Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 28 44,4%
  • erkek

OY: 34 54,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 1,6%

• Ankete Katılan
    63
IMG_7671.jpeg

Kardesimin esi almis , ilk ayakkabisi ben alayim diye aglayacagim valla🥹🥹❤️

Eşlere ne oluyır bazen bende anlamıyorum ben normalde duygusal biriyim hamilelikte iyice duygusallaştım bana hafif yükselde gözlerim doluyor bunun için azar işitiyorum ağlama benim canımı sıkma diye ağlatma o zaman diyorum bizimki dayanamıyor çok sinirlensede konuşmaya çalışıyor ama öncesinde yapacağınıda yapıyor lafını esirgemiyor bazen benden çok nazlı oluyor küsüyor trip atıyor o anda git ruj sürde tam olsun diyesim geliyor aslında anlamakta istiyorum onlarda kendilerini bir şeyin içinde buldular ama ne olduğunu anlamlandıramıyorlar hala bana diyor çocuk kucağıma gelmeden bir şey hissedemicem ben diye bazen alttan alıyorum ama bazen de olmuyor o anda içime asla atmak istemiyorum ağlamak ondan daha iyi diye hamilelik hormonları işte düşüncemizi bile kontrol edemiyoruz bazen
hamilelik bana duygusal anlamda inanılmaz iyi geldi. psikoloğum seanslarımı ayda bire düşürdü, o derece. ilk başlarda anlamsız şekilde sinirli, daha doğrusu trafikte vs tahammülsüz hissettim bikaç ama yakın çevreme şeker gibi oldum. eminim en büyük nedeni hormonlar. ve terapi de çok etkili tabii

sadece psikoloğumun taa ilk günden söylediği bir şeyi paylaşmak istedim sizle: bu dönem hiçbir şeyi sorgulamak yok. kafamda bir şeylere takılmaya başlayınca hemen bunu diyorum kendime. bu dönemi böyle geçirmeye çalışmak en iyisi.

Çok şükür doktor şansa gelmişiz gibi konustu dün. Neyseki geldik. Evet önlem alınması gerekiyormuş ciddi bi durum dedi bebek ya da sana zarar verebilir bu durum puhtı atması halinde dedi. Benimde 2.gebeliğimde kalbi durmustu. Genetik testleri istedi doktor yaptırdık temiz cıktı bize demişti hepsi. 2.gebeliğimde kürtajla bebeği aldılar onuda incelemişlerdi onunda kromozları temiz cıkmıstı. Kürtajdan 1,5 yıl sonra adet kanamamdaki anormallikler üzerine doktora gitmiştim. O zamanda bir sürü test yapmıslardı araştırma hastanesinde. Hicbir sorun tespit edilemedi dediler. Ama o testi dün gören doktor hayır genetikte mutasyon cıkmıs normal değil dedi. Sen normal hayatında dogum kontrol hapı bile kullanamazsın tehlikeli dedi. İlginç olan bu testlerin hepsini ben kadın dogum doktoruma 4 haftalık hamile oldugunu öğrendiğimde ilk muayanemde göstermiştim. Coraspirin vermişti. Bana dediği trombofili panelini yaptır iğneye baslayıp baslamayacgıma kadar verelim. Ama gösterdiğimiz test sonuclarında zaten o istediği testin sonucları önceden bana yapılmıs mevcutmus. Dün hematoloji uzmanından öğrendim. Testide tekrar yaptı ama sonuc değişmez dedi. Cıkmasıda uzun sürer 3 ayı geçebilir senin acilen iğneye baslaman gerek devam eden sürecinin saglıklı gideceğinin hicbir garantisi yok dedi. Kafam cok karıstı. Umarım sıkıntısız atlatırız. Nasıl iğneyi vurulacagım vs simdi kafamda onlarda dert oldu bana 😢

Yahu bu ultrasonda benimkini gorsen sen demekki😂 ocu gormus gibi kacarsin . Hepsi oyle cikiyor ecis bucus. Son 4d de alamanci saci gibi saci vardi yavrucugumun halbuki sac degil o ama sac gibi gorunuyor 😂 hatta dalga gectom esimle senden daha cok saci var diye. Uzulme ben de her kontrol yaklastiginda gergin oluyorum ki olmamak lazim.
Çok teşekkür ederim yorumun için içimi ferahlattın. Sağlıklı doğusunda başka bir şey istemem

Ben de zaman zaman evham yapıyorum tabi ama doktor her şey yolunda dedikten sonra sorgulamıyorum. Bu kadar kaygı iyi değil bebeğiniz için, ben çocuklarla çalışıyorum ve dünyanın en bulaşıcı duygusu kaygı inanın. Ve kurtulması da çok zor, doğumdan önce muhakkak kendinizi iyileştirmeye çalışın naçizane tavsiyem 🙏🏻 en kesin sonucu fetal dna testi verir içinizin rahat etmesi için doktorunuza danışın isterseniz
İndirim duyurusu için çok teşekkür ederim canım ben de baya bişeyler aldım 😊

Eklentiler

• IMG_3057.png
    IMG_3057.png
    117,7 KB · Görüntüleme: 59
Çok şükür doktor şansa gelmişiz gibi konustu dün. Neyseki geldik. Evet önlem alınması gerekiyormuş ciddi bi durum dedi bebek ya da sana zarar verebilir bu durum puhtı atması halinde dedi. Benimde 2.gebeliğimde kalbi durmustu. Genetik testleri istedi doktor yaptırdık temiz cıktı bize demişti hepsi. 2.gebeliğimde kürtajla bebeği aldılar onuda incelemişlerdi onunda kromozları temiz cıkmıstı. Kürtajdan 1,5 yıl sonra adet kanamamdaki anormallikler üzerine doktora gitmiştim. O zamanda bir sürü test yapmıslardı araştırma hastanesinde. Hicbir sorun tespit edilemedi dediler. Ama o testi dün gören doktor hayır genetikte mutasyon cıkmıs normal değil dedi. Sen normal hayatında dogum kontrol hapı bile kullanamazsın tehlikeli dedi. İlginç olan bu testlerin hepsini ben kadın dogum doktoruma 4 haftalık hamile oldugunu öğrendiğimde ilk muayanemde göstermiştim. Coraspirin vermişti. Bana dediği trombofili panelini yaptır iğneye baslayıp baslamayacgıma kadar verelim. Ama gösterdiğimiz test sonuclarında zaten o istediği testin sonucları önceden bana yapılmıs mevcutmus. Dün hematoloji uzmanından öğrendim. Testide tekrar yaptı ama sonuc değişmez dedi. Cıkmasıda uzun sürer 3 ayı geçebilir senin acilen iğneye baslaman gerek devam eden sürecinin saglıklı gideceğinin hicbir garantisi yok dedi. Kafam cok karıstı. Umarım sıkıntısız atlatırız. Nasıl iğneyi vurulacagım vs simdi kafamda onlarda dert oldu bana 😢
Yok canım kendine hiç dert etme alışınca çok kolay oluyor artık en başta biraz can yakıyor insan nasıl yapacağını bilemiyor ama sonrası basit geliyor. Sonuçların ben de değişeceğini düşünmüyorum ama istersen özelde yaptır özelde daha hızlı çıkıyor ama yine de geç olabilir. İnşallah sıkıntısız bir şekilde bitiririz valla azcık stres oluyor insan ama olumlu düşünmek lazım

Eklentiler

• IMG_3052.png
    IMG_3052.png
    238,6 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG_3053.png
    IMG_3053.png
    227,9 KB · Görüntüleme: 36
  • IMG_3054.png
    IMG_3054.png
    192,2 KB · Görüntüleme: 35
  • IMG_3055.png
    IMG_3055.png
    259,6 KB · Görüntüleme: 33
  • IMG_3056.png
    IMG_3056.png
    172,3 KB · Görüntüleme: 37
Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?
Gecmiş olsun, inşallah saglikla bebeğinizi kucağınıza alırsınız. Hangi testle bu sonuca ulaştılar?

Yok canım kendine hiç dert etme alışınca çok kolay oluyor artık en başta biraz can yakıyor insan nasıl yapacağını bilemiyor ama sonrası basit geliyor. Sonuçların ben de değişeceğini düşünmüyorum ama istersen özelde yaptır özelde daha hızlı çıkıyor ama yine de geç olabilir. İnşallah sıkıntısız bir şekilde bitiririz valla azcık stres oluyor insan ama olumlu düşünmek lazım
Doktor dedi o gen sende vardır ya da yoktu bu değişmez dedi. Biz özeldede sorduk testin cıkması uzun sürüyor dediler süre vermediler laba baglı dısarıya gönderiyoruz dediler. Eğitim araştırma hastanesinde Güvenilir bi yerde yapılmıs dedi doktor. Zaten devlettekiler özelde yapılanları dikkate almıyorlar pek sonuclarda belki hata vardır diye. Sonucu değişmeyecek bi testi doktor tekrar yaptı benşm özeldeki doktorum tekrar istedi diye ama doktorumada cok söylendi. Neyse dedi gebelik sonrası iğneye devam edip etmeyeceğimize bu yeni gelen sonuclarınla karar veririz dedi. Umarım alışırım. Hayatımda hic iğne yapmadım. Evet insan stres oluyor ister istemez. Bakalım inşallah sağlıcakla atlatırız

Kızlar Faktör V, mthfr a1298c, mthfr c677t, pai-1 4g/5g genlerinde heterezigot mutasyon bulunmuş.
Doktor ile görüştüğümde kan sulandırıcı iğne kullanmamın şart oldugunu söyledi. Ama kanamada yapabilirmiş. Kadın doğum doktorun karar versin dedi. Mesaj attım. Muayaneye çağırdı iğne başlayacagını soyledi. Bikaç gün içinde gideceğim. Aranızda şuan veya öncesinde kan sulandırıcı iğne kullanan oldu mu?
canım bana kalp atışını alınca başlattı. 4000 olandan. 12. hafta sonrası da ecoprin ekledi
benim pai geninde heterozigot vardı ve lupus antiglikugan 2 kere pozitif gelmişti. hematolog gerek yok ama kullan, nolur nolmaz demişti. kendi doktorum başlattı zaten.

başta insan stres oluyor ama vallahi dert değil. sadece derini iyice sıktır, yumuşak yer bul ve yavaş yavaş enjekte et. ağrıtmıyor bile

Cok şükür 🙏🏻🌸 ay inşallah🥹 bende iyice tedirgin oldum. Doktor hic iyi seyler soylemeyince. Dünde sağlık ocagımdan aramıdlardı buunde oraya gittim. Oradaki doktorlada bu durumu paylastım. O da güzel seyler söylemedi. İyice tedirginlik çöktü bana. İnşallah bakalım 🙏🏻
Onlar sen ciddiyetini anla diye ve doktor kimlikleriyle sert bir şekilde söylemişlerdir ama gerçekten çok önemli bir an önce doktorunuzun söylediği tedaviye başlayın 😇🤰🏼

canım bana kalp atışını alınca başlattı. 4000 olandan. 12. hafta sonrası da ecoprin ekledi
benim pai geninde heterozigot vardı ve lupus antiglikugan 2 kere pozitif gelmişti. hematolog gerek yok ama kullan, nolur nolmaz demişti. kendi doktorum başlattı zaten.

başta insan stres oluyor ama vallahi dert değil. sadece derini iyice sıktır, yumuşak yer bul ve yavaş yavaş enjekte et. ağrıtmıyor bile
Bende stres oldum doktorunda iğnede kanama yapabilir demesi iyice endişeye soktu. belki yapıp birşey olmadıgını görünce o dert gidecek bende.
Ay inşallah 🥹 inşallah ilerleyen süreçte güzel haberlerle gelirim

Doktor dedi o gen sende vardır ya da yoktu bu değişmez dedi. Biz özeldede sorduk testin cıkması uzun sürüyor dediler süre vermediler laba baglı dısarıya gönderiyoruz dediler. Eğitim araştırma hastanesinde Güvenilir bi yerde yapılmıs dedi doktor. Zaten devlettekiler özelde yapılanları dikkate almıyorlar pek sonuclarda belki hata vardır diye. Sonucu değişmeyecek bi testi doktor tekrar yaptı benşm özeldeki doktorum tekrar istedi diye ama doktorumada cok söylendi. Neyse dedi gebelik sonrası iğneye devam edip etmeyeceğimize bu yeni gelen sonuclarınla karar veririz dedi. Umarım alışırım. Hayatımda hic iğne yapmadım. Evet insan stres oluyor ister istemez. Bakalım inşallah sağlıcakla atlatırız
Kan pıhtılaşması konusunda da doktorlar ikiye ayrılmış durumda kimisi çok gerekli diyor kimisi gerek yok diyor. Allahtan benim doktorum hemen başlattı. Biz önlemimizi alalım da gerisi artık nasip işi. Alışırsın canım korkma ben de aynı senin gibiydim. İstiyorsan en başta acilde ya da sağlık ocağında yaptır daha iyi olur senin içinde.

Kan pıhtılaşması konusunda da doktorlar ikiye ayrılmış durumda kimisi çok gerekli diyor kimisi gerek yok diyor. Allahtan benim doktorum hemen başlattı. Biz önlemimizi alalım da gerisi artık nasip işi. Alışırsın canım korkma ben de aynı senin gibiydim. İstiyorsan en başta acilde ya da sağlık ocağında yaptır daha iyi olur senin içinde.
Kendi doktorumda iğne gerekli dedi. Sağlık ocagımdaki doktorda iğne şart dedi. Dünkü hematoloji doktoru zaten olmazsa olmaz dedi gec kaLınmıs bile dedi. Yani suan 3 doktords benim durumum icin hem fikir olmus durumda.
Bi sağlık kuruluşu yakınımda olsa hep orda yaptırayım modundaydım. Ama hepsi atabayla ulasım mesafesinde saglık ocagımız bile yürümeyle 40 dk cok yokus bayır var yoluda yorucu: Ama alışmam gerekecek anlaşılan. Zamanla bakalım inşallah güzel geçer süreçte. Bosuna tasalanmıs oluru

X