2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
39. Haftama geldim ara ara regl ağrısı haricinde hiçbir belirtim yok. Bacağımı diğer bacağımın üstüne 1 haftadan fazladır koyamıyorum ama doğurmuyorum😂😂 normal doğum için sürekli bir şeyler deniyorum duyduklarımı ama doktorum 39+0 dan sonra artık daha fazla beklemek istemediğini sıcakta bebeklerin kaka yapıp doğduğunu söyledi ama ben yine de beklemekten yanayım bir sorun olmazsa tabi
son güne kadar duracaklar galiba içeride 🙈 benim tempoma şuana kadar doğması lazımdı. eğil kalk yürü ayakta tüm gün. ağrı giriyor çıkacak gibi oluyor tamam bugün gelecek diyorum geçiyor 😃 sanırım erkek bebek son ana kadar duruyor genelde. kız tanıdıklarım 37-38de geldiler hep, erkek olan son hafta geldi denk mi geldi bilmiyorum

Kızlar artık doğurmak istiyorum ya mental olarak çöküşlerdeyim. Erken doğum riskim olduğu için iki haftadır sadece tuvalete kalkıyorum. Sıcaklar, evde sürekli yatmak, bebişi beklemek, ve hamileliğin verdiği zorluklar beni çok sıkıntıya sokmaya başladı. Pazartesi günğ doktors gideceğim 36. Haftam olacak inşallah Sezaryen tarihi verir ya da normal hayatıma dönmeme izin verir 😞😞
Canım ɓenimde aynı durum vardı konuşmuştuk 39 olacağım hala giden gelen yok ben kendimi kisitlamamistim birkaç gün dışında ama erken doğum olmadı

39. Haftama geldim ara ara regl ağrısı haricinde hiçbir belirtim yok. Bacağımı diğer bacağımın üstüne 1 haftadan fazladır koyamıyorum ama doğurmuyorum😂😂 normal doğum için sürekli bir şeyler deniyorum duyduklarımı ama doktorum 39+0 dan sonra artık daha fazla beklemek istemediğini sıcakta bebeklerin kaka yapıp doğduğunu söyledi ama ben yine de beklemekten yanayım bir sorun olmazsa tabi
Doktor bugün bana 41e kadar bekleyeceğini söyledi 😃 daha çok hareketli olmam gerekiyor suni sancı almak istemiyorum 🙁

QUOTE="Ssda_, post: 77771388, member: 903419"]
Çok güldüm şuanda anne de olacaktı demen🙈🙈 olsun ama kuzum hiç yardımcı olmamasından her türlü iyi💕
[/QUOTE]
Ahahahah evet ya çok şükür yoksa çok zorlanırdım. Bize doktor banyo yaptırırken küçük bir ısıtıcı açın dedi, prematüre bebeklerin üşür dedi siz de öyle yapıyor musunuz? Ssda_ Ssda_

son güne kadar duracaklar galiba içeride 🙈 benim tempoma şuana kadar doğması lazımdı. eğil kalk yürü ayakta tüm gün. ağrı giriyor çıkacak gibi oluyor tamam bugün gelecek diyorum geçiyor 😃 sanırım erkek bebek son ana kadar duruyor genelde. kız tanıdıklarım 37-38de geldiler hep, erkek olan son hafta geldi denk mi geldi bilmiyorum
Ben de çok hareketliydim aktif çalıştım yürüyüş pilates yaptım 32 de sancı çıktı erken doğum riski var dediler evde hayatıma devam etttim yürüyüş vs. Yaptım şimdi 39 olacağım hiç bir şey yok 😃kız benim bebeğim de

QUOTE="Ssda_, post: 77771388, member: 903419"]
Çok güldüm şuanda anne de olacaktı demen🙈🙈 olsun ama kuzum hiç yardımcı olmamasından her türlü iyi💕
Ahahahah evet ya çok şükür yoksa çok zorlanırdım. Bize doktor banyo yaptırırken küçük bir ısıtıcı açın dedi, prematüre bebeklerin üşür dedi siz de öyle yapıyor musunuz? Ssda_ Ssda_
[/QUOTE]

Hayır canım ama ev çok sıcak yazın gerek var mı buna, hiç demedi bize doktor öyle bir şey. Zaten duş uzun sürmemeli hemen 3-4 dk suyu da bebişe göre ayarlıyoruz, çok seviyor suyu

Hiç belirtim yok ya 4-5 hafta önce nasılsam yine öyleyim. Ben de geç doğmuşum ya😂 bana çektiyse baya bekler bu bebek😂
Doktor bugün bana 41e kadar bekleyeceğini söyledi 😃 daha çok hareketli olmam gerekiyor suni sancı almak istemiyorum 🙁
Bu sıcakta hareket etmek de zor klimanın altında yatmak istiyorum hep😂😂

Planlı sezeryan doğum yaptım canım ilk bebeğim 38+3de kavuştuk. Şu an bebekle cebelleşiyoruz emzirmedir alt temizliğidir vs. Onun dışında ben fena değilim ağrılarım var tabi ameliyat kaynaklı beklediğimden çok çabuk gerçekleşti her şey doğum çok kısa sürdü hala idrak etmeye çalışıyorum olan bitenleri.

Merhabalar hayırlı olsun bebeğiniz😊sizinle daha önce konuşmuştuk tesadüf doğumlarımız art arda denk geldi pazartesi günü doğum yaptım aynı hastanede aynı doktorla. Hastane dediğiniz gibi orta kalitedeydi sabah doğum yaptım neredeyse gece sordular mama konusunu ilk doğum olduğu için çok anlayamadık tecrübesizliğimize denk geldi ilk gün hiç uyuyamadım resmen bi ara bayıldım eve geldikten sonra yorgunluktan. Şu anda da sütün muhtemelen yetmiyor emzirmeye çalışıyorum olabildiğince o kadar çok ağlıyor ki altını değiştirmek zulüm gibi emerken memeyle kavga etmeler bi yandan yüzünü yoluyor hırsından üzülüyorum inşallah hemen birbirimize alışırız. Muhtemelen hepimiz benzer süreçlerden geçiyoruz diye yazmak istedim.

Biz 24te çalıştırıyoruz klimayı oda sıcaklığı 27 28 derecede kısa kollu zıbınla duruyor ayaklarına çorap geçirdik üstüne müslin örtüyorum uyurken sıcaklık konusunda bi tek keyfi yerinde gibi duruyor bakalım. Çok fazla kızarıyor zaten ağlarken ter içinde kalıyor daha fazla terletmemek için başka bir şey giydirmiyorum inşallah doğru yapıyorumdur.
Rabbim Kolaylık versin ilkde olsa 3.de olsa ilk bir kac gün alışma aşaması zor olur iyi bilirim. İnşallah kolaylıkla atlatırsınız bu süreci. 🤲🏻

Hayır canım ama ev çok sıcak yazın gerek var mı buna, hiç demedi bize doktor öyle bir şey. Zaten duş uzun sürmemeli hemen 3-4 dk suyu da bebişe göre ayarlıyoruz, çok seviyor suyu
[/QUOTE]
Bize şimdiden dedi ısıtıcı aldık onun için yarın başlicaz bakalım Ssda_ Ssda_

Selam kızlar, 36+1de bir anne adayıyım. Birkaç gündür doğumun yaklaşmasıyla beraber bana bi haller oldu. Normal doğum istiyorum iyileşme süreci hızlı, sağlıklı, fıtri bir yol diye ama ilk tecrübem olacak ve doğum yapacağım doktor ve hastane değişikliği oldu bazı sebeplerden. Sanırım bu da gerginlik yarattı. Bugün biraz youtubedan vlog izleyeyim dedim, daha kötü oldum ve bıraktım. Aranızda normal doğum yapmış olanlardan iyi hikayeler ve öneriler duymaya ihtiyacım var siz neler yaşadınız?
Hem Normal doğum hem sezeryan yapmış biri olarak ve şuanda da normal doğum bekleyen bi anne olarak sana soyleyebilecegim en güzel şey sezeryanda doğumdan sonra hemde bebegin varken acısını çekiyorsun. Normal doğumda bebeğini kucağına alana kadar acı sancı çekiyor bebeğini kucağına alınca kuş gibi hafifliyor günlük hayatına kaldığın yerden çok rahat bi şekilde devam edebiliyorsun. İnan normal ddogumumda suni sanci da aldım çok acı da çektim ama sonucu çok güzel olunca yine normal doğum diye diretiyorum Allah'tan bende yada bebekte bir sıkıntı olmazsa yine normal doğum yapmak için ugrasıyorum. Eğer normal yapma imkanın varsa kesinlikle vazgeçme bu kararından ve vücuduna sonuna kadar güven. Emin ol o yolunu buluyor bi şekilde. ☺ Rabbim sağ salim kucağına almayı nasip etsin inşallah.

Kızlar ya doğumu kolaylaştırmak adına ne yapabiliriz 36 haftadan sonra günde 5 adet hurma yemeye başladım başka önerisi olan var mı
37haftadan sonra hurmayi 7ye çıkar Ananas yemelisin canım düzenli cinsel ilişki haftada 2-3 olacak şekilde merdiven inip çıkma ve aksak yürüyüş yapmanı tavsiye ederim. En basitindem kaldırıma çıkarak bi ayağını sarkıtarak yürümek oluyor nettende arastirabilirsin bunu. Ben şuan 38+3üm 1-2 cm açıklıkla doğumumu bekliyorum bunları yaparak malesef bende de açıklık var bebek kanalda ama yukarda geride kalıyor biraz daha aşağı inmesi lazım dedi bugün ebe bende bundan muzdaribim. Napcağımı nasıl aşağı indireceğimi bilemiyorum bu bebişi 😒

Ben de çok hareketliydim aktif çalıştım yürüyüş pilates yaptım 32 de sancı çıktı erken doğum riski var dediler evde hayatıma devam etttim yürüyüş vs. Yaptım şimdi 39 olacağım hiç bir şey yok 😃kız benim bebeğim de
benim 1 ağustosa kadar yolu var zaten sezeryan olacak haftaya 😅

Ben de ek taktım bazılarına ama göğüslerim sığmıyor yani eskileri kullanmam neredeyse imkansız
bakalım doğum sonrası daha da büyürse ben de kullanmayabilirim 🙈

37haftadan sonra hurmayi 7ye çıkar Ananas yemelisin canım düzenli cinsel ilişki haftada 2-3 olacak şekilde merdiven inip çıkma ve aksak yürüyüş yapmanı tavsiye ederim. En basitindem kaldırıma çıkarak bi ayağını sarkıtarak yürümek oluyor nettende arastirabilirsin bunu. Ben şuan 38+3üm 1-2 cm açıklıkla doğumumu bekliyorum bunları yaparak malesef bende de açıklık var bebek kanalda ama yukarda geride kalıyor biraz daha aşağı inmesi lazım dedi bugün ebe bende bundan muzdaribim. Napcağımı nasıl aşağı indireceğimi bilemiyorum bu bebişi 😒
Benim bebek beni aşağıya çok basıyor hiç çişim yokken idrar yapma ihtiyacı duyuyorum çok az geliyo erken gelcek diye korkmuyo da değilim Rabbim hepimize sağlıkla kucağımıza almak nasip etsin evlatlarımızı bide ilişkiye girince eşim boşalınca içime çok tuhaf böyle bi sızlama gibi rahatsı his oluyo onu sevmiyorum

Kızlar bana hamilelik daha zor geliyor. Bebek doğuyor yanında ve sağlıklıysa şikayet etmemek için çok nedenimiz var ♥️ hamilelikte hep şüphe korku vs. doğum sonrası daha kolay. Psikolojinizi iyi tutmaya çalışın size iyi gelecek şeyleri mutlaka yapıp az olsa kendinize zaman ayırmaya çalışın. Bu güzel günler güzel anılarla hatirlansin 🌹
Bende artık sağlıkla doğsun istiyorum nefes almak sıkıntı ödem doluyum, hareketlerim kısıtlandı iki çocuk da evde zor oluyor. Bir an önce doğsun toparlayayım istiyorum. Uykusuz günlere razıyım zaten uyku düzeni depremden bu yana yok

Oo son bir hafta daha dayanırsın bence 🧿

X