2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Daha önce doğum yapmış anneler; sancılar regl ağrısı gibi mi başlıyor? İnanılmaz bir ağrı var kasıklarımda sanki yarın regl olacağım
Evet regl ağrısına benzer ama belden de gelir sadece kasik bölgesinde olmaz. Bir de düzene girmesi önemli düzene girmiyorsa ve siddetlenmiyorsa tabi, düzensiz aralıkları varsa gercek sancı değildir. Bu aralar benim de çok oluyor kasik agrisi regl agrisi gibi. Son haftaların güncellemesi sanırım.

Kızlar tahlil vermiştim rutin böyle bir sonuç var kontrolüm hafta içi ve ben bir rahatsızlık hissetmiyorum . Sonuçlardan anlayan varsa bir bakabilir mi ciddi bir şey ise daha erken gideyim doktora 🙁

Eklentiler

• 1000104663.png
    1000104663.png
    50,2 KB · Görüntüleme: 111
Canım sanıyorum bir de o tarz sancılarda geliş sıklığı çok önemli belli aralıklarla ve düzenli sancı geliyor mu mesela
Hiç durmadan ağrıdı regl gibi sonra geçti şimdi acaba gaz sancısı mı dedim sonra belime vurdu tam regl gibi
3 gün dediğin gibi Ağrı çektim adet olucam diye bekledim resmen 🫢🤣 bol su içtim ve dinlendim öylelikle geçti bol bol su iç 💖
Öyle yapacağım canım acile mi gitsem dedim de sonra geçince gitmek istemedim
Evet regl ağrısına benzer ama belden de gelir sadece kasik bölgesinde olmaz. Bir de düzene girmesi önemli düzene girmiyorsa ve siddetlenmiyorsa tabi, düzensiz aralıkları varsa gercek sancı değildir. Bu aralar benim de çok oluyor kasik agrisi regl agrisi gibi. Son haftaların güncellemesi sanırım.
Ay belden de geldi :KK43: ama bi hava aldım çıktım biraz daha iyiyim çok ağrım vardı inşallah bugünlüktür

Sancı odalari genelde yan yana oluyor beni indirmislerdi çok bağıran bir arkadaşa denk geldim ve bütün motivasyonum gitti böyle bir durum olursa dr a soyleyin ve hastane odanıza çıkın herkesin doğumu acı eşiği farklı benim gibi kendinizi yormayın 🤗
Ay en korktuğum şey üstelik doğum odasida sancı odasının tam karşısında. Hem sancı odası dolu olup hemde doğum odası dolu olursa herhalde ben dogurmaktan vazgeçtim diyip kaçarım 😂😂😅

Kızlar ya sezaryanda bazı dikiş izleri çok kötü deri orda birikmiş gibi bazıları incecik çatlak izi gibi.. doktorun dikişi mi önemli çok:KK43: ay korkuyorum yurtdışındayım Türkiyede olsam neyse dicem burda da prof a gidiyorum özel ama acaba nasıl

Kızlar tahlil vermiştim rutin böyle bir sonuç var kontrolüm hafta içi ve ben bir rahatsızlık hissetmiyorum . Sonuçlardan anlayan varsa bir bakabilir mi ciddi bir şey ise daha erken gideyim doktora 🙁
Bende rutin tahlil vermiştim. Bakteri kısmı 80 yazıyor. Pazartesi soracağım Dr a. Ama bende normal değer gibi görünüyor.

Eklentiler

• Screenshot_20240707_011541.jpg
    Screenshot_20240707_011541.jpg
    27 KB · Görüntüleme: 103
Bebişin kilosu haftasına döndü mü önde mi canım hala?
Yok 2haftadan fazla önde yine doktorun çok acelesi vardı ultrasondan sonra konuşamadık 2hatfa sonra gel dedi erken doğum olur mu ne olur bilmiyoruz nst için 37.hafta uygun görüyorum dedi

Hiç durmadan ağrıdı regl gibi sonra geçti şimdi acaba gaz sancısı mı dedim sonra belime vurdu tam regl gibi

Öyle yapacağım canım acile mi gitsem dedim de sonra geçince gitmek istemedim

Ay belden de geldi :KK43: ama bi hava aldım çıktım biraz daha iyiyim çok ağrım vardı inşallah bugünlüktür
Gaz olması çok mümkün felaket bir ağrı yapıyor gaz çünkü

Hiç korkma canım zaten kontrolde de dr bir sorun görmemiş henüz çok yeni. İyileşecek zaman gerekiyor sadece. Pansumanını filan aksatma
Hastaneden çıkarken 2.gün bantını açıp bir sprey sıktılar doktor hiç pansumana falan gerek yok dedi sadece duştan sonra ıslak bırakma güzel kurula dedi o kadar

Kızlar ya sezaryanda bazı dikiş izleri çok kötü deri orda birikmiş gibi bazıları incecik çatlak izi gibi.. doktorun dikişi mi önemli çok:KK43: ay korkuyorum yurtdışındayım Türkiyede olsam neyse dicem burda da prof a gidiyorum özel ama acaba nasıl
Bence doktoruna sorabilirsin bunu, yaptığı yerde çok önemli mesela benimki bikini giysem falan hep iç çamaşırı içinde kalacak bir yerde. Biraz da bizim derimizle de ilgili tabi ki bu dikiş izinin iyileşme meselesi☺️

Canım normal doğumunda doğum anında olup bitmesi şans .. ben çok doğum hikayesi okudum , normal doğumdan da 1 ay oturamayan çok pişman olan insanlar var , sezeryan da çok pişman olan insanlar var.. iyi ki böyle oldu çok kolay oldu diyen iki doğumla ilgili konuşan insanlar da var ..
ben kendi adıma hiç bişeye diretmiyorum , kafası büyük , pozisyon uygun değil , çatın dar vs derse hiç üzülmem .. normal doğum aşamasında olursam da suni sancıyı kabul etmem sezeryan isterim . Çünkü normal doğumu normalleştiren şey , evde kadınlar kendi konfor alanlarında sancılarını karşılıyorlardı , suni sancı yok , zıttırı pıttırı alttan kurcuklanmak yok.. en güzeli dua etmek , Allah , sezeryan ya da normal hangisi olacaksa kolaylıkla geçmesini , yavrularımızı sağlıkla kucağımıza almamızı nasip etsin 🙏🏻
Kesinlikle katılıyorum. Her iki doğum şeklinin de avantajı ve dezavantajları var. Ablam hatırlıyorum 5 günlük bebeğini alıp diğer çocuğun gösterisine gitmişti hiç yatmamıştı bile sezeryan doğum sonrası. Kişiden kişiye ve işlemi yapan hekime kadar değişen çok fazla durum var. İnşallah hepimiz bu süreci sağlıkla enn kısa sürede tamamlarız🥰

Hastaneden çıkarken 2.gün bantını açıp bir sprey sıktılar doktor hiç pansumana falan gerek yok dedi sadece duştan sonra ıslak bırakma güzel kurula dedi o kadar
Tamam canım o zaman herhangi bir sorun yoktur. İşte dediğim gibi benimki kötüydü diye herhalde. eşim sağlıkçı ya pansuman da yapıyordu çabuk iyileşsin diye ☺

X