2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar mastit için acil öneri Sağma soğuk lahana duşta masaj yapıldı Ölmek üzereyim 😔
Canım arkadaşım şunu demişti ama denediniz mi ?
IMG_1654.png

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭 prematüre annelerinin tavsiyeleri benim için çok kıymetli şu an... sütüm gelir mi ne hazırlık yapmalıyım hiç bilmiyorum. ben normal hastane çantası hazırlamıştım ama şimdi prematüre kıyafetler/bez mi koymalıyım? doktor yenidoğan yoğunbakıma girmesi muhtemel dedi. burada bildiğim Ssda_ Ssda_ vardı bu durumu yaşayan. bütün sürecini okudum canım ama bana bir tavsiyen olur mu?

kızlar o kadar karmaşık duygular içindeyim ki. bebeğim 10 gün geriden geliyordu. bugün kontrole gittik fark bir hafta daha açılmış yani 33+3teyim ama bebek 31 hafta gibi. karın çevresi de 30 haftalık görünüyor. dopplerde plasentadan giden kan akımında duraklama var dedi doktor. hem kendi doktorum hem perinatolog aynı şeyi söyledi. bebeği riske atmaya hiç gerek yok 2 gün sonra sezaryene alalım dediler 🥹🥹 hiç beklemiyordum bebeğim çok ufacık. 1700 gr, 42 cm :KK43: ciğer geliştirici 2 hafta önce vurulmuştum ama etkisi geçmiştir hatırlatma dozu vuralım tekrar dediler. Eylül annesi mi olacağım ağustos annesi mi derken temmuz annesi olacağım galiba 🥹 ne hissetmem gerektiğini bilmiyorum. biliyorum daha küçük doğan bebekler bile oldu burada ama o kadar tedirginim ki 😭😭 prematüre annelerinin tavsiyeleri benim için çok kıymetli şu an... sütüm gelir mi ne hazırlık yapmalıyım hiç bilmiyorum. ben normal hastane çantası hazırlamıştım ama şimdi prematüre kıyafetler/bez mi koymalıyım? doktor yenidoğan yoğunbakıma girmesi muhtemel dedi. burada bildiğim Ssda_ Ssda_ vardı bu durumu yaşayan. bütün sürecini okudum canım ama bana bir tavsiyen olur mu?
çook geçmiş olsun canınız sağ olsun... sağ salim kucağınıza alın inşallah biliyorum zordur tabii ki ama vardır bir hayır.. dua edelim ümitsiz kalmayın

Kızlar perşembe doğum yaptım , bebişte bende iyiyiz çok şükür .. 37+6 da karnı küçük zayıf diye sezeryan kararı alınmıştı . 2860 , boy 51 cm dünyaya geldi öyle zayıfta değilmiş , fakülte 2300 doktorum 2500 ölçmüştü en son ..
iki tane uzun kollu götürmüştüm yanında onlar yetmedi , size tavsiyem 5-6 tane uzun kollu tulum ya da üst götürün, kusuyorlar çünkü ..kısa kollu da götürmüştüm ama öyle çok ter basması yaşadım ki kendim için klimayı açtığımdan kısaları bebişe hastanede giydiremedik, şimdi evde kısa kollu takılıyor.. hastane çıkışı eldivenleri çok büyük geldi, LCW dan birde ayrıca satın almıştım onlar küçük iyi oldular .. bolca ağız silme mendili alın yanınıza . 10 tane bez götürmüştüm , ben bir gece kaldım , doktorum istersem 1 gece daha kalabileceğimi söyledi , 2 gece kalsaydım 10 bez de yetmezmiş.. depend çok iş gördü şu anda da depend kullanıyorum.. sezeryan sonrası sizde nasıl olur bilmiyorum ama birden baskı hissi tuvalete yetişememe hissi , ağrılarından zaten tuvalete gitmek uzun sürüyor , hastanede taktıkları hastane bezine ve depende 2-3 kere idrarımı salıverdim 🙈 sütüm gelmedi henüz uğraşıyoruz mama veriyoruz..henüz hamileyken uyuyabildiğiniz kadar bolca uyuyun.. sorularınız varsa severek yanıtlarım 🩵
AdChoices
ADVERTISING​
Canım benim gözünüzaydın. Sağlıkla,huzurla,mutlulukla büyütün inşallah. Kedin ne tepki verdi merak ettim 🙈

Hiç stres yapma kuzum o kadar etkiliyorki hem bebeğini hemde senin bedenini bizim hemen hemen 3 haftaya yakın bı geriligimiz vardı 37 olmaliyken 34-35 haftalikta kaldı kilo almadı 2300 Gr 47 cm doğdu 10 gündur solunum sıkıntısından yatıyor solunumda sıkıntı olmasa girmeyecekti bile yarın inşallah taburcu olacak kavuşacağız stres etme bebeğin hissediyor çünkü

Canım acile mi gitsen serum takılıyor hemen diyorlar iyice ilerlemesin
Biraz evde uğraşayım dedim ama inmezse öyle yapayım Çok teşekkürler
Canım arkadaşım şunu demişti ama denediniz mi ?Eki Görüntüle 3457844
Bunu yeni gördüm alayım bari inşallah faydası olur Çok teşekkürler 🤗
Bol bol emzirmen gerekiyor çok acıyor evet ama geçici bir durum canım emzirdikçe inicek.
Sık emmesinden oldu sanki uyumak için gaz için kaka için hep beni emiyor çok şişti göğsüm emiyor ama bosaltamiyor 😔

Canım öncelikle hissettiklerin çok normal seni çok iyi anlıyorum kendim yaşadığım için biliyorum🙏🏻 en önemli tavsiyem lütfen sen iyi ol çünkü inan bebeğe geçiyor tabii ki üzüleceksin tabii ki endişelenecekceksin ama bebeğini gücüne inan. Haftan çok güzel tehlikeli bir hafta değil yoğun bakıma girer ama orada çok daha hızlı toparlar. Benim sütüm ikinci gün geldi ama geleceğine çok inanmıştım burada da gene moral çok önemli istersen bir Bestlaj damla al yanına.
Bebek bezi Prematüre istemediler biz de bir numara istediler ben yenidoğan bebek bezi götürmüştüm.
İslak mendil istediler. Eğer sütün olmazsa da mama istemişlerdi. Bence hastanenin yoğun bakimini ara sor mesela bana bunu söyleyen olmamıştı bilseydim önceden yoğun bakıma mutlaka arardım.
Kıyafet istemezler çünkü kuvözde sadece bezleri ile oluyorlar. Ama bunu da gene de sor tabii ki.

Canım ben ameliyat fobisi olan birisiydim o kadar kuruyodum ki kafamda yok bana sonda takılacak diye geriliyodum yok epiduralden sonra kalkamazsam diye korkuyodum neler neler daha saysam üstüne sezeryan videoları izliyodum içim iyice kötü oluyordu. Milletin kötü doğum hikayelerini asla ve asla dinleme herkesin doğumu kendine özel ben çok dinledim çok hata ettim kimse çıkıp demedi ki böyle olmayabilir diye kendini telkin etmeye çalış devamlı korkmamız da çok normal ama geçecek bir süreç sonu güzel bir süreç pozitif düşün😊
Asla izlemiyorum. Şu an herhangi bir doğum videosunu izleyecek durumda değilim kesinlikle. Düşünmemeye çalışıyorum.
Ben de istiyorum ama bi yandan da korkuyorum tabiki daha önce diş bile çektirmedim 🥹 bir yerime dikiş falan bile atılmadı. Eşim kasıktan varikosel ameliyatı olmuştu tabi onunki çok ufak bi kesi ama yine de kasıktan ilk gün zor biraz ayağa kalkmak da zorlanırsın ama çok zor bir şey değil merak etme ben ne kadar nazlıyım biliyosun bacağımdan da ameliyat oldum bi şeyi yok genel anesteziden uyanması çok zor bak sen onu da yaşamıcan falan diyor ben de inanıyorum o öyle diyince güven geliyo 😂 çevremde de hep sezeryan oldu arkadaşlarım kuzenlerim falan kimseden korkutucu hikayeler duymadım. Allah hepimize önce sağlık sonra bol bol kolaylık versin inşallah eskiler boşuna allah kurtarsın demiyor her doğum kendince zor 😇
Allah doğum yapan, yapacak olan her annenin yardımcısı olsun. Gerçekten karışık hisler içindeyim. Hem ayrılacak olmanın hüznü hem de kavuşacak olmanın sevinci var içimde. Bir daha aynı nefesi aynı lokmayı paylaşmayacağız ama elele tutuşup, sarılıp beraber vakit geçirebileceğiz. Evlat gerçekten çok farklı bir şeymiş.

Defne0202 Defne0202 kızlar doona kullanırken eve puset nasıl sokuyordunuz? Misafirliklerde falan pusetiyle gidiliyor ya evlere yatması için tekerlekleri silip mi alıyordunuz yoksa başka bir çözümü var mı?
Ben daha kullanmadım canım ilk kez kullanacağım inşallah ama o konu benimde aklımdan geçti. Muhtemelen ıslak mendille tekerleri siler eve öyle alırım her seferinde :KK51:

X