Popüler Konu 2024 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar bu sabaha karşı çok kötü oldum ya şu an doktora mı tekrar gitsem diyorum dün her şey yolundaydı ama 5.30 gibi uyandım sabah nasıl kasık kısımlarımda bebek hareketli inanılmaz ve sürekli vajinama vurdu sancı ve ağrı 15 dk devam etti bitti.. çok korktum yani napıyım bilmiyorum

Canım alıcam hazır mama da zaten her ihtimale karşı dediğin gibi süt gelirse mamaya alışmasın yeter

Sadece o zaman olmuş. Bebek hareket ediyorsa gitmene gerek yok bazen olabiliyor. Ama enfeksiyonda da böyle ağrılar olabilir. Kontrol yakın değilse sağlık ocağında idrar testi verebilirsin. Dr a da sonuçlarla gitmiş olursun. Geçmiş olsun

Ohhh cevap çok güzel olmuş bayıldım ay bu arada ben gerçekten çirkinleştim bence cildim saçlarım anlamadım gitti kız bebişte haklı olabilirler eşim de kıyamam hiç öyle bir şey yok diyip duruyor

Dün verdim idrar testi de kontroldeyken olmazsa gidip aile hekiminde yine vereyim. Bebek hareket ediyor çok şükür ama çok sert ve fazla can yakıyor gibi anlamadım böyle olmazdı

İşin hiç kolay olmayacak, 3 cocuk tek başına büyütmek kolay olmaz, inşallah dersini almıştır gerçekten pişman olmuştur. Bundan sonra her an takip edip, bu durumları hatırlayacaksın. Eşin de hep takipte olduğunu bildiği için bir süre sonra o da bunalacaktır. Eskisi gibi olmayacak. Böyle de ömrünü sırf çocuk büyütmeye ve bu adamın peşinde koşturmaya harcamış oluyorsun. Sen elinden geleni yaptıktan sonra ve biraz zaman geçtikten sonra daha doğru kararlar alacağını düşünüyorum. İnşallah cocuklar için de senin için de hayırlısı olur.

Ya sorma doktor cidden densiz. Hala açlık şekerimi kontrol altına alamadık , ona baktı ve çok kilo aldın sen obezsin ayda 500 gram almalıydın vs vs başladı , sonra ben obez değilim, başında da obez değildim deyince hesaplama yaptı aaa evet senin 12-14’e kadar kilo alma yerin var dedi de sonra söylediklerini duymadım moral bozukluğundan.

Cidden öyle ahaha ama süt geldi mi hiç sizden kızlar ? Benim bir arkadaşın 3.aydan beri süt geldi bebeği maşallah ayda 1 kilodan fazla alıyor doğdu. Benim daha hiç gelmedi
Grupta konuşulduğundan beri ben de hiç uyarı vermeden bakıyorum göğüslerime ama benden de süt gelmedi niye gelmedi diye tribe giricem
Evet ya banada 8 kilo almışsın çok hızlı gidiyorsun dedi resmen sinirimi bozdu cidden kontrolleri iple çekerdim şimdi tartılıcam diye istemiyorum psikolojik olarak yemekte yemek istemiyorum
Ya benim de doktorum bi kere bile sormadı kaç kilosun kaç kilo aldın diye acayip rahat bi kadın
Ben de aşırı çirkinleştim yaaa. Zaten kilo çirkinleştirdi üstüne bir de rahat edemediğim için suratsızlığım eklenince haha
Ben de çok çirkinleştim ya hamilelik öncesi fotoğraflarıma bakmak dahi istemiyorum cildimin güzelliğinden yüzümün ışıltısından eser kalmadı bi de tüm yüzüm şişti neyse geçicek inşallah az kaldı yine güzelleşiriz

Kızlar şeker takibi yapanlar, açlık şekeriniz kaç çıkıyor ? Ya da şöyle sorayım açlık şekeri yüksek olan var mı neler önerdi doktorunuz? Ben insülin artı metformin artı diyet şeklinde ilerliyorum ama hala düşmedi

Son düzenleme:
Kızlar ben akşamları 12-1 gibi yatıp uyuyorum ama tam uyuycağım vakit aşırı açlık hissediyorum sizde de böyle oluyor mu? Nasıl geçiştiriyosunuz ben ekmek arası peynir domates manyağı oldum hamileliğimde direkt onu yapıyorum ama içim de rahat etmiyor bana fazla kilo aldırır diye gerçi ekmeğim katkısız tam buğday ama olsun ekmek sonuçta

Benim naçizane fikrim biraz daha şans ver. Bu olay ona büyük bir ders olur umarım ve aklını başına alır. Umarım her şey düzelir ve tüm aileniz için en güzeli olur

Açlık hissetmeye başladığım an uyuyorum ben gecé yemek yersem hem kilo hem midem acayip yanar

2 hafta ben de öyleydim. Yatarken peynir ekmek domates yerdim. Şimdi sıcaklardan bir şey yemek istemiyorum. Sırf bebek için gün içinde yiyorum. Gece de 3 4 gibi uyandığımda acıkıyorum şeftali erik vs meyve yiyorum.

Benim şeker yüzünden gece yatmadan önce yemem gerekiyor ( 8 saatten uzun aç kalmam yasak ) genelde şekersiz ayran ve ceviz yiyorum..bazen de süt +2 bisküvi (yine şekersiz ) diyetisyen bunları vermişti

Güzel görmek isteyen güzel görüyor işte kimisi de ne laf söyleyeceğini şaşırıyor :)

Açlık hissetmeye başladığım an uyuyorum ben gecé yemek yersem hem kilo hem midem acayip yanar
Ay işte ben onu yapamıyorum bir anda yükleniyor açlık otururken anlamıyorum tam yatıcam zil çalıyor midemde
Benim şeker yüzünden gece yatmadan önce yemem gerekiyor ( 8 saatten uzun aç kalmam yasak ) genelde şekersiz ayran ve ceviz yiyorum..bazen de süt +2 bisküvi (yine şekersiz ) diyetisyen bunları vermişti
Hımm evet bu çok mantıklıymış tok tutar hem de zararsız, teşekkür ederim ben de öyle deniyim bakalım

Canım bende 2 gibi uyuyorum acıkıyorum fakat bir şey yersem midem çok yanıyor kendimi tutuyorum, tekrar 4 gibi kalktığımda hala ac hissedersem kendimi ya meyve yiyorum şeftali gibi ya da süt içiyorum ekmek tarzı yersem kötü oluyorum. Bir şekilde bastırıyor açlığımı

Öyle denir mi cidden dengesizmiş. Benim doktorum bana manken gibisin diyor ama değilim 173 boyum var 71 kiloyla hamile kaldım şuan 80im. İyisin iyi falan diyor sürekli. Etrafımda 24-27 kilo alanlar var cidden o yüzden 9-10 kilolar normal arkadaşım takma sen

Kızlar bir de bez konusunda ne düşünüyorsunuz? O kadar çok kafam karıştı ki. Direkt prima premium care’den başlamak istemiyorum ama bu gidişle o olacak yani.

Sleepy alacaktım iptal ettim siparişi. Sleepy natural var, bionaturali var. Molfix pure and soft var bir de Goon var. Hangisini alacağımı bilemedim gerçekten çok kafam karıştı. Full bez yorumu okuyorum. Primanın bile alerji yaptığı bebek var sanırım öyle okudum.
Islak mendil olarak prima pampers aldım zaten genel anlamda temizleme pamuğu alacağım. 1 paket ıslak mendil 100 liraya geliyor ama dışarda falan kullanacağım için çok takmadım onu.

Siz hangi marka alacaksınız bir fikir verin bana

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…