2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
ya kızlar bugün kontrolüm vardı normalde sıra aldım yarım saat bekledim ki doktor gitmiş gelmedi işimiz vardı çıktık öğleden sonra tekrar gittim saat 16:00 olmak üzereydi bakmadı mesaim bitti diye çok uyuz oldum ben de hastanede çalışıyorum mesailer 17 ye kadar sürdüğü oluyordu. Şimdi kontrole giremedim yani acili de meşgul etmek istemiyorum 2 ağustostan önceye Randevu da vermiyor çok sinirlendim herkesin özele gitmeye imkanı olmuyor ki
Kacinci haftandasin

Kızlar aklıma bir şey geldi siz denediniz mi olur mu acaba, doğduğunda ilk gün falan sütüm gelmezse diyorum ki yeni doğan maması yerine çok yakın bir arkadaşım var maşallah sütü çok güzel besliyor 5 aylık oğlunu ondan dedim süt sağıp alsam mı ? İnşallah isteyen herkes emzirsin güzelce bebişlerini ama ihtimallere karşı

Bazen açıdan değişiklik oluyor benim de olmuştu bir çok küçük çıktı bir tam çıktı karın çevresinden ölçtükleri için. Muz ye canım kaşar süt. Ben muzdan çok fayda gördüm
Aynen öyle dedigin gibi sanırım çünkü bu zamana kadar gittiğim her doktora ayrı ayrı sordum plesenta Kireclenmesi var gelişim geriliği varmı diye hayır yok dediler kilosu normal dediler ayın onundada gitmiştim ozamnda 1800 su kilosu normal dedi gene başka doktora gittim bugün önce kilosu 2200 dedi sonra pardon yanlış ölçtüm 2000 dedi hemen perinatoloji ye git dedi ay yarabbim insanları korkutmayi ne çok seviyorlar.kasar muz süt bunlari tuketiyordum da sıcaklardan olsa gerek azalttım ama tekrar dikkat edicem inşallah çok sağol canım desteğin için inşallah yavrularımızı sağlıklı sıhhatli kucağımıza alırız🤲🥰

Şey bende bişey sorayım yaaa göğüsleriniz nasıl ben hamile kaldığımdan beri sütyen takamadım hiç çok çok nadir zorunlu kaldığımda bir iki taktım böyle sarkık gibi değişik duruyor normalde dolgun falan durması gerekmiyor mu bi kaç gündür acayip oldum böyle düşünce ile

Ben kayinvalidemle alt üst oturuyorum ama kendi annemi istedim ama kayınvalidem maalesef gitmiyor bebeğim kuvezde olmasına rağmen daha bebek cikinca 20 gün kalicam diyor keşke dile gelip gonderebilsem insan kendi ailesiyle daha rahat ediyor
Bence direk söylemelisin canım ya kuvözden çıkan bebişler çok hassas doktorlar ziyaretçi asla istemiyor

Merhaba kızlar rüyamda doktor ciğer geliştirici vuruyordu. benimde kafama takıldı ciğer geliştirici kaçıncı haftadan sonra vurulmuyor? 34+5 olduk mesela 36 haftalikken vuurluyormu yoksa gerek yokmu deniyor

Şey bende bişey sorayım yaaa göğüsleriniz nasıl ben hamile kaldığımdan beri sütyen takamadım hiç çok çok nadir zorunlu kaldığımda bir iki taktım böyle sarkık gibi değişik duruyor normalde dolgun falan durması gerekmiyor mu bi kaç gündür acayip oldum böyle düşünce ile
Ayy bende senin gibi 2 3 gündür bunu düşünüyorum ilk zamanlar böyle dolgun gibiydi şimdi aşağı doğru sarkıyor gibi değişik bir hal aldı. Bende yeni yeni evdeyim diye takmamaya başladım normalde hep taktım

Merhaba kızlar rüyamda doktor ciğer geliştirici vuruyordu. benimde kafama takıldı ciğer geliştirici kaçıncı haftadan sonra vurulmuyor? 34+5 olduk mesela 36 haftalikken vuurluyormu yoksa gerek yokmu deniyor
36dan sonra gerek görmüyorlar diye biliyorum sanırım tam gelişmiş oluyor bebek doğsa bile çoğu zaman kuvöze girmiyor

Canım aynı seyler bende de var bu hamileliğimde. Aynı tarif ettiğin şekilde. Hem idrarda az miktar enfeksiyon cikiyo hem vajina da. 6 -7 kezdir fitil kullandim bu yüzden. İdrar için de iki kere toz şase vermişti. Sonrasına çok su iç demişti. Ayrıca kayganlastirici jel vermişti ilişki için bolca kullan demişti. İlismi sırasında yanma batma oluyor bir tuhaf kaç defa yarıda kaldı adam 🙄 biz de anca 5 -6 kere münasebette bulunduk herhalde. Doktorum her gebelik farklı olur. Doğum yapınca hepsi kendiliğinden geçer. Sıkıntı yapma hijyenine dikkat et suyu çok iç dedi. Senin del geçer benim de geçer inşallah 🥰
Bana da hem fitil hem toz şase verdi .. Ama ilişkiyi soramadm fitili atarken bile bayılcaktm normalde hiç öyle olmaz içim bi tuhaf oluyor sanki et parçaları var orda öyle mi hissediyorm korku mudr nedr bilmiyrm inşallah geçerr ya doğumdan sonra 🙏

Ay kızlar ben hiç rahat değilim ya karnım küçük diyemi bilmiyorum bebek benim bunyeme büyük🤣 uzansam kalkamıyorum ya donemiyorum.hep sıkışıyor nefes almakta zorlanıyorum artık

Merhaba sevgili anneler gebelliğinin 12-13 haftasında kanaması olup gebeliği sağlıklı ilerleyen var mı aranızda. Geçen hafta kanamam oldu. Progestan kullanıyorum. Bugün de doktorum kesenin etrafında ufak tefek kanama alanı var dedi zamanla dökülecek dedi ama endişeleniyorum. Ultrasona göre 14 haftalık bebeğim.
Benim de o haftalarda sanki musluktan su akar gibi kanama olmuştu. Plesentasi aşağı yerleşmiş bebegin ondan olmuştu. Ama geçti zamanla.

Kızlar aklıma bir şey geldi siz denediniz mi olur mu acaba, doğduğunda ilk gün falan sütüm gelmezse diyorum ki yeni doğan maması yerine çok yakın bir arkadaşım var maşallah sütü çok güzel besliyor 5 aylık oğlunu ondan dedim süt sağıp alsam mı ? İnşallah isteyen herkes emzirsin güzelce bebişlerini ama ihtimallere karşı
Sütüm fazla diye depremde ben de bağışlamak istemiştim. Fakat sakıncalıymış. Annenin ilk başlarda yediği ile şimdi 5 aylıkken yediği şeyler farklı oluyor. Tükettiği besinler senin bebeğin için gazlı bir süt olabilir. Annenin bilmediği Bi hastalık sütle geçebilir gibi şeyler okumuştum. Yine de sütü kullanmak istersen önce süt alacağın annenin tahlil yaptırmasını öneririm.

X