2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Ben biraz telaş yaptım , silikon sonraları sorun olabiliyormuş , her gün denemeye çalışıyorum normali ama tutamıyor bir türlü minnacık bir şey zaten..sen de deniyor musun sana ne tavsiyelerde bulundular ?
Benimde ucu hiç yoktu silikon uç denedim ve göğüs ucu çıkarıcı vakumlu küçük bir şey var onu kullanmıştım ikinci çocukta gerek bile kalmadı . Şimdi de hala uçlarım var sıkıntı olmayacak yine darısı başınıza

Bana hemşire silikonla emmesi memeni reddediyor demek değil sakın öyle düşünüp üzülme dedi, söylediğin gibi çok ufaklar zaten denedim bi iki defa tutamaz bence daha zamana ihtiyaç var. Arkadaşım var o da ilk zamanlar hep silikonla emzirdi sonra biraz büyüyünce bıraktı bebiş de tuttu
Bu bende çok işe yaramıştı her emzirme öncesi kullandım

Eklentiler

• IMG_7977.jpeg
    IMG_7977.jpeg
    55,5 KB · Görüntüleme: 37
Gazel2110 Gazel2110 canim biz senle ayniyiz diye hatirliyorum sen normal dogum mu sezeryan mi yapicaksin doktorunla konustun mu bi gun verdi mi sezeryansa eger bide kilosuna falan bisey demismiydi doktorun

Doğumdan sonra inanılmaz dolgun oluyor süt üretimi için bazen gerçekten Tanıyamıyorum kendiminkileri😂

Benim ilk hamile kaldığımda biraz büyümüştü doğuma kadar aynı kaldı dolgunluk vs hiç olmadı hatta süt gelmez diye baya kafama takmıştım şimdi emzirmeye başlayınca baya büyüdü.

Evet Emre bey yaptırdı doğumumu pazartesi doğum yaptım canım bugün 6.gün😊
O zaman şuan böyle sarkık olması normal yani demi değişik böyle yaşlı olmuş gibi hissediyorum kendimi hiç takip üzüleceğim aklıma gelmezdi

Kızlar perşembe doğum yaptım , bebişte bende iyiyiz çok şükür .. 37+6 da karnı küçük zayıf diye sezeryan kararı alınmıştı . 2860 , boy 51 cm dünyaya geldi öyle zayıfta değilmiş , fakülte 2300 doktorum 2500 ölçmüştü en son ..
iki tane uzun kollu götürmüştüm yanında onlar yetmedi , size tavsiyem 5-6 tane uzun kollu tulum ya da üst götürün, kusuyorlar çünkü ..kısa kollu da götürmüştüm ama öyle çok ter basması yaşadım ki kendim için klimayı açtığımdan kısaları bebişe hastanede giydiremedik, şimdi evde kısa kollu takılıyor.. hastane çıkışı eldivenleri çok büyük geldi, LCW dan birde ayrıca satın almıştım onlar küçük iyi oldular .. bolca ağız silme mendili alın yanınıza . 10 tane bez götürmüştüm , ben bir gece kaldım , doktorum istersem 1 gece daha kalabileceğimi söyledi , 2 gece kalsaydım 10 bez de yetmezmiş.. depend çok iş gördü şu anda da depend kullanıyorum.. sezeryan sonrası sizde nasıl olur bilmiyorum ama birden baskı hissi tuvalete yetişememe hissi , ağrılarından zaten tuvalete gitmek uzun sürüyor , hastanede taktıkları hastane bezine ve depende 2-3 kere idrarımı salıverdim 🙈 sütüm gelmedi henüz uğraşıyoruz mama veriyoruz..henüz hamileyken uyuyabildiğiniz kadar bolca uyuyun.. sorularınız varsa severek yanıtlarım 🩵
AdChoices
ADVERTISING​

Kızlar perşembe doğum yaptım , bebişte bende iyiyiz çok şükür .. 37+6 da karnı küçük zayıf diye sezeryan kararı alınmıştı . 2860 , boy 51 cm dünyaya geldi öyle zayıfta değilmiş , fakülte 2300 doktorum 2500 ölçmüştü en son ..
iki tane uzun kollu götürmüştüm yanında onlar yetmedi , size tavsiyem 5-6 tane uzun kollu tulum ya da üst götürün, kusuyorlar çünkü ..kısa kollu da götürmüştüm ama öyle çok ter basması yaşadım ki kendim için klimayı açtığımdan kısaları bebişe hastanede giydiremedik, şimdi evde kısa kollu takılıyor.. hastane çıkışı eldivenleri çok büyük geldi, LCW dan birde ayrıca satın almıştım onlar küçük iyi oldular .. bolca ağız silme mendili alın yanınıza . 10 tane bez götürmüştüm , ben bir gece kaldım , doktorum istersem 1 gece daha kalabileceğimi söyledi , 2 gece kalsaydım 10 bez de yetmezmiş.. depend çok iş gördü şu anda da depend kullanıyorum.. sezeryan sonrası sizde nasıl olur bilmiyorum ama birden baskı hissi tuvalete yetişememe hissi , ağrılarından zaten tuvalete gitmek uzun sürüyor , hastanede taktıkları hastane bezine ve depende 2-3 kere idrarımı salıverdim 🙈 sütüm gelmedi henüz uğraşıyoruz mama veriyoruz..henüz hamileyken uyuyabildiğiniz kadar bolca uyuyun.. sorularınız varsa severek yanıtlarım 🩵
AdChoices
ADVERTISING​
Gözün aydın canım Allah analı babalı büyütsün sana da bebişe de sevgilerimi yolluyorumm♥️

AdChoices
ADVERTISING​
Canım gözün aydın 💕💕🩷güzelliklerle büyüsün bebişin🙏🏻

AdChoices
ADVERTISING​
Güle güle büyüt canım masallah

Kızlar merhaba,
Tekrardan yeni doğum yapmış olanlar Allah analı babalı büyütsün hayırlı ömürler nasip etsin bebislerinize.
Bizde kontrolden geldik 37+0 3700 kg kafa canımız 9,7 olmus doktor artık normal doğumu beklemenin çok riskli olduğunu detaylari vs anlattı 6 ağustosa gün aldık hayirlisi buymus demek çok bekledik yavaşlar belki gelişimi diye ama malesef durmadi bizim oğlan :)

Seninle tam olarak aynı durumdayım 37z hafta bebişim ters gelişimi 2 hafta geri kilosu 2870 di ve perşembe günü doğum planlandı 38+0 da
Benimki de 38+4 olmuş olacak. Benzer bir hasta dün geldi onun bebeği döndü dediler. O da 37 haftalıkmış dönünce doğuma almışlar. Ben de hala ümitliyim belki pazartesiye dönmüş olur. ❤️

AdChoices
ADVERTISING​
Rabbim analı babalı büyütmeyi nasip etsin inşallah 🌹

Bana hemşire silikonla emmesi memeni reddediyor demek değil sakın öyle düşünüp üzülme dedi, söylediğin gibi çok ufaklar zaten denedim bi iki defa tutamaz bence daha zamana ihtiyaç var. Arkadaşım var o da ilk zamanlar hep silikonla emzirdi sonra biraz büyüyünce bıraktı bebiş de tuttu
Ya bebiş tuttu demek bunu duymak çok rahatlattı. Dediğin gibi biraz zaman vermek gerekiyor gibi, ben yine denemeye devam edeceğim :)

Benimki de 38+4 olmuş olacak. Benzer bir hasta dün geldi onun bebeği döndü dediler. O da 37 haftalıkmış dönünce doğuma almışlar. Ben de hala ümitliyim belki pazartesiye dönmüş olur. ❤️
Nasıl en sağlıklısı en kolayı olacaksa sizin için öyle olsun inşallah 🙏 Ben zaten mormal doğumdan korkanlardandım sezeryan isteyecektim her türlü. Bebeğim bana uydu o da öyle gelmek istiyor 🙈

Dün hiç bakamadım buralara doğum yapan oldu mu kizlar ?

2 gündür bizim için bol kosturmali geçti 25 temmuzda kızımın dogum günü vardı 5 yaşına girdi 😍
Dünde oğlumun sünneti vardı 1-2 doktora bakarak bebekken yaptırmadık çok şükür zorlu geçmedi ama bebekken yapılmasi en güzeli valla. Kısmetse bu doğumda olsun 40 günlük olunca doktorumuz getir yapalım dedi Allah nasip ederse öyle yapicaz.

Nasıl en sağlıklısı en kolayı olacaksa sizin için öyle olsun inşallah 🙏 Ben zaten mormal doğumdan korkanlardandım sezeryan isteyecektim her türlü. Bebeğim bana uydu o da öyle gelmek istiyor
Haklısınız ama ben de sezeryanden çok korkuyorum. Doğuma karşı çok pozitif yaklaşırken sezeryan olacağımı öğrenince birden korku sardı. Oturup ağlamak istiyorum korkuyorum diye. Eşim de diyor niye korkuyorsun korkma herşey güzel olacak. Ama elimde değil. Normalde çok soğukkanlı cesaretli bir insanımdır. Ama bu hamilelik beni bir tuhaf yaptı. 🥲

Defne0202 Defne0202 kızlar doona kullanırken eve puset nasıl sokuyordunuz? Misafirliklerde falan pusetiyle gidiliyor ya evlere yatması için tekerlekleri silip mi alıyordunuz yoksa başka bir çözümü var mı?
Ben tekerleklerini siliyordum ya hemen, gerçi tekerlekleri yere değmiyordu tam olarak ama yinede siliyordum

Dün hiç bakamadım buralara doğum yapan oldu mu kizlar ?

2 gündür bizim için bol kosturmali geçti 25 temmuzda kızımın dogum günü vardı 5 yaşına girdi 😍
Dünde oğlumun sünneti vardı 1-2 doktora bakarak bebekken yaptırmadık çok şükür zorlu geçmedi ama bebekken yapılmasi en güzeli valla. Kısmetse bu doğumda olsun 40 günlük olunca doktorumuz getir yapalım dedi Allah nasip ederse öyle yapicaz.
MaşaAllah sağlıklı yaşları olsun 🫶🏻 geçmiş olsun, hayırlı olsun canım. Evet erken zamanda sünneti daha çok öneriyorlar 🤗

X