2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    239
Hiç yapmayacağım. Ağustos sonunda kış için hazırlık yaparım inşallah.

Risk almışsın umarım ileride ayağına olur. Ayakkabı seçimi çok zor oluyor. Benim bebemin ayakları büyük 25 giyerken aynı yaş 21 giyebiliyor.

32 den sonra başlıyor. Benim Dr randevuma göre nst 34 e denk geliyor

Cihan :)
Olmazsa şuan sülalede erkeğe hamile çok hediye götürürüm 🤣

kızlar hastane çantasına süt pompası da koyuyor musunuz?kolestrumu çeker mi ev tipi pompalar
İlk bebem de koydum ama sütüm 2. Gün gelmişti kullanmamıştım. Yine koyacağım bulunsun.. Kolestrmu evde çekmeye başladığımda çekmişti. Çektikçe ve emdikçe çoğaldı

Ohoo canım buraya kaç kez yazdım acile gittim iki kez bu yüzden karnım taş gibi oluyor bazen yürüyemeyecek derecede düşün, kasıgıma ağrı giriyor sonrasında nst ye girdin mi hiç nstye gir korkma eşin gelince bi acile gidersin için rahatlar. Magnezyum iç bide
Hiç girmedim canım nst ye, bidahaki kontrolüm 34.haftama denk gelicek heralde o gün girerim diye tahmin ediyorum. Magnezyum her gün içiyorum maden suyu da içiyorum ama bazı günler bu kasılmalar nedense çok yoğun oluyor işte ve ben de yalancı diyip sakin kalmaya çalışıyorum
Yalancı sancılar yaşamak çok normal artık bu haftalarda önemli olan düzenli mi düzensiz mi düzensizse ve dinlenince geçiyorsa endişe etmeyin.
Evet takipteyim bakalım
merhaba kızlar 32+1 olduk dün dr kontrolüm vardı tansiyonum 14/9 çıktı akşam ölçtürdüm yine öyle. dr tansiyon aleti almam gerektiğini söyledi. ayrıca sabahları uyandığımda ayaklarımın altı ağrıyor mg desteği verdi. bir de kan sulandırıcı kullanıyorum.1 ay sonra gel ddedi ama tansiyon beni korkutuyor. idrar kan verdim idrarda protein +1 çıkmış yarın başka hastanede göstereceğim
Canım geçmiş olsun tansiyonuna çok dikkat et mutlaka her gün ölç inşallah sorunsuz bir şekilde geçer endişelenme
Göğüs pompası olarak şu giyilenler hakkında ne dusunuyorsunuz bayağı ovuluyor
Ben mochi marka göğüs pompasından almayı düşünüyorum biraz araştırdım hoşuma gitti

Kızlar 31.haftadayım ve henüz bebeğimin ismini netleştirmedik.Aklımızda olan isimlerden eleye eleye bir karara vardık sayılır aslında ama cihan mı cihangir mi ikisi arasında kaldık.Sizlerin de fikrini almak istedim😊
Cihangir kulağıma daha hoş geldi:)
Bugün ellerim de ve hafif yüzümde ödem hissediyorum ödemi olan var mı arkadaşlar
Benim ayaklarımı görsen kaplumbağa gibi oldu.İşe giderken spor ayakkabı giyiyorum mecburen diğer zamanlar terlik hep..
Ellerim ve yüzümde yok gibi hepsi ayaklarımda toplanmıs🤣

Günaydınnn kızlar bu hafta kontrolü olanlar hepimiz güzel haberlerle dönelim inşallah ben de nstdeyim bugün dün çok hafif açık pembe akıntım oldu bir kere devam etmedi ama doktorum yine de nst istedi birazdan kontrole gireceğim inşallah her şey yolundadır 🙏🏼 ağor bir grip geçiriyorum öksrük ve burun tıkanıklığı yüzünden kendimi çok zorladım sanırım kasıklarımı ben öle düşünşyorum tabi inşallah başka bişey çıkmaz 32 haftalığız daha çok erken

Eklentiler

• IMG_7084.jpeg
    IMG_7084.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 117
  • IMG_7082.jpeg
    IMG_7082.jpeg
    59,3 KB · Görüntüleme: 117
Herkese merhaba kızlar, burayı epeydir takip ediyorum çok da faydalandım tecrübelerinizden inşallah hepimiz sağsalim bebeklerimizi kucağımıza alırız😇 ben de 32ye giriyorum yarın, kıyafetlerini yıkayıp doğum çantası hazırlamaya başlayacağım heyecanım yükseldi gitgide. Henüz doğum şeklim belli değil ama normal istiyorum. Yürüyüş yapsam da yanına pilates eklemeye başlayacağım galiba. Bir de normal isteyenler aklınızda bulunsun, bol bol merdiven çıkmak, çömelip yer silme hareketi, bağdaş kurma gibi pelvisi açıp güçlendiren egzersizleri ihmal etmeyin. Bunlar epey kolaylaştırıyormuş doğumu. Herkese sevgiler🤗

Herkese merhaba kızlar, burayı epeydir takip ediyorum çok da faydalandım tecrübelerinizden inşallah hepimiz sağsalim bebeklerimizi kucağımıza alırız😇 ben de 32ye giriyorum yarın, kıyafetlerini yıkayıp doğum çantası hazırlamaya başlayacağım heyecanım yükseldi gitgide. Henüz doğum şeklim belli değil ama normal istiyorum. Yürüyüş yapsam da yanına pilates eklemeye başlayacağım galiba. Bir de normal isteyenler aklınızda bulunsun, bol bol merdiven çıkmak, çömelip yer silme hareketi, bağdaş kurma gibi pelvisi açıp güçlendiren egzersizleri ihmal etmeyin. Bunlar epey kolaylaştırıyormuş doğumu. Herkese sevgiler🤗
Benimde doğum şeklim henüz söylenmedi. Kilolu bi yapım var ve tüp bebekle gebe kaldım inşallah sağlıklı doğumlar yaşarız 😇

Kızlar merhaba. Bugün kontrolüm vardı 34 haftalık olduk ama bebişin bütün değerleri ölçümleri 35 hafta ile uyumlu. Nst de sancı çıktı 59 larda. Şimdi serum ve ciğer geliştirici iğne yapılacak sonra tekrar nar çekilecek. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Ciğer geliştirici sonrasi doğum olmayıp eve giden var mı acaba?

Selam canlar. Kıyafetleri yıkayıp kurutmaya attığınızda kokuyu çıkardınız mı makinadan 🙈 Balkonda mı kurutsam acaba diyorum. Bir de görümcemden gelen kıyafetlerin bazıları lekeli hangi leke çıkarıcı etkili olur. Baby me görüyorum hep önerilerinize açığım 😘

Günaydınnn kızlar bu hafta kontrolü olanlar hepimiz güzel haberlerle dönelim inşallah ben de nstdeyim bugün dün çok hafif açık pembe akıntım oldu bir kere devam etmedi ama doktorum yine de nst istedi birazdan kontrole gireceğim inşallah her şey yolundadır 🙏🏼 ağor bir grip geçiriyorum öksrük ve burun tıkanıklığı yüzünden kendimi çok zorladım sanırım kasıklarımı ben öle düşünşyorum tabi inşallah başka bişey çıkmaz 32 haftalığız daha çok erken
Çook şükür nst temiz çıktı bebiş 2100 gr olmuş 1 hafta önden gidiyor dedi makat geliş hala dönmemiş esniyordu ultrasonda bi de dil çıkardı bize edepsiz 🤭 artık ilişkiyi yasakladı ki zaten son 1 aydır yapmıyordum bir sürü kan verdim covid Ve influenza için sürüntü aldılar öğleden sonra belli olacak onun tedavisine başlayacağız vee muhakkak dedi saat kaç olursa olsun kırmızı lekelenme olursa hemen hastaneye yatıyorsun iğne vurulacak ciğer geliştirici dedi 2 taneymiş çok önemli dedi inşallah hiç gerek kalmaz tabi ama bilinçli olmakta fayda var umarım hepimiz için sağlıklı güzel günler olur 🙏🏼💕

Eklentiler

• IMG_7086.jpeg
    IMG_7086.jpeg
    158,5 KB · Görüntüleme: 97
Kızlar merhaba. Bugün kontrolüm vardı 34 haftalık olduk ama bebişin bütün değerleri ölçümleri 35 hafta ile uyumlu. Nst de sancı çıktı 59 larda. Şimdi serum ve ciğer geliştirici iğne yapılacak sonra tekrar nar çekilecek. Böyle bir durum yaşayan oldu mu? Ciğer geliştirici sonrasi doğum olmayıp eve giden var mı acaba?
Tabii ki var ben varım☺️ 28. haftada ciğer geliştirici iğne oldum iki doz, 24 saat arayla. en son cuma günü gene oldum hatırlatıcı doz. Doktorun önlem amaçlı onu yapıyor yapsın zaten gerçekten çok yararlı olduğu söyleniyor, doğumu falan tetiklemiyor hiç merak etme. Bazı insanlarda bebişin hareketlerini biraz yavaşlatıyormuş aklında olsun benimkinde olmadı ama olabilir olursa korkma diye söylüyorum💕

X