2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Kızlar bide bir şey sorcam biz memlekete geldik izindeyiz şuan. Bu doktora da söyledim burda yaşamadığımı. muayene bittikten sonra bidaha randevu vermedi ona gidemeyeceğimi bildiği için. ben de sormayı unuttum. 6+5 te gidenlerin ya da buna yakın olanların doktoru bidaha ne zaman gitmelerini söyledi ?
Ben 6 haftalıkken gittim kese için. Kalp atışı için 8. Haftada çağırdı yani yarın gideceğim inşallah

Kızlar bide bir şey sorcam biz memlekete geldik izindeyiz şuan. Bu doktora da söyledim burda yaşamadığımı. muayene bittikten sonra bidaha randevu vermedi ona gidemeyeceğimi bildiği için. ben de sormayı unuttum. 6+5 te gidenlerin ya da buna yakın olanların doktoru bidaha ne zaman gitmelerini söyledi ?
Beni 3 hafta sonra çağırdı canım 6+3 üm bugün

Kızlar ya mide yanması ve şişkinlik için kullandığınız ilaç var mı? Doktoruma danışarak ben de kullanayım. Bu 6. Hafta beni perişan etti, mahvetti attı. Bulantıyı çözdüm bu sefer de kocaman balon gibi oldum.

Selam kızlar 6 haftalığım son adet tarihine göre. Hastaneye gittim dr 5 haftalıksın dedi kese var bebek yok 2 hafta sonra tekrar çağırdı başına gelen var mı

Eklentiler

• IMG_20231219_153550.jpg
    IMG_20231219_153550.jpg
    90,7 KB · Görüntüleme: 53
Merhaba kızlar
Bende aranıza katıldım inşallah sorunsuz bı şekilde ilerler hepimizin 🍀
SAT 10 Kasım
17 Ağustos sabahı 3 farklı test yaptım hepsi pozitif çıkınca kan verdim beta hcg 1840 çıktı . Dün kontrole gittim 5+3 haftalık ,kese ve yolk sac göründü ama bebiş henüz yok. 10 gün sonra kontrol var . Kese göründüğü için beta takibine gerek yokmuş. Doktor polikistikover olduğu için geç yumurtlama olmuş olabilir herşey yolunda görünüyo dedi . Bı kaç gündür sizi takip ediyorum korkup yazamadım daha önce bı düşük olduğu için ama şimdi burdayım 🙈

Hiç söyleme canım ya diğer gebeliğimde boş gebelik olmuştu araştırmadan direk başla dedi pıhtılaşma dan olabilir dedi yani eğer yoksa boşa bu acıyı çekiyorumdur ne diyeyim Allah hepimizin yardımcısı olsun
Nasılsın canım 😊 aşılama konusunda bende vardım grupta ve olumsuz olmustu 2 Side . Şimdi ikimizde hamileyiz 🥰 çok sevindim seni gorunce

İlk amniosentezim yıllar önceydi o zaman fetal Dna yoktu İkincisi mozaik embrşyo olduğu için fetal dna nın en kapsamlısı bile tanı atlatabilir dşye hem doktorlarım hem de firma önermedi amniosentez ile kromozam tayini ve ekstra mikroarray testi yapıldı Ama grupta tek tük fetal dna sonrası amniosentez gerekenleri okudum O zaman gittşğim genetik hocası fetal dna yı genç yaştaki gebeler dışında önermem demişti
Anladım benim doktorum da 12. Haftada ben her şeyi yolunda görürsem ders dna yaparız yoksa cvs yaparız dedi. Benim de daha önceden trizomi ve kalp durması sebebiyle kaybım var da ben de çok kararsızdım.

Bende senin gibiyim canım . Midem hiç bulanmadı , koku hassasiyeti yok . Şişkinlik desen oda çok az . Geçen hafta hergün şiddetli ama kısa süreli sancılarım oldu 2 gündür oda gitti . Sadece bitkinlik var o da normalde de vardı ayırt edemiyorum 🤭
Bende de az mide bulantısı geçen hafta daha fazlaydı yavaş yavaş geçiyor sanırım ama bitkinlik var hala bi de bugün ekstradan ağrım oldu sağ kaşığımda bıçak batar gibi ara ara normalde ağrılarım da azalmıştı anlamadım umarım önemli bir şey değildir.

Kızlar ya mide yanması ve şişkinlik için kullandığınız ilaç var mı? Doktoruma danışarak ben de kullanayım. Bu 6. Hafta beni perişan etti, mahvetti attı. Bulantıyı çözdüm bu sefer de kocaman balon gibi oldum.
Hayatımın büyük bir kısmında bu rahatsızlıkla uğraştım. Şuan gebeliğin verdiği sıkıntıyla Nirvana ya ulaştı🥴 doktorum nexium mide koruyucu yazdı. Bi sıkıntısı yok rahatlıkla kullan dedi. Hergun alıyorum. Rahatlıyorum

Hayatımın büyük bir kısmında bu rahatsızlıkla uğraştım. Şuan gebeliğin verdiği sıkıntıyla Nirvana ya ulaştı🥴 doktorum nexium mide koruyucu yazdı. Bi sıkıntısı yok rahatlıkla kullan dedi. Hergun alıyorum. Rahatlıyorum
Eğer sıkıntınız sadece şişkinlikte mide koruyucu kullanmanızı önermem ben uzun zaman mide koruyucu kullandım ve uzun dönemde mideyi gerçekten mahvediyor bir de son zamanlar mide koruyucuların tehlikeleri hakkında bir cok araştırma var doktorlar yazıyorlar ama midenize dokunan ilaç almayacaksanız bence bir kez daha düşünün derim.

Bana gaviscon ve rennie önermişti. Bir de şişkinlik bende de var bol su içiyorum yapacak bir şey yok midem de bir kere yandı kefir içmiştim bir daha da içmedim açıkçası korktum.

Nasılsın canım 😊 aşılama konusunda bende vardım grupta ve olumsuz olmustu 2 Side . Şimdi ikimizde hamileyiz 🥰 çok sevindim seni gorunce
Aaa hatırladım seniiii canımm benim nasılsın çok sevindimmm ikincide tutmamıştı benim artık tüp bebek düşünüyorduk o ay doğal yolla kaldım sen napıyosun neler yaptın valla çok sevindimmm

Selam kızlar 6 haftalığım son adet tarihine göre. Hastaneye gittim dr 5 haftalıksın dedi kese var bebek yok 2 hafta sonra tekrar çağırdı başına gelen var mı
Evet benimde aynı. Sat 1 kasım 14 aralıkta gittim geçen hafta perşembe vajinal ultrasonda görebildi ancak keseyi,hatta haftasını söylemedi yani o derece küçüktü geç döllenme sanırım diğer iki çocuğumdada böyle olmuştu sonra haftasını yakalamışlardı. Pazartesi gitmeyi düşünüyorum inşallah 10 gün geçmiş oluyor

Eğer sıkıntınız sadece şişkinlikte mide koruyucu kullanmanızı önermem ben uzun zaman mide koruyucu kullandım ve uzun dönemde mideyi gerçekten mahvediyor bir de son zamanlar mide koruyucuların tehlikeleri hakkında bir cok araştırma var doktorlar yazıyorlar ama midenize dokunan ilaç almayacaksanız bence bir kez daha düşünün derim.
Kronik gastrit reflu, ülser var midemde... evet biliyorum ama mecburum... yoksa mide ağrısından ölüyorum 😞

Canım benim sat a göre 6 haftalıktı fakat doktor 5 haftalık dedi. Geç döllenme olduğu için 4 gün geriden geliyor. Normal bir durum merak etme

Evet benimde aynı. Sat 1 kasım 14 aralıkta gittim geçen hafta perşembe vajinal ultrasonda görebildi ancak keseyi,hatta haftasını söylemedi yani o derece küçüktü geç döllenme sanırım diğer iki çocuğumdada böyle olmuştu sonra haftasını yakalamışlardı. Pazartesi gitmeyi düşünüyorum inşallah 10 gün geçmiş oluyor
Benim sat 7 kasım normal de bugun 6 haftalık oluyor. Diğer gebeliğimde bu haftada kalp atışını duymuştuk. Dr Boş gebelikten şüphelendi

X