık olur diye veriyorum ben de. Mama alınca daha rahat uyuyor. 2 gündür yediğim lohusa kuymağı, hoşaf, su, et suyuna yoğurtlu çorba. Başka bir şey yemedim içmedim. Yarın et köfte gibi katıya başlayacağım

Benimde akşam ve gece hareketliydi baya yarın tekrar gideceğim bakalım .bol bol çikolata yiyeyim.
Ayy hadi hayırlısı ile kucağına al canim inşallah normal olur
İnş cnm ilk cocuk normal bakalım buda normal gozukuyo el muanesınde rahım agzın yumusamıs dedı bakalım karnın tok oldugunda baya hareketlenıyo ama eskısı gıbı yıyemıyorum :) kahvecı bnmkı bıde sankı ntsyı sevmıyo kızcem ne zmn açsa o cıhazları arabaya bınıyorum baslıyo harwkwtlenmeye

Mama kullanan anneler hangi mamayı kullanıyorsunuz acaba ben henüz doğum yapmadım ama öncesinde almalı mıyım sizce

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…