2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
2-3 hafta önce kan tahlili falan yapılmıştı aslında herşey normaldi. Ekstra farklı bi test var mıdır bilmiyorum ama doğuma 5 gün kalmışken ilk kez bu kadar keyifsiz oldum 😔
2-3 hafta çok yakın bir süre değil. Kaşıntılarda alt ast değerlerine bakılıyor canınızı sıkmayın baktırın içiniz rahatlasın zaten doğuma az kalmış

kizlar size 2 sey sormak istiyorum 1. doktor kontrolum pazartesi gunu dediki erken ve ac gel tahlil yapalim ne tahlili yapiliyo ki acaba tam olarak 36+0 da gidiyo olucam yemek okey yemiycemde su icsem bisey olur mu
2. oglanin haraketleri ya azaldi ya ben az hisseder oldum ozellikle gunduzleri aksamlari daha haraketli 3 gundur
Doğum öncesi tahlillere bakıyorlar geçen hafta banada yapıldı tüm kan ve idrar tahlili. Hareketleri azalması da normal alanları daralıyor artık

kizlar size 2 sey sormak istiyorum 1. doktor kontrolum pazartesi gunu dediki erken ve ac gel tahlil yapalim ne tahlili yapiliyo ki acaba tam olarak 36+0 da gidiyo olucam yemek okey yemiycemde su icsem bisey olur mu
2. oglanin haraketleri ya azaldi ya ben az hisseder oldum ozellikle gunduzleri aksamlari daha haraketli 3 gundur
Bana da dün 37+0 da sezeryane hazırlık kan tahlilleri dedi sekreteri daha muayaneye girmeden kan verdim aç değildim. Normal tahlilden Farklı olarak bulaşıcı hastalıklara ve kan grubuna sanırım bide kan pıhtılaşma testine falan bakmışlar

Doğum öncesi tahlillere bakıyorlar geçen hafta banada yapıldı tüm kan ve idrar tahlili. Hareketleri azalması da normal alanları daralıyor artık
ya bu haraket azalmasi cok garip saat 4 5 e kadar az sonrasinda tutabilene ask olsun 😂 o yuzden birazda anlamlandiramadim herhalde haraket ediyo gunduzde ama benim plasenta on duvarda herhalde ondan daha az hissediyorum bazi vuruslarini tahlilde ben resmen 2 ayda bir detayli baktiriyorum ama acaba bu sefer ne bakilicak ki su ictin mi bisey dedimi suyla ilgili ya ben oluyorum susuzluktanda

Günaydın kızlar. Doğum yapan herkesi tebrik ederim. Berbat bir gün geçirdim dün. Akşam bir anda soğuk soğuk terlemeye başladım karnım taş gibi oldı gaz sancısı mı doğum sancısı mı anlamadım. Doktorum gel dedi gittim nstde sancı çıkmadı bebekle alakası yokmuş. Şu meşhur salgına yakalandım. Önce kusma sonra ishal ve sıtma. Buraya geçen üşümek neydi özledim yazmıştım ya dün o sıcakta titredim battaniye ile gezdim. Ateşim çıktı neyse hastanede serum aldım crpde bir şey çıkmadı. Eve gönderdiler gece zarzor uyudum şimdi kendime geldim kendinize çok dikkat edin berbat bir şey
Çok geçmiş olsun biran önce toparlanırsın İnşallah

ya bu haraket azalmasi cok garip saat 4 5 e kadar az sonrasinda tutabilene ask olsun 😂 o yuzden birazda anlamlandiramadim herhalde haraket ediyo gunduzde ama benim plasenta on duvarda herhalde ondan daha az hissediyorum bazi vuruslarini tahlilde ben resmen 2 ayda bir detayli baktiriyorum ama acaba bu sefer ne bakilicak ki su ictin mi bisey dedimi suyla ilgili ya ben oluyorum susuzluktanda
Artık büyüdükleri için derin uykuları oluyor o yüzden uzun süre hareketsiz gibi hissediyoruz. Ve bir uyku rutini oluşturuyorlarmış. Tahlil her zamankinden farklı olarak cinsel yolla bulaşan hastalıklara bakmışlar. Ve idrar kültürü yapışmış. Diğerleri rutin hemogram kan idrar

Su içtim ya bu sıcakta susuz duramaz insan

Günaydın kızlar. Doğum yapan herkesi tebrik ederim. Berbat bir gün geçirdim dün. Akşam bir anda soğuk soğuk terlemeye başladım karnım taş gibi oldı gaz sancısı mı doğum sancısı mı anlamadım. Doktorum gel dedi gittim nstde sancı çıkmadı bebekle alakası yokmuş. Şu meşhur salgına yakalandım. Önce kusma sonra ishal ve sıtma. Buraya geçen üşümek neydi özledim yazmıştım ya dün o sıcakta titredim battaniye ile gezdim. Ateşim çıktı neyse hastanede serum aldım crpde bir şey çıkmadı. Eve gönderdiler gece zarzor uyudum şimdi kendime geldim kendinize çok dikkat edin berbat bir şey
cok gecmis olsun canım ben ptesi cok kotuydum zaturre olmıusum malesef antibiyotik basladim ptesi hala cok oksurugum

Düzen oluşturdukları söyleniyor. Ben de artık uyuduğu saatleri fark ettim . Tam uyuduğu saatlerde geçen gün nst ye girdim. Hemşire gelip uyumus dedi hiç sonuç alamadık karnımı salladı oksurdum falan uyandi nst öyle cekebildiler😃

Canım bende aldım bu damladan. Daha öncede kullanmıştım. Güzel süt yapiyo. Yalnız hiç dogumdan önce kullanmamıştım. Benim de doğuma 2 hafta filan var. Kullansak sıkıntı olmaz dimi. Sana nasıl bilgi verildi. Bu arada normal doğum bekliyorum 🥰
doğum tarihinden 1 hafta önce başlamak gerekiyor dedi bana canm , daha öncesinde kullanılınca seni rahatsız eder göğüslerin siser dedi ☺️

Kızlar size de artık çok ağır geliyor mu bebişler 🥹 bazen hep değil ama sanki göbeğimi böyle aşağıya öyle bir geriyorki 🥲 36 hafta olmak üzere yani sağlıkla vaktinde gelsin canım oğluşum ama gerçekten son zamanlar kolay değilmiş.. kalan 3 haftam olucak artık çok çok fazla daha ağırlık hisseder miyim yoksa süper değişmez mi

Kızlar size de artık çok ağır geliyor mu bebişler 🥹 bazen hep değil ama sanki göbeğimi böyle aşağıya öyle bir geriyorki 🥲 36 hafta olmak üzere yani sağlıkla vaktinde gelsin canım oğluşum ama gerçekten son zamanlar kolay değilmiş.. kalan 3 haftam olucak artık çok çok fazla daha ağırlık hisseder miyim yoksa süper değişmez mi
ben de çok ağırım çok ağırım diye dolasiyorum evde😃 dışarı çıkmak istemiyorum belim ağrıyor.perşembe kavuşağız inşallah az kaldı ☺️

Öyle düşünme gittikçe ağırlasacak diye canım zaten 36 dan sonra kg alımları yavaşlıyor en azından bende öyle . Bir de havalardan dolayı yaz hamileliginde ekstra ağırlık artıyor diye düşünüyorum daralıyoruz cunki . Son olarak ödem toplamamak için Günde en az 3 litre su içmeye calisalim❤️

Eylül analarından yine ben :) arkadaşlar sezaryen doğum bakımından 2 çeşit anestezi varmış sanırım epidural ve spinal. Hangisini önerirsiniz?

Benim 37 olmak üzere. Ağır. Yürürken zorlanıyorum. 38+2 doğum olacak. Bence son hafta daha ağır olacak. Evden çıkmak istemiyorum 😅

Eylül analarından yine ben :) arkadaşlar sezaryen doğum bakımından 2 çeşit anestezi varmış sanırım epidural ve spinal. Hangisini önerirsiniz?
epidural spinal yaptiricam ben geneldede combo tercih ediliyo anestezistler tarafindan birinin yapmadigini digeri tamamliyo cunku epiduraldeki avantaj agri kesici veriyosun kendine agrin oldukca dogum sonrasi da devam edebiliyo bu durum uyusma sureside daha uzun spinale gore spinalde anestezi yapildiktan sonra 2 dk icinde uyusuyosun ama agri kesici falan olayi onda yok ameliyat bittiginde spinalin gorevide bitiyo bide yan etkiler var benim arastirmalarimda ikisindede bas agrisi olayi var ama spinallde sanki daha fazla goruluyo gibi gozlemledim

Slm hamışler eylül annelerınden gelıyorum bugün kontrolümüz vardı 32+4 gunluguz nst felan güzel cıktı çok şükür 2300 gram 45 cm sızce kılosu ve boyu ıyımı yoksa banamı zayıf geldı

X