2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Merhaba kızlar. Perşembe günü kontrolüm vardı. Kötü nst, su azalması ve artan karaciğer enzimleri yüzünden aynı gün doğuma alındım. Spinal anestezi ile sezeryan doğum oldu. Bebek yoğun bakımda bende bugün eve taburcu oldum. İnşallah iyi olduğunda kavuşacağız. Hepiniz sağlıkla bebeklerinizi kucağınıza alırsınız inşallah
Aminn canım Allah razı olsun 🤲 inşallah sende biran önce yavrunu kucağına alırsın birde sakın bu süre zarfında moralini bozma kuvezde çok güzel bakılıyor bebisler sen bol bol dinlen yavruna enerjini sakla canım 🥰

Peki canım süt parası için nasil
Nüfus Müdürlüğü'ne kimlik için gidince görevliye bir sor Sanırım o da e Devlet'te doğum yardımı aracılığıyla dilekçe yazarak oluyordu canım. Google'de böyle diyor . Benimki her ikisini de eşim yapmıştı ben sadece PTT gittim çekmiştim.

Eklentiler

• 1000048186.jpg
    1000048186.jpg
    146,8 KB · Görüntüleme: 32
Merhabalar canlar🌸Biz de nasipse ağustos annelerine dahil olduk. 38+6 olduk gelmemekte çok ısrarcı oğlum 06.08.2024 sezeryan tarihimizi aldık. Salı günü kavuşuyoruz. Birazcık sezeryandan korkuyorum nasıl süreç geçti rahatlatabilirmisiniz🙏🏻
Spinal mi olucak genel mi canım
Spinal belden iğne ile belden ayaklar uyuşuyor bebeğin doğumuna acısız bir şekilde tanık oluyorsun uyuşukluk geçtikten sonra ağrı olmaması adına ağrı kesici vuruluyor sonra bebişi getiriyorlar yanına genel de ise tam uyutuluyor uyandığında bebeği getiriyorlar emziriyorsun bu kadar korkulcak hiçbişi yok sadece kendini rahat bırakman lazım 🥰 sağ salim kavuşalım bebişlerimize 🌸

Sezeryan doğum yapanlara sorum, bu benim ikinci doğumum oldu ilkinde de az kanamam olmuştu bunda neredeyse hiç yok. Doktora sormayı unuttum siz yaşadınız mı böyle bir durum
benim bugün doğum sonrası 6. günüm ve ilk günden beri yoğun olmayan ama sürekli devam eden bi kanama var canım. hareket edince artıyor, yatınca daha azalıyor

Spinal mi olucak genel mi canım
Spinal belden iğne ile belden ayaklar uyuşuyor bebeğin doğumuna acısız bir şekilde tanık oluyorsun uyuşukluk geçtikten sonra ağrı olmaması adına ağrı kesici vuruluyor sonra bebişi getiriyorlar yanına genel de ise tam uyutuluyor uyandığında bebeği getiriyorlar emziriyorsun bu kadar korkulcak hiçbişi yok sadece kendini rahat bırakman lazım 🥰 sağ salim kavuşalım bebişlerimize 🌸
Epidural olucaz belden aşağı sadece onun takılması ve sezeryan sonrası iyileşme süreci beni ürkütüyor. Sağ sağlim kucağımıza alalım da hepsi geçer inşallah 🙏🏻

Sezeryan doğum yapanlara sorum, bu benim ikinci doğumum oldu ilkinde de az kanamam olmuştu bunda neredeyse hiç yok. Doktora sormayı unuttum siz yaşadınız mı böyle bir durum
benim de ilkinde çok az olmuştu kanama depend bile kullanmamıştım normal ped kullanmıştım. bu sefer yoğun regl gibi oldu. doğumdan doğuma değişebiliyor demek ki

X