2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    238
Kızlar 2.kez nst ye girdim ben bugün.36+0.Biraz rahatsızdım boğazım enfeksiyon.içerside çok havasızdı soğuk soğuk terledim yana yattım başım dönüyor diye ,bu seferde hemşire doğru sonuç göstermiyor düz yatın dedi bu seferde başım çok döndü midem çok bulandı az sabredin diye diye tamamladım.Ama inanılmaz kötü oldu heleki o sesler iyice panik atak oluyorum sanki nst de kötü etkilenen varmı benim gibi🙃 doktorum ilk kez heran herşey olabilir artık dedi tedbirli olmamı söyledi. 38+5 olarak planladık bakalım. Sıcaklardan çok fena oldum hava temizleyici cihaz var onun karsısında takıldım gece gündüz bu seferde hasta oldum fena :KK43: sıcakların azalması şuan tek temennim. Umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize az kaldı🙏

Kizlar bu bebek kiyafetleri alirken ben hep uzun kollu almisim. Agustos sicak olmaz mi ya acaba bi kac tane de kisa kollu mu alsam bilemedim bana herkes uzun kollu al diyo siz nasil aldiniz zamanini beklerse bebegim agustos sonunda dogumum o zamana kadar havalar serinler mi acaba
0-3 ay neredeyse hepsini kısa kollu aldım. Zaten yarım kundak yaparım yatırırken. 3 - 4 tane uzun kollu aldım o kadar. İhtiyaç olursa yine alırım dedim.

Ben okumuyorum , incelemiyorum , bilmiyorum .. cahillik mutluluktur :) bana hastaneden sordular doğum planı yaptın mı diye , planım sadece doğurmak okumadım incelemedim dedim 😃 bilmemek daha iyi bence
En güzeli galiba bende bakmayacağım ne gelirse Rabbimden inşallah sağlıkla alalım kucaklarımıza da

Kızlar 2.kez nst ye girdim ben bugün.36+0.Biraz rahatsızdım boğazım enfeksiyon.içerside çok havasızdı soğuk soğuk terledim yana yattım başım dönüyor diye ,bu seferde hemşire doğru sonuç göstermiyor düz yatın dedi bu seferde başım çok döndü midem çok bulandı az sabredin diye diye tamamladım.Ama inanılmaz kötü oldu heleki o sesler iyice panik atak oluyorum sanki nst de kötü etkilenen varmı benim gibi🙃 doktorum ilk kez heran herşey olabilir artık dedi tedbirli olmamı söyledi. 38+5 olarak planladık bakalım. Sıcaklardan çok fena oldum hava temizleyici cihaz var onun karsısında takıldım gece gündüz bu seferde hasta oldum fena :KK43: sıcakların azalması şuan tek temennim. Umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz bebişlerimize az kaldı🙏
NST'nin sesini kıstırabilirsiniz beni de rahatsız etti kulak tırmalıyo. Oturarak bakamazlar mı acaba?

Kizlar bu bebek kiyafetleri alirken ben hep uzun kollu almisim. Agustos sicak olmaz mi ya acaba bi kac tane de kisa kollu mu alsam bilemedim bana herkes uzun kollu al diyo siz nasil aldiniz zamanini beklerse bebegim agustos sonunda dogumum o zamana kadar havalar serinler mi acaba
Ben kısa kollu badi falan aldım uzun kolluda var bi kaç tane hırka aldım bide serin olursa kısa kollu üzerine giydirmek için

Valla klima önünde koltukta oturarak her şeyini ütüledim ben. Masayı da ayarladım o boyda.
Eline sağlık. Ben de öyle yapacağım. Ama herşeyi ütülemeye sabrım yok😅
Kizlar sezaryen sonrasi ic camasiri olarak ne almaliyiz. Ne diye geciyor acaba. Dikis olacak ya
Ben normal çamaşırın büyüğünü giydim 3xl. Dikiş üzerinde bant var sürtünmüyor. Külot lastiği dikişe değmiyor üstte kalıyor.
Kizlar herkese selam, meme ucum sanki yarik yarik ( daha önce dogum yapmadim dolayisiyla emzirme gecmisim yok) ve bu yillardir böyle.. Herhangi bir acisi yok ama yeni yeni krem sürmeye baslayinca emzirme sürecinden korkmaya basladim. Meme ucu böyle olan var mi ? Acaba emzirmede sorun yasar miyim ?
Süt kanalları o yarıklarda. Benim de öyle, sıkınca 6 7 yerden süt geliyor. Korkma. Emzirmenin ilk 1 2 hafta ağrısı yanması oluyor ama sonra alışıyorsun. Boşuna stres yapmışım dersin :)
Kesinlikle öyle sırf karına bastırma muhabbetini duydum diye sezaryen korkum oluştu şimdi de zorunlu sezaryen olacağım keşke hiç duymasaydım anlatmasalardı 🥲
Ben sezaryan olmuştum ama karına bastırılma ve çekiştirmeyi hatırlamıyorum bile. Uyuştuğun için bilmiyorsun ki..
Kısa kol olmalı. Hastanede belki gerek olmaz çünkü soğuk oluyor ama evde lazım olacaktır. 3 5 tane de olsa ihtiyaç olacaktır. İlk bebeğim kışın doğdu. Uzun kollu evde vardı o yüzden sadece kısa aldım.

İlk doğumu olmayan arkadaslar icin konuşuyorum benim de değil fakat ilkim sezeryan ikinci doğumum normal de doğumum su gelişi ile başlayıp suni sancı ile devam etti ancak o şekilde doğum yapabildim Acaba şuanki gebeliğimde de su gelişi olurmu? Ve devlet hastanesine baş vursam suyum gelirse hemen sezeryana almaya çalışırlarmı bilginiz var mı? Ben tekrardan gereksiz yere sezeryan olmak istemiyorum 🥺 devlette beni kabul edermi bilmiyorum eğer ederlerse umarım kendi sancımı birazını evde çekip gidebilecek durumda olurum devlette çok azarladıklarını duydum birazda korkuyorum açıkçası ebelerden. Devlette normal doğum tecrübesi olanlar varsa tecrübelerinize ihtiyacım var
Burdaki devlet hastanesi 37 den önce kabul etmiyor ,başka hastanelere yönlendiriyor,bide 5 cm kadar acilmaya yoksa eve gonderiyolar ,5cm den sonra yatiş yapiyolar

Son düzenleme:
Bana da oldu bir kere sondan bir önceki NST’de çok kötü oldum, resmen soğuk terler döktüm bayılacaktım zaten hissettim çok kötü olduğumu hemşireyi çağırdım çıkartın dedim çünkü ben çok kötüyüm beni de sırtüstü yatırmışlardı. Hatta sonra doktoruma söyledim düz yatırmamaları gerekiyordu dedi çünkü haftamiz çok ileri düz yattığımızda tansiyonumuz düşüyor

Kesinlikle öyle sırf karına bastırma muhabbetini duydum diye sezaryen korkum oluştu şimdi de zorunlu sezaryen olacağım keşke hiç duymasaydım anlatmasalardı 🥲
Hiç öyle bir şey yok çekiştirme ya da bastırma falan bu arada zaten olsa da hissetmiyorsun benden aldın uyuşuk çünkü hepsi anlık şeyler birkaç dakika sürüyor

Hiç öyle bir şey yok çekiştirme ya da bastırma falan bu arada zaten olsa da hissetmiyorsun benden aldın uyuşuk çünkü hepsi anlık şeyler birkaç dakika sürüyor
Canım valla siz söyledikten sonra rahatladım zaten artık kulak kapamaya da başladım bir de sezeryan zorunlu olunca iyice tedirgin ettiler beni şu an daha ılımlı bakıyorum 🥲

Bana da oldu bir kere sondan bir önceki NST’de çok kötü oldum, resmen soğuk terler döktüm bayılacaktım zaten hissettim çok kötü olduğumu hemşireyi çağırdım çıkartın dedim çünkü ben çok kötüyüm beni de sırtüstü yatırmışlardı. Hatta sonra doktoruma söyledim düz yatırmamaları gerekiyordu dedi çünkü haftamiz çok ileri düz yattığımızda tansiyonumuz düşüyor
Evet bana da doktorum aynısını söyledi. Kontroldede oldu bi kere hemen dönerek yat dedi düz yatınca bebek damarlara daha çok baskı yapıp tansiyon düşüklüğüne sebep oluyormuş. Bende nst ye girdiğimde hemşireye dedim yan yatabilirmiyim yatabilirsin dedi. 10 dk sonra kontrole geldi düzensiz olmuş ritimleri dedi hoca bizden böyle bir Görüntü istemiyor dedi düz çizgi şeklindeydi. O sebeple düz yatırdı ondada fenalaştım süremde uzadı çok zorlandım😔sen ve bebiş nasıl oldunuz canım?

Canım valla siz söyledikten sonra rahatladım zaten artık kulak kapamaya da başladım bir de sezeryan zorunlu olunca iyice tedirgin ettiler beni şu an daha ılımlı bakıyorum 🥲
Ben de korkuyorum hiç sezeryan düşünmüyordum doktor sezeryan yapim dediğinden beri ocim İçimi yiyor düşünmemeye çalışıyorum okumamakta çalışıyorum :/

X