2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    240
Kızlar perşembe doğum yaptım , bebişte bende iyiyiz çok şükür .. 37+6 da karnı küçük zayıf diye sezeryan kararı alınmıştı . 2860 , boy 51 cm dünyaya geldi öyle zayıfta değilmiş , fakülte 2300 doktorum 2500 ölçmüştü en son ..
iki tane uzun kollu götürmüştüm yanında onlar yetmedi , size tavsiyem 5-6 tane uzun kollu tulum ya da üst götürün, kusuyorlar çünkü ..kısa kollu da götürmüştüm ama öyle çok ter basması yaşadım ki kendim için klimayı açtığımdan kısaları bebişe hastanede giydiremedik, şimdi evde kısa kollu takılıyor.. hastane çıkışı eldivenleri çok büyük geldi, LCW dan birde ayrıca satın almıştım onlar küçük iyi oldular .. bolca ağız silme mendili alın yanınıza . 10 tane bez götürmüştüm , ben bir gece kaldım , doktorum istersem 1 gece daha kalabileceğimi söyledi , 2 gece kalsaydım 10 bez de yetmezmiş.. depend çok iş gördü şu anda da depend kullanıyorum.. sezeryan sonrası sizde nasıl olur bilmiyorum ama birden baskı hissi tuvalete yetişememe hissi , ağrılarından zaten tuvalete gitmek uzun sürüyor , hastanede taktıkları hastane bezine ve depende 2-3 kere idrarımı salıverdim 🙈 sütüm gelmedi henüz uğraşıyoruz mama veriyoruz..henüz hamileyken uyuyabildiğiniz kadar bolca uyuyun.. sorularınız varsa severek yanıtlarım 🩵
AdChoices
ADVERTISING​
Çok geçmiş olsun canım, gözünüz aydın hayırlısı olsun inşallah sağlıkla büyüsün bebiş 💜

Haklısınız ama ben de sezeryanden çok korkuyorum. Doğuma karşı çok pozitif yaklaşırken sezeryan olacağımı öğrenince birden korku sardı. Oturup ağlamak istiyorum korkuyorum diye. Eşim de diyor niye korkuyorsun korkma herşey güzel olacak. Ama elimde değil. Normalde çok soğukkanlı cesaretli bir insanımdır. Ama bu hamilelik beni bir tuhaf yaptı. 🥲
Canım ben ameliyat fobisi olan birisiydim o kadar kuruyodum ki kafamda yok bana sonda takılacak diye geriliyodum yok epiduralden sonra kalkamazsam diye korkuyodum neler neler daha saysam üstüne sezeryan videoları izliyodum içim iyice kötü oluyordu. Milletin kötü doğum hikayelerini asla ve asla dinleme herkesin doğumu kendine özel ben çok dinledim çok hata ettim kimse çıkıp demedi ki böyle olmayabilir diye kendini telkin etmeye çalış devamlı korkmamız da çok normal ama geçecek bir süreç sonu güzel bir süreç pozitif düşün😊

Ya bebiş tuttu demek bunu duymak çok rahatlattı. Dediğin gibi biraz zaman vermek gerekiyor gibi, ben yine denemeye devam edeceğim :)
Arkadaşım bana 15-20 gün sonra tutar dedi bakalım🙈 Tabi ki öyle ağızları çok minik olsun bu kadar emmeleri bile bence başarı yavrumlar çok ufaklar,🥰
Doktora gittik biz de haftaya kadar 2.750 olmalı dedi ben de onun stresindeyim

Haklısınız ama ben de sezeryanden çok korkuyorum. Doğuma karşı çok pozitif yaklaşırken sezeryan olacağımı öğrenince birden korku sardı. Oturup ağlamak istiyorum korkuyorum diye. Eşim de diyor niye korkuyorsun korkma herşey güzel olacak. Ama elimde değil. Normalde çok soğukkanlı cesaretli bir insanımdır. Ama bu hamilelik beni bir tuhaf yaptı. 🥲
Ben de istiyorum ama bi yandan da korkuyorum tabiki daha önce diş bile çektirmedim 🥹 bir yerime dikiş falan bile atılmadı. Eşim kasıktan varikosel ameliyatı olmuştu tabi onunki çok ufak bi kesi ama yine de kasıktan ilk gün zor biraz ayağa kalkmak da zorlanırsın ama çok zor bir şey değil merak etme ben ne kadar nazlıyım biliyosun bacağımdan da ameliyat oldum bi şeyi yok genel anesteziden uyanması çok zor bak sen onu da yaşamıcan falan diyor ben de inanıyorum o öyle diyince güven geliyo 😂 çevremde de hep sezeryan oldu arkadaşlarım kuzenlerim falan kimseden korkutucu hikayeler duymadım. Allah hepimize önce sağlık sonra bol bol kolaylık versin inşallah eskiler boşuna allah kurtarsın demiyor her doğum kendince zor 😇

Arkadaşım bana 15-20 gün sonra tutar dedi bakalım🙈 Tabi ki öyle ağızları çok minik olsun bu kadar emmeleri bile bence başarı yavrumlar çok ufaklar,🥰
Doktora gittik biz de haftaya kadar 2.750 olmalı dedi ben de onun stresindeyim
Olur inşallahhh olurr 🙏 benişlerin de içerde kilosu ayrı dışarda ayrı annelik gerçekten hayat boyu bu stres galiba 🥹

X