2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
kizlar benim bu haftalrda 32.hafta iştahim cok yok, ,hamile degilken ne kadar yersem o kadar yiyorum,hic hamile gibi yemiyorum,sonrada vicdan yapiyorum cocuk geri kalcak diye,havalardan dolayi galiba yiyemiyorum,zorlamalimiyim acaba kendimi biraz🙄
Valla bence zorlamalisin canım iştahın olmasa bile besbisim için yiyorum de anne karnında birgün bile çok önemli bir prematüre annesi olarak soyliyim

Ben doktoruma sormayı unuttum aslında ben de merak ediyorum kullanmak lazım mı? Sıcakta hiç çekilmez ama bilemiyorum
Kesinlikle kullan derim canım özellikle doğum sonrası göbek kalmaması icin üç sezeryan oldum bu dördüncü nasipse hiç sezeryan göbeğim kalmadı

Öğretmen olan arkadaşlar şu an yaz tatilindeyiz neden çalışır ya da çalışamaz raporu alıyorsunuz. Doğum öncesi iznimiz ztn yandı 37. Haftamız 2 eylüle denk gelmediği için. Ee 2 eylül ve sonrasında doğurmazsak sonrasını da kullanamıyoruz ztn. Benim idare hiç öyle bişey demedi kafam karıştı almaya gerek yokki

Kızlar daha önce sezeryan olanlar dikiş yerinde sertlik ve şişlik var, normal mi bu? Doktor kontrolünde bir terslik olsa söylerdi ama kafama takılıyor. Yan da yatamıyorum.

Kızlar daha önce sezeryan olanlar dikiş yerinde sertlik ve şişlik var, normal mi bu? Doktor kontrolünde bir terslik olsa söylerdi ama kafama takılıyor. Yan da yatamıyorum.
Sertlik şişlik normal. Dikişin bittiği taraf daha çok ağrır. Doğumdan 20 25 gün sonra daha rahat yatmaya başlamıştım, fakat yüz üstü uzun süre yatılmıyor ağrıyor. Az kaldı o da geçecek inşallah

Benim yanlış dikişten dolayı var maalesef o şişlik. Her kontrole gittiğimde Drlar da söylüyor dikişimin çok kötü olduğunu . Ama senin yeni olduğu için normal değil mi kuzum. Bir aya kadar toparlanırsın Akıntı vs yoksa normal bnce iyileşme sürecinde olabiliyor.

Sertlik şişlik normal. Dikişin bittiği taraf daha çok ağrır. Doğumdan 20 25 gün sonra daha rahat yatmaya başlamıştım, fakat yüz üstü uzun süre yatılmıyor ağrıyor. Az kaldı o da geçecek inşallah
Evet köşeleri gerçekten daha çok ağrıyor, bencede yüz üstü uzun süre yatamam bu dikiş yeriyle sanki şuan zaten sadece sırt üstü

Daha önce doğum yapmış anneler; sancılar regl ağrısı gibi mi başlıyor? İnanılmaz bir ağrı var kasıklarımda sanki yarın regl olacağım
Sık oluyor ve çok ağrılı ise sancı diyorlar. Ama regl ağrısı gibi değil daha şiddetli diye tarif ediyordu normal doğum yapan arkadaşlarım. Benim ilk gebelik planlı sezaryan olunca o ağrıları çekmemiştim.

Benim yanlış dikişten dolayı var maalesef o şişlik. Her kontrole gittiğimde Drlar da söylüyor dikişimin çok kötü olduğunu . Ama senin yeni olduğu için normal değil mi kuzum. Bir aya kadar toparlanırsın Akıntı vs yoksa normal bnce iyileşme sürecinde olabiliyor.
Daha 11.gün sanıyorum dikiş yeri de ödem oluyor o yüzden o şişlik, Cuma günü kontrolüm vardı doktorum bir terslik görmedi ama insanın tuhafına gidiyor. Hiç akıntım falan yok çok şükür

Kesinlikle kullan derim canım özellikle doğum sonrası göbek kalmaması icin üç sezeryan oldum bu dördüncü nasipse hiç sezeryan göbeğim kalmadı
Canım 3. bebeğin kaçıncı haftada geldi Benim de 3. olacak 38 i tamamlamaz diyorlar
Daha önce doğum yapmış anneler; sancılar regl ağrısı gibi mi başlıyor? İnanılmaz bir ağrı var kasıklarımda sanki yarın regl olacağım
Evet regl ağrısı gibi başlıyor düzenli aralıklarla ağrı siddetleniyor Ilık bir duş al ve uzan takip et canım yalancı kasılma olabilir Vajinal iltihap da olabilir Ben sancıları ilk hissettigimde 20 dakikada bir geliyordu

Daha 11.gün sanıyorum dikiş yeri de ödem oluyor o yüzden o şişlik, Cuma günü kontrolüm vardı doktorum bir terslik görmedi ama insanın tuhafına gidiyor. Hiç akıntım falan yok çok şükür
Hiç korkma canım zaten kontrolde de dr bir sorun görmemiş henüz çok yeni. İyileşecek zaman gerekiyor sadece. Pansumanını filan aksatma

Kızlar bugün akıntım sulu gibi nemli gibi hissediyorum. İç çamaşırıma bulaşacak kadar değil ama nemlilik hissediyorum. Amniyon sıvısından mı geliyor acaba?

3 gün dediğin gibi Ağrı çektim adet olucam diye bekledim resmen 🫢🤣 bol su içtim ve dinlendim öylelikle geçti bol bol su iç 💖

X