2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun sağlıkla gelsin bebişleriniz. Benim bat 14 Kasım. Şuan 5 haftalık olmam gerek Perşembe günü tahlil yaptım erken gebelik testiyle silik çıktı çizgi. Bugün doktora gittim değerim düşük 216 çıktı. Böyle bir durum yaşayan var mı. Yükselir mi sizce. Benim 3. Gebelik böyle bir durum yaşamadım ikisini de geç öğrendim. İlk defa bunu erken öğrendiğim için bilmiyorum. Alttan ve karından kese görünmeyince doktor beta hcg istedi. Haftaya tekrar gel dedi ama ben 2 gün sonra tahlil yapmak istediğimi söyledim yükselir mi diye

Bende de az mide bulantısı geçen hafta daha fazlaydı yavaş yavaş geçiyor sanırım ama bitkinlik var hala bi de bugün ekstradan ağrım oldu sağ kaşığımda bıçak batar gibi ara ara normalde ağrılarım da azalmıştı anlamadım umarım önemli bir şey değildir.
Değildir canım , doktorum bana demişti, ara ara bıçak saplar regl ağrısı gibi ağrıların olabilir diye 🌸

Belirtileri bile seviyormusum onu anladım birkaç gündür hiçbir belirti olmayınca 😅 rahat batıyor sanki biraz bana 😅😂😂
Gerçekten bir tuhafız . Ağrımız olsa ay niye ağrıdı , olmasa niye ağrımıyor 🤭 hep bir acabalar . Hep bir sorun aramalar panik haller . İnternet , çok araştırıp okumalar bizleri bu hale getirdi bence 😁

Arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun sağlıkla gelsin bebişleriniz. Benim bat 14 Kasım. Şuan 5 haftalık olmam gerek Perşembe günü tahlil yaptım erken gebelik testiyle silik çıktı çizgi. Bugün doktora gittim değerim düşük 216 çıktı. Böyle bir durum yaşayan var mı. Yükselir mi sizce. Benim 3. Gebelik böyle bir durum yaşamadım ikisini de geç öğrendim. İlk defa bunu erken öğrendiğim için bilmiyorum. Alttan ve karından kese görünmeyince doktor beta hcg istedi. Haftaya tekrar gel dedi ama ben 2 gün sonra tahlil yapmak istediğimi söyledim yükselir mi diye
Canım bir çoğumuz düşük değerlerle öğrendik , ben 20 ile öğrendim mesela . Değerin düşük değil , önemli olan artış miktarı. Bu değerle zaten kese görünmez , keseyi görmek için ve doktora gitmek için değerimizin yükselmesini bekledik . Sen 2 günde bir sağlık ocağında beta hcg artış takibini yapabilirsin . Değerin en az 3000 olduğunda kese için doktora gidebilirsin 🌸 hem kese hem kalp atışı görmek istiyorsan üstüne +2 hafta sonra gidebilirsin 🩵

Canım bir çoğumuz düşük değerlerle öğrendik , ben 20 ile öğrendim mesela . Değerin düşük değil , önemli olan artış miktarı. Bu değerle zaten kese görünmez , keseyi görmek için ve doktora gitmek için değerimizin yükselmesini bekledik . Sen 2 günde bir sağlık ocağında beta hcg artış takibini yapabilirsin . Değerin en az 3000 olduğunda kese için doktora gidebilirsin 🌸 hem kese hem kalp atışı görmek istiyorsan üstüne +2 hafta sonra gidebilirsin 🩵
Ama ben gebelik testiyle 5 gün önce öğrendim. O testlerde kan değeri en düşük kaçsa çıkıyor. Ben tahmini 50 dedim 50 olsa bile düşük oluyor. Kimyasal gebelik mi yaşıyorum diye düşündüm.

20 yle öğrendiğinde gebelik testi yapmışmıydın evde

Ben 2.ci gebeliğimde yaşamıştım canım adet tarihine göre hcg 270 çıkmıştı geç döllenmede böyle oluyor

Ama ben gebelik testiyle 5 gün önce öğrendim. O testlerde kan değeri en düşük kaçsa çıkıyor. Ben tahmini 50 dedim 50 olsa bile düşük oluyor. Kimyasal gebelik mi yaşıyorum diye düşündüm.
Bende evde test yaptığımda testle silik çıkmıştı kan vermeye gittim . Bende 6 gün önce öğrendim . Regl günü 10-20 değerle öğrenende çok benim ki 5-6 gün önceden çok düşük değerle öğrenende çok . Bu tamamen senin yumurtlama tarihinle ilgili . Perşembe günü test yaptığında muhtemelen değerin 10-50 arası bişeydir

Benimde 4 gün önce çok çok silik çizgi çıkmıştı testi adet günümde verdim 27 idi yükseldi 10gün sonra doktor gittim ancak kese görüldü. Normal aslında bu durum
İnşallah canım baya bir ümitsizliğe kapılmıştım kimyasal diye sayenizde umudum var inşallah 2 gün sonra yükseldiğini görmek nasip olur

Merhaba, 7 hafta 4 günlük hamileyim. Bugün hiç ağrım vs yokken kanama ve parçalar düştü çok. Acile gittim hemen bebek ve kese gayet sağlıklı düşük riskin var dedi. Progestan iğne 3 günde 1 vurulacağım , fitil hergün. Ağrısız düşük olur mu? Çok korkuyorum.

Merhaba, 7 hafta 4 günlük hamileyim. Bugün hiç ağrım vs yokken kanama ve parçalar düştü çok. Acile gittim hemen bebek ve kese gayet sağlıklı düşük riskin var dedi. Progestan iğne 3 günde 1 vurulacağım , fitil hergün. Ağrısız düşük olur mu? Çok korkuyorum.
Canım sakin ol ben de cuma günü aynısı yaşadım. Doktor düşük olması için çok sancılı kanaman olması gerekiyo dedi

Selam kızlar :) 1 hafta önce beta hcg 194 ile hamile olduğumu öğrendim. Ertesi gün doktora gittik ancak keseyi ve bebeği göremedik tabiki. Haftaya çarşamba tekrar gideceğiz çok heyecanlıyım ve bu kadar erken öğrendiğim için doktordan çıktığımdan beri çok endişeleniyorum bir sorun olur diye :KK43:(( bu arada beni de ekleyebilir misiniz? Sat 9 kasım

X