2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Uzaktan bile her şeye müdahale etme çabası içindeler en azından telefon açmayınca rahatsın. Biz de kimse yok şuan iyi ki de yok gerçekten 🙈
full karanlıkta mı yatıyor bebiş? Ben bi baş ucu lambası yakıyorum
Yok antrenin ışığını açıyorum ama odasında gece lambası da açmıyorum iyi uyusun melatonin alsın diye

Kızlar aşırı mide yanmam var. Rennie çiğneme tableti kullanabilir miyim kullanan var mı?

Hamilelik için belirtilen dozu aşmayın ve doktorunuza danışın diye 2 madde var.
Gaviscon alabilirsin canım. Kadın doğumcum ilk onu önerdi. Zorda kalınca can kurtarıyor bende

Haftası küçük diye bir gün bir gündür bebekte sorun yoksa akışına bırakalım dediler , son 4 saate kadar sorun yoktu aslında , en son yalvardım sezeryana alın diye , ama yanlış anlama olmasın kimseyi korkutmayayım bende bebek kanala tam girmedi o sebeple zor oldu , en son forseps falan dediler sezeryan istiyorum diye cıngar çıkardım 😂😂😂 şimdi gülebiliyorum neyse ki 😂😂

Aynen sonu güzel neyse ki , yarına unuturum zaten 🩷🩷
Çok şükür 👼🏻😇🥰

Aaa demek ki siyatik ağrısı değilmiş seninki🙈 sancın falan var mı peki
Sancı çıkıyor ama doğumu başlatmaya yeterli yükseklikte değil diyor doktor. Diğer normal dogumumda da vücudum sancıyı hiç desteklememisti bu yüzden suni sanci verilmisti bana yine aynı durum olması düşüncesi bile korkutuyor. Ben doğal sancının ne olduğunu hic bilmiyorum 🤷🏻‍♀️ o yüzden suni sancı dedikleri için hemen çıkışımı istedim 😂 allahtan haftam dolmadığı için kabul etti doktor. Bana sıcak suya otur dedi ikinci doğumumda da bunu yaptım suyum geldi açılmam sancım felan yokken o yüzden 27 saat suni sancı çektim. Şimdi sıcak suya asla oturmak istemiyorum.banyoya girip ılık duş alıp kendimi rahatlatıyorum ama sancımın kendiliğinden gelmesi için cok dua ediyorum ya.
AdChoices
ADVERTISING​

Hayırlısı olsun inşallaj🙏🏻🌸 ben de serklajlıydım zaten çok sıkı doktor takibinde oluyoruz mutlaka doktorunuz söylerdi yaklaşsaydı ben artık son zamanlarda bir batma hissediyordum resmen dikişlerimi zorluyor gibiydi
Amin inşallah canım 🌸 10 gün önce gitmiştim en son son bakalım bekliyorum daha seninde gözünaydın bebeğini eve getirmişsin canım sağlıkla büyüsün inşallah 🤲 ♥️

Günaydın herkese , en sonunda doğum oldu , normal diye yola çıkıp sezeryanla sonuçlandı , bebek bir türlü kanala girmedi tam olarak, epidural takıldığı halde burada agrı kesici de vermediler son etapta baya bir suni sancı verildi ama nafile , Allah sezeryanı bulandan razı olsun.

Kızım 35+0’da 3 gün uğraştıktan sonra 2650 gram doğdu küveze girmedi şimdilik , Emme konusunda sıkıntımız var bakalım uğraşacağız emsin diye :) sabah deneriz yine daha doğalı dört buçuk saat oldu :)

herkese kolay bir doğum diliyorum . Biz de umarım emme konusunu hallederiz 🙏
Ayy şükür 🧿🧿 suni sancı kapatılsın ya sırf eziyet kadına 🥲 kucaklaştıkça gelir sütün de 💜💜

Yani sürekli kötü doğum hikayeleri dinliyorum günlerdir bunaldım artık söyleyince de küsüyor, ben kapatıyorum gidip odanın ışığını açıyor eşimle ikimiz olsak yetermiş, kaynanam eşime "iyi ki bebeğin oldu elinden düşmüyor" diyor. Off çıldırmalık bir ortamdayım.
Eşinle ikiniz yapabiliyorsanız kaynanayı postala bence çünkü bu süreçte kıskançlık mı desem ne desem benimki de eşimi kötü yönde çok etkilemişti hatırlıyorum ve insan gerçekten unutmuyor o zamanları hala kadına gıcık oluyorum. Normalde de huysuz agresif zaten

Eşinle ikiniz yapabiliyorsanız kaynanayı postala bence çünkü bu süreçte kıskançlık mı desem ne desem benimki de eşimi kötü yönde çok etkilemişti hatırlıyorum ve insan gerçekten unutmuyor o zamanları hala kadına gıcık oluyorum. Normalde de huysuz agresif zaten
Bizde kalmıyor çok şükür ki dün bebeği görmeye geldi, emzirme işi olmasa eşim tek başina bile bakar 🤣 şimdilik bişe demedim ama böyle giderse kötü bozucam

Seni o kadar iyi anlıyorum kiii... Hem annem hemde kayınvalidem başımda ve delirme ramak kaldı. Biri yemek biri temizlik yapıyor ama uyuyan ve uyku arasında mirildanan çocuğun başına gidip "annem uyandın mı sen" diye haykırıyor kayınvalidem, annemde sürekli üşüdü üşüdü diyip duruyor. Kalp kırmamak çok zor şu zamanda.... Dayan canım sayılı gün mantığıyla davran ben artık çıkışı öyle buldum
İşte tam olarak bizimki de öyle olacak diye korkuyorum ben de. Annem yemek yapacak kayınvalidem bebekle ilgilenecek ama nasıl olacak hiiioc bilmiyorum yaşayıp göreceğiz artık.

Yani sürekli kötü doğum hikayeleri dinliyorum günlerdir bunaldım artık söyleyince de küsüyor, ben kapatıyorum gidip odanın ışığını açıyor eşimle ikimiz olsak yetermiş, kaynanam eşime "iyi ki bebeğin oldu elinden düşmüyor" diyor. Off çıldırmalık bir ortamdayım.
Allah sabır versin kuzum ya hakikaten çok zor. Kendi ailene söylen gitsin ablana falan onlar alınsa da küsmezler kayınvalidene de eşin söylesin yapacak bise yok. Neyse sayılı gün diyelim dengeye oturur insallah her şey off çok zor hakkaten yaa insan idare etmek.

Kızlar bebişi küçük doğan ve üzülenler için kendi kızımın fotoğrafını eklemek istiyorum buraya 29+6 haftalık 1500 gr doğmuştu ve çok tecrübesizdim yanımda kimsemde yoktu (hala yok) nasıl yapıcam, bakabilecek miyim diye çok korkuyor ve üzülüyordum ama emin olun küçük bebekler daha çabuk büyüyormuş istedikleri şey bolca ilgi, sevgi, masaj 🥰

Eki Görüntüle 3455628
İlk fotoda 1 haftalık, birbirimizi ilk görmemiz. Yandakide şimdiki hali 34 aylık 🥰
Ayyy masallah Allah sağlıklı uzun ömürler versin hepsine 🥰🥰 ne zor günler geçirmişsiniz canim şimdi böyle görmek paha biçilemez 🙏🏻🙏🏻

Kızlar aşırı duygusalım iki gündür hele bugün iyice kötüyüm. Yarın doğumum var bebeğimden ayrılacağım diye üzülüyorum. Halbuki kavuşacağız ama niye böyle oldum bilmiyorum. Aşırı ağlamaklı bunalımlı hallerdeyim üzüldükçe göğüslerim sızlamaya başladı hatta. Resmen doğurmak istemiyorum bebeğim içerde dursun istiyorum ağlamaktan helak oldum. Normal mi böyle hissetmem yarın belki hiçbirini yaşamamış gibi olur muyum bebeğimle kavuşunca bilmiyorum.

ben de çok hüzünlüyüm lohusa modundayım. yetebilecek miyim diye başladım şimdiden. oğlumda hep o kadar güzel masum savunmasız bir bebek ki nasıl bir ömrü olacak üzülecek mi üzülürse bir yerine zarar gelirse ben naparım diye kendimi yiyordum 🙈
Benim de artık rüyalarıma giriyor son 5 gün insallah kavuşmaya 🙏🏻 hareketlerini özleyeceğini çok iyi biliyorum bir yanım kucağıma almak istiyor bir yanık ayrılmak istemiyor. Şimdiden kimseye dokundurtmak istemiyorum doğunca nasıl olacak bilmiyorum. Onun stresi de bastı valla zor olacak.

Ben hamileligi kullanip herkese patladım bisey de diyemediler iyi oldu Siz de tutmayın iyi hissetmiyorum beni anlayın şu şu davranıslarınızı cok takıyorum deyip sıkıntılarızı anlatın belki gerçekten de lohusalik kaynaklıdır Dikkat eder biraz geri cekilirler Bu süreci rahat geçirirsiniz Sonra bu sıkıntıları söylemek daha büyük sorun oluyor Büyük ihtimalle sabrettiginiz davranışlarından haberleri bile yok🙄

Ayy kızlar sıcaktan her yerim kaşınıyor ya 😔

Canım benim de öyle, özellikle karnımda çok arttı. Alerji gibi doktoruma da sordum olabilir dedi. Mecbur kalmadıkça krem tavsiye etmiyorum dedi. Tamamen doğal gül suyu aldım, bebeklerde de kullanilabiliyormus. Birkaç gün düzenli kullanınca rahatlattigini hissettim

O sıcaktan değil artan yağ seviyesinden bendedir aynı
Benim de arada kaşıntım oluyordu doktorum karaciğer enzimlerine baktırmalı istedi çok oluyorsa önemseyin aile hekimine gidip kan verin gebelik kolestazina karşı.

İşte tam olarak bizimki de öyle olacak diye korkuyorum ben de. Annem yemek yapacak kayınvalidem bebekle ilgilenecek ama nasıl olacak hiiioc bilmiyorum yaşayıp göreceğiz artık.
İnan canım ne kadar anlayışlı olsalarda sıkıntı oluyor. Annemin sorun çıkaracağını tahmin edemezdim. Eski çocuk büyütme yöntemlerini kullanmak istiyorlar doğal olarak ama alışmaları zaman alıyor. Onlara kendi yontemlerimizi anlatana kadarda insan yoruluyor. Bazen yardıma gelmeseler daha iyi miydi diye düşündüm. Kayınvaliden anlayışliysa ne mutlu benimki eski kafalı yok çocuğu tuzlayalim bir gün tuzda kalsın, yok uyandı mirildaniyor diye başında haykıra haykıra konuşuyor, uyuyorken bile gelip uyuyor musun sennn diye konuşuyor sesli sesli🤦🏼‍♀️

İnan canım ne kadar anlayışlı olsalarda sıkıntı oluyor. Annemin sorun çıkaracağını tahmin edemezdim. Eski çocuk büyütme yöntemlerini kullanmak istiyorlar doğal olarak ama alışmaları zaman alıyor. Onlara kendi yontemlerimizi anlatana kadarda insan yoruluyor. Bazen yardıma gelmeseler daha iyi miydi diye düşündüm. Kayınvaliden anlayışliysa ne mutlu benimki eski kafalı yok çocuğu tuzlayalim bir gün tuzda kalsın, yok uyandı mirildaniyor diye başında haykıra haykıra konuşuyor, uyuyorken bile gelip uyuyor musun sennn diye konuşuyor sesli sesli🤦🏼‍♀️
Okudukça kalbim sıkışıyor🙄 gitmesini istediğini dile getirdin mi, belki gider

İyi akşamlar kızlar bende 33 haftalık doğum yaptım tansiyondan dolayı ama kızımın gelişimi 29 haftalık 17 gündür küvezde bize dua edin 🤲

Günaydın herkese , en sonunda doğum oldu , normal diye yola çıkıp sezeryanla sonuçlandı , bebek bir türlü kanala girmedi tam olarak, epidural takıldığı halde burada agrı kesici de vermediler son etapta baya bir suni sancı verildi ama nafile , Allah sezeryanı bulandan razı olsun.

Kızım 35+0’da 3 gün uğraştıktan sonra 2650 gram doğdu küveze girmedi şimdilik , Emme konusunda sıkıntımız var bakalım uğraşacağız emsin diye :) sabah deneriz yine daha doğalı dört buçuk saat oldu :)

Geliyor bebiklerimiz maşallah hayırlı olsun saglikla büyüsün ler geçmişler olsun😘

Oh şükür gözünüz aydın çok sevindim kilosu çok güzel doğmuş :) ❤️😘🧿

Ben seni çok iyi anlıyorum ama burada önemli olan gerekli sınırı eşin ve senin çekmiş olman. Elbette gelirler gelmeliler sen bence bunu aşmalısın canım ama gelip gitmeleri bi ölçü içinde olmalı. O zaman senin çizgini aşmamalılar, öyle bir durumda eşinle ortak bir tavır sergilerseniz kafan daha rahat olur inşallah.
Aslında sınırlarımız net çekili canm, evlendiğimizden beri oturmaya gelmişlikleri 9 sene bitecek 3-4 tür. çünkü çalışırken çok yoğun oluyorum yurtdışı seyahatlerim fazla , evde değilim hergün. eve gelince de anca yorgunluğumu atıp ailemle vakit geçiriyorum. bir günümü bile birilerine ayırma stresi, arkadan temizlik stresi istemedim eşim de sağolsun beni dinliyor. ben takıntı yapıp çok dillendirdim ilk gebelikte abisi yüzünden yaşadıklarımdan dolayı , orada hata yaptım ölümlü dünya sonuçta bu kadar stres yaratmaya değmezdi ama lohusa evi sonuçta erkek kardeş gelmese iyi olurdu ben çok rahatsız oluyorum emzirme telaşı falan olacak

X