2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Peki öncesinde dna tarama testi yaptırıp sonra mı amniyosentez yaptırdınız ozel
Değilse sebebi neydi ? Dna testleri olumsuz mu geldi yoksa yanlış mı oldugunu düşündü doktorunuz ?
İlk amniosentezim yıllar önceydi o zaman fetal Dna yoktu İkincisi mozaik embrşyo olduğu için fetal dna nın en kapsamlısı bile tanı atlatabilir dşye hem doktorlarım hem de firma önermedi amniosentez ile kromozam tayini ve ekstra mikroarray testi yapıldı Ama grupta tek tük fetal dna sonrası amniosentez gerekenleri okudum O zaman gittşğim genetik hocası fetal dna yı genç yaştaki gebeler dışında önermem demişti

Hanımlarrrrr günaydınn
Mide bulantılarınız ne zaman başladı? 7+3 deyim ama hala çok nadir hava değişimi yaşadığım anlar dışında midem bulanmıyor. Normalde zaten istesem bile asla istifra edemezdim şimdide mide bulantısı olmayınca istemsiz tedirginim miniğim iyi mi acaba diye. Rahim büyüme sancıları da bitince hiçbir belirti kalmadı neredeyse mide de şişkinlik ve göbek dışında
Bende senin gibiyim canım . Midem hiç bulanmadı , koku hassasiyeti yok . Şişkinlik desen oda çok az . Geçen hafta hergün şiddetli ama kısa süreli sancılarım oldu 2 gündür oda gitti . Sadece bitkinlik var o da normalde de vardı ayırt edemiyorum 🤭

Hanımlarrrrr günaydınn
Mide bulantılarınız ne zaman başladı? 7+3 deyim ama hala çok nadir hava değişimi yaşadığım anlar dışında midem bulanmıyor. Normalde zaten istesem bile asla istifra edemezdim şimdide mide bulantısı olmayınca istemsiz tedirginim miniğim iyi mi acaba diye. Rahim büyüme sancıları da bitince hiçbir belirti kalmadı neredeyse mide de şişkinlik ve göbek dışında
Benim de ilaç kullanacak kadar değil bulantım sadece yemeklerden sonra bir tiksinme ve bulanma geliyor. Sancı benim de yok hiç uyku hali de azaldı. Ama bence böyle olması daha iyi her belirtiyi çok yaşasak evden çıkılmaz.

Kızlar bir diş ağrım başladı iki gündür öldürüyor beni ve ön dişim ağrı kesici alamıyorum kaplama olduğu içim doktora gidemiyorum ne olduğunu film çekmeden anlayamaz. Kadın doğum doktorundan izin yazısı almadan tedavi etmiyoruz dedi bide. Kekik yağı aldım onla idare etmeye çalışıyorum napcam

Bende senin gibiyim canım . Midem hiç bulanmadı , koku hassasiyeti yok . Şişkinlik desen oda çok az . Geçen hafta hergün şiddetli ama kısa süreli sancılarım oldu 2 gündür oda gitti . Sadece bitkinlik var o da normalde de vardı ayırt edemiyorum 🤭
Belirtileri bile seviyormusum onu anladım birkaç gündür hiçbir belirti olmayınca 😅 rahat batıyor sanki biraz bana 😅😂😂

Benim de ilaç kullanacak kadar değil bulantım sadece yemeklerden sonra bir tiksinme ve bulanma geliyor. Sancı benim de yok hiç uyku hali de azaldı. Ama bence böyle olması daha iyi her belirtiyi çok yaşasak evden çıkılmaz.
Haklısın canım ama hafif ağrılar vs sürekli miniği hatırlatıyor temkinli davranıyordum şimdi bazen unutuyorum merdivenden hızlı hızlı iniyorum falan. İnsan küçük belirtileri bile özler mi yaa🙈

Merhabalar, cuma akşamki bhcg değerim 79du pazartesi sabah 288 olmuş sanıyorum güzel artmış. Henüz doktora gitmedim cuma günü için doktorumdan haber bekliyorum. Sizler benden 1-2 hafta önden gidiyorsunuz ben kendi hesaplarıma göre 4+2 filanım şu an. Sormak istediğim bir şey var, bu haftalarda sizde de beyaza yakın sarımsı akıntınız olmuş muydu? Enfeksiyon olduğunu düşünmüyorum öyle bir belirtim yok, hamile olduğumu öğrendiğimden beri var özellikle gündüzleri daha yoğun olup akşamları azalıyor. Normal mi acaba

Merhabalar, cuma akşamki bhcg değerim 79du pazartesi sabah 288 olmuş sanıyorum güzel artmış. Henüz doktora gitmedim cuma günü için doktorumdan haber bekliyorum. Sizler benden 1-2 hafta önden gidiyorsunuz ben kendi hesaplarıma göre 4+2 filanım şu an. Sormak istediğim bir şey var, bu haftalarda sizde de beyaza yakın sarımsı akıntınız olmuş muydu? Enfeksiyon olduğunu düşünmüyorum öyle bir belirtim yok, hamile olduğumu öğrendiğimden beri var özellikle gündüzleri daha yoğun olup akşamları azalıyor. Normal mi acaba
Öncelikle hayırlı olsun canım. Akıntı kısmı tamamen normal benimde hala öyle devam ediyor 7+3. Sadece şunu farkettim su içtiğim zamanlarda daha beyaz ama az su tukettigimde sarı oluyor. Sadece yanma eşlik ederse mutlaka doktora danış

Öncelikle hayırlı olsun canım. Akıntı kısmı tamamen normal benimde hala öyle devam ediyor 7+3. Sadece şunu farkettim su içtiğim zamanlarda daha beyaz ama az su tukettigimde sarı oluyor. Sadece yanma eşlik ederse mutlaka doktora danış
Aa evet çok mantıklı aslında çünkü gece su içmediğim için haliyle gündüzleri dediğiniz gibi sarı ama gün içinde su içtiğim için akşamları öyle olmuyor. Cevabınız için çok teşekkür ederim 🥰

Hangi bölüme gitmek gerekiyor canımm
Dusukten 1 ay sonra gitmek gerekiyormuş. Bende öyle yaptım canm önce dahiliye ye gidiyorsun kayıpların olduğunu pıhtılaşma testi önerdi kadın dogumcu dedim. Önce bütün. Kan idrar hormon tahlilleri yapıldı. Vitamin yazdı. Sonra hemotolojiye sıra açtı. Hematoloji gittim. Pıhtılaşma testi ve genetik bölümünde kromozom testi yapıldı. Sonuçta pıhtılaşma bozukluğu çıktı

X